Nowy dział: Kalendarz wyjazdów.

Mile widziane propozycje i uwagi dotyczące portalu i forum, np. nowe/inne kategorie, etc.

Moderator: Moderatorzy

Czy utworzyć nowy dział "Kalendarz wyjazdów"

Ankieta wygasła N 02 kwi, 2006

Tak, nowy dział się przyda.
21
91%
Nie, wystarczy wpisywac wyjazdy w dziale "wyprawy, wyjazdy"
2
9%
Nie, wogóle mnie to nie interesuje
0
Brak głosów

Liczba głosów : 23
Bartosz
Redaktor E-GORY

Ulubione góry: wszystkie poniżej 8848m

Re: Nowy dział: Kalendarz wyjazdów.

Pt 18 sie, 2006

Asque... !!! Dla takiej dziewczyny twardej jak Ty, nie ma rzeczy niemożliwych, brak takiego kalendarza nie mógł Ci w niczym przeszkodzić :lol:

Gilu !! Linuch postawiony, a co to jest to IIS?
Potrójnie słyszę, podwójnie widzę i pojedynczy jestem dokładnie /Mirek Czyżykiewicz/

Alexy

Ulubione góry: .

Pt 18 sie, 2006

IIS to windozowy odpowiednik Apache'a. Nieza kobyla, muszę przyznać :D
czasami wolę być zupełnie sam
niezdarnie tańczyć na granicy zła
i nawet stoczyć się na samo dno
czasami wolę to niż czułość waszych obcych rąk

Uriel

Ulubione góry: asd

So 19 sie, 2006

Bartosz napisał(a):Gilu !! Linuch postawiony, a co to jest to IIS?

Tak jak napisał Alexy. ;-) Ma niesamowite możliwości i tylko jedną wadę - jest wytworem Steve'a Monkey-Boy'a Balmera i jego podwładnych. Nie każda usługa Microsoftu jest idealna. ;-)

Jednak pozwala na ciekawe rozwiązania. Wspominałeś o tym, aby każdy miał możliwość umieszczania swoich danych przez http. PERL, czy PHP nie jest tylko "jedynym i słusznym rozwiązaniem" w tym przypadku. ;-) Z powodzeniem możnaby było coś takiego stworzyć w ASP.NET na platformę .NET - byłaby to sama przyjemność. :)

Jednak w przypadku mojego powyższego rozwiązania jest jeden mały problem: nie wiem czy istnieje możliwość zmuszenia do pracy IIS na Linuksie. Czytałem kiedyś na grupach google, że jest to możliwe, ale nie zawsze działa... :-\

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Cz 21 wrz, 2006

Nie wiem jak tam wasze prace, ale ja testuję kalendarz google, jeśli wszystko już będe wiedział i uznam, że nadaje się on do naszych zastosowań, oprzemy nasz kalendarz wyjazdów właśnie na nim.
Proszę o jeszcze troche cierpliwości...
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Bartosz
Redaktor E-GORY

Ulubione góry: wszystkie poniżej 8848m

Pt 22 wrz, 2006

Staraj się Żaku, staraj. Z prób wynika, że korzystanie z kalendarza googli, wymaga założenia konta sobie na googla :x
Potrójnie słyszę, podwójnie widzę i pojedynczy jestem dokładnie /Mirek Czyżykiewicz/

Żaku
Administrator forum

Pt 22 wrz, 2006

Masz racje, konto trzeba posiadać, aby dodawać wpisy do kalendarza, ale nie potrzeba go, aby kalendarz przeglądać, dlatego moje rozwiązanie jest następujące: wraz ze mną, byłyby 3 osoby, które posiadając konto na google dokonywały by wpisów w kalendarzu. Wszyscy użytkownicy chcący do niego coś dopisać wysyłali by swoje propozycje do jednej z tych osób(na PM), a ona dokonywałaby wpisu w ciągu jednego dnia. Z tym, że muszą to być osoby obeznane z kalendarzem i odpowiedzialne za to co robią, w razie nieobecności jednej z nich wiadomość przesyłali by innej osobie, szczegóły techniczne jeszcze dopracuję, ale ogólna zasada byłaby taka jak napisałem.
Oczywiście przeglądać kalendarz mogliby wszyscy, także spoza naszego forum, a to mogłoby pomóc w zdobyciu nowych użytkowników forum i portalu, gdyż kalendarz jest dostępny także ze strony google.

Wyraźcie wasze zdanie na temat tego projektu.

Poniżej przedstawiam przykład kalendarza, wraz z wpisanymi pierwszymi wydarzeniami (pierwsze wydarzenie w październiku nastepneg w listopadzie, więc przewińcie miesiąc):
KALENDARZ
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Uriel

Ulubione góry: asd

Pt 22 wrz, 2006

Jak dla mnie to rozwiązanie jest dobre.

Przyznam się, że odkąd zacząłem pracę zaprzestałem prac przy mojej wersji kalendarza... Po prostu nie mam na niego czasu. :-( I tak już kilka-kilkanaście godzin dziennie spędzam przed VS2005 w robocie. :-)

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Pt 22 wrz, 2006

Żaku napisał(a):Wyraźcie wasze zdanie na temat tego projektu.
[...] przedstawiam przykład kalendarza.
Posiadanie konta Google to chyba nie jest tragedia rodzinna? Jeżeli w portalu pojawi się takie narzędzie to, jak sądzę, większość forumowiczów będzie je obsługiwać samodzielnie. Z pewnością znajdziesz dwóch entuzjastów ułatwiających zadanie pozostałym. Nie baw się w społeczne konsultacje tylko "odpalaj maszynę"! I wrzuć tam od razu listopadowe jaskinie ;).
Nie mam z czym porównać proponowanego przez Ciebie kalendarza. Ale ten może być. Jest przejrzysty, wręcz prosty. Jak znajdziesz coś lepszego to chyba da się wymienić?
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

asique

Pt 22 wrz, 2006

Bardzo się cieszę, że w końcu coś ruszyło :)
Trochę Żaka poganiałam, więc żeby nie było,że umiem tylko marudzić, zgłaszam się do przyjmowania PW o wyjazdach i umieszczania w kalendarzu. Jestem nawet gotowa założyc konto na google (jeśli to nie boli :lol: )
Aha, chyba przydałoby się wejście do kalendarza ze strony głównej portalu

Brzoza
Administrator E-GORY

Ulubione góry: Karpaty Ukraińskie

Pt 22 wrz, 2006

asique napisał(a):Aha, chyba przydałoby się wejście do kalendarza ze strony głównej portalu

To juz najmniejszy problem :-)
Bedziemy takie rzeczy robic, gdy kalendarz "oficjalnie" ruszy.

Żaku
Administrator forum

So 23 wrz, 2006

Gil Grissom napisał(a):Jak dla mnie to rozwiązanie jest dobre.

Dzięki, dla mnie też. :)

Marek. napisał(a):Posiadanie konta Google to chyba nie jest tragedia rodzinna?

No dla mnie nie, ale nie wiem czy pamiętasz sprawe obowiązkowego logowania sie na forum...
Jeśli ktoś będzie chciał wpisywać swoje wydarzenia sam i nie sprawia mu kłopotu założenie konta google, to nie widze problemu :)

Marek. napisał(a):... "odpalaj maszynę"! I wrzuć tam od razu listopadowe jaskinie...

Jaskinie są już dawno wrzucone, przewiń na listopad, a zobaczysz ;)

Marek. napisał(a): Jak znajdziesz coś lepszego to chyba da się wymienić?

Wymienić się zawsze da, znalazłem już dawno kalendarz pod PHP, Brzoza też go zna, lecz niestety, nie mam czasu z doinstalowaniem go, a sprawa kalendarza google, jest prosta i przejrzysta. Lecz jeśli będą takie wymagania, pobawimy się czymś innym.

Asique napisał(a):Bardzo się cieszę, że w końcu coś ruszyło :)
Trochę Żaka poganiałam, więc żeby nie było, że umiem tylko marudzić, zgłaszam się do przyjmowania PW o wyjazdach i umieszczania w kalendarzu. Jestem nawet gotowa założyc konto na google (jeśli to nie boli Laughing )

Ja też się ciesze ;) Dzięki za poganianie i zaoferowanie swojej pomocy, jak tylko ruszymy 'pełną gębą' dostaniesz dostep do kalendarza, a póki co załóż se konto na google i pobaw się troche kalendarzem, żeby oswoić się z jego funkcjami.

Asique napisał(a):Aha, chyba przydałoby się wejście do kalendarza ze strony głównej portalu

Brzoza już panuje nad wszystkim ;)

A teraz szczegóły techniczne:

Oficjalnie kalendarz ruszy po przeniesieniu portalu na nowy serwer, jednak póki co, jego próbna wersja funkcjonuje pod TYM adresem i każdy może się z niązapoznać.

Sprawa wpisywania wydarzeń do kalendarza wygląda następująco:

- info na temat planowanego wyjazdu powinno być ogłoszone minimum na tydzień przed wyjazdem (rozumiem wycieczki w ostatniej chwili, ale szanujmy się nawzajem i dajmy ludziom troche czasu na przygotowanie sie i zaplanowanie czasu).
- informacja powinna (obowiązkowo) zawierać następujące dane:
-- Co - czyli tytuł planowanego wyjazdu np. wyjazd w Beskidy, wypad w Tatry, odwiedziny znajomego Gazdy. itp...
-- Kiedy - data wyjazdu i powrotu,
-- Gdzie - Nazwa miejscowości, pasma górskiego, szczytu, itp...
-- Opis - krótsza lub dłuższa charakterystyka wyjazdu, ilość chętnych osób, wykaz atrakcji, ewentualne warianty trasy, itp...
- przygotowaną informację wysyłamy na PM do mnie-ŻAKU, lub ASIQUE, a my umieścimy ją w kalendarzu. Każdy z nas jest zobowiązany w ciągu 24 h odpisać na PM'a wiadomością 'zrobione'. Jeśli taka wiadomość nie dotrze lub dotrze, ale informacja nie pojawi się w kalendarzu, wówczas prześlijcie dane info o wydarzeniu drugiej osobie (gdyż, może się zdarzyć, że pierwsza poinformowana osoba, z różnych względów może nie mieć dostępu do kompa, netu, itp.), każdy kto zechce swoje informacje o wyjazdach umieszczać sam w kalendarzu, musi założyc sobie konto na google i poinformować mnie (jednorazowo) o takiej chęci wraz z loginem (mejlem) google, a ja nadam mu uprawnienia do wpisywania wydarzeń w kalendarzu.

Troszke to skomplikowane, a po kilkukrotnym przeczytaniu wszystko powinno okazać się jasne ;)

Życzę udanego testowania kalendarza i zakładania kont na google :!:
Jan Paweł II

Obrazek Obrazek

Poprzednia strona
Powrót do e-gory.pl