Nowy dział: Kalendarz wyjazdów.

Mile widziane propozycje i uwagi dotyczące portalu i forum, np. nowe/inne kategorie, etc.

Moderator: Moderatorzy

Czy utworzyć nowy dział "Kalendarz wyjazdów"

Ankieta wygasła N 02 kwi, 2006

Tak, nowy dział się przyda.
21
91%
Nie, wystarczy wpisywac wyjazdy w dziale "wyprawy, wyjazdy"
2
9%
Nie, wogóle mnie to nie interesuje
0
Brak głosów

Liczba głosów : 23
asique

Re: Nowy dział: Kalendarz wyjazdów.

Pn 03 kwi, 2006

To mówiłam ja :)

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Wt 04 kwi, 2006

Ankieta się zakończyła, reszta lezy w gestii Pawła, aby zainstalował ten kalendarz, jak znajdę więcej czasu spróbuje mu coś podrzucić w ten deseń.
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

asique

Cz 17 sie, 2006

Nie chcę zanudzać, ale postanowiłam odświeżyć temat kalendarza.Jest sporo nowych forumowiczów i mogli jeszcze o tym pomyśle nie słyszeć (może oni trochę przycisną gospodarzy forum, żeby coś z tym fantem zrobić ;))
Brzozo -jeśli istniejesz to prosimy o kalendarz- Twoi wierni poddani ;)
Ostatnio edytowano Cz 17 sie, 2006 przez asique, łącznie edytowano 1 raz

Uriel

Ulubione góry: asd

Cz 17 sie, 2006

Dobrze asique uczyniłaś. Nie zauważyłem wcześniej tej ankiety. Pomysł bardzo dobry i godny uwagi! Jestem za!

Brzoza
Administrator E-GORY

Ulubione góry: Karpaty Ukraińskie

Cz 17 sie, 2006

asique napisał(a):Brzozo -jeśli istniejesz to prosimy o kalendarz- Twoi wierni poddani ;)

Po pierwsze, proszę bez żadnych "poddanych" - trzymajmy się opcji, że stanowimy e-górską społeczność bez żadnych tam wodzów, etc. :-)

Po drugie, nie lubię innym ustawiać roboty, zresztą wszyscy którzy robią coś dla e-gór robią to w przypływie wolnego czasu i ochoty... jednak tu sprawa będzie leżeć raczej w gestii Żaka, jako zarządzającego i adminującego forum. Z tego co wiem, Żaku ma teraz trochę innych zajęć, więc sprawy modyfikacji forum będą musiały jeszcze chwileczkę poczekać... w każdym razie jest moje "błogosławieństwo" na te mody... plan jest taki, żeby najpierw zająć się bieżącymi aktualizacjami forum do najnowszej dostepnej wersji, potam przyjdzie czas na mody, m.in. kalendarz wyjazdów.

Howgh ;)

asique

Cz 17 sie, 2006

Uhm, zawsze mi się przypomni o kalendarzu kiedy nikt nie ma na to czasu :( A miesiące mijają...

No nic to
Postrofienia 8)
miejmy nadzieję, że kiedyś się uda

Alexy

Ulubione góry: .

Cz 17 sie, 2006

A może po prostu zrobic prosty excelowy plik i go zamieścic w sieci? :)
czasami wolę być zupełnie sam
niezdarnie tańczyć na granicy zła
i nawet stoczyć się na samo dno
czasami wolę to niż czułość waszych obcych rąk

Uriel

Pt 18 sie, 2006

Hej, to przecież coś takiego można by było zrealizować w jakimkolwiek języku programowania. Można by było śmiało napisać klienta i serwer (którym zarządzał by np. Brzoza wpisując tam informacje o wyjazdach, które dostawałby na e-maila, czy pm od użytkowników forum). Każdy mógłby sobie takiego klienta pobrać, odpalić i sprawdzić, jak się przedstawia aktualne kalendarium wyjazdów użytkowników forum.

Hm... Jeśli pomysł by się spodobał, to mógłbym podjąć się tego zadania. Musiałbym tylko się dowiedzieć od Brzozy informacji na temat serwera, systemu, portu, który chciałby na to przeznaczyć. Sam programik mógłby działać jako daemon.

Lub pozostaje druga opcja: serwer byłby uruchamiany jedynie w celu dodawania/usuwania informacji z kalendarza. Sam plik byłby dostępny przez www na określonym porcie. Najlepiej, żeby to był plik binarny. Ta wersja wydaje mi się nawet bardziej rozsądniejszą, gdyż zaoszczędziłaby sporo roboty! :-)

Oczywiście kwestię serwera należałoby traktować wyjątkowo - chociażby ze względów bezpieczeństwa.

Samego klienta mógłbym napisać w C, C++, .net czy Javie.

Zatem otwieram dyskusję nad tym pomysłem! ;-) Czekam na uwagi.

Pozdrawiam. :-)

Alexy

Ulubione góry: .

Pt 18 sie, 2006

Gil Grissom napisał(a):Oczywiście kwestię serwera należałoby traktować wyjątkowo - chociażby ze względów bezpieczeństwa.

No właśnie - względy bezpieczeństwa :). Moim zdaniem najlepszym/najprostszym rozwiązaniem jest jednak zrobienie zwykłego Excela i wstawienie go na jakiś serwer FTP :). Z możliwością zapisu oczywiście. No i również oczywisty byłby dostęp non-anonymous (wymyślimy sobie jakiegoś usera i hasło).
czasami wolę być zupełnie sam
niezdarnie tańczyć na granicy zła
i nawet stoczyć się na samo dno
czasami wolę to niż czułość waszych obcych rąk

asique

Pt 18 sie, 2006

No, chłopaki :!: Wiedziałam ze nowi użytkownicy wniosą świeżą krew do tego tematu 8) - jest nadzieja :D
To co mówi Gil jest dla mnie zbyt skomplikowane, ale pomysł Alexego mi się podoba. Żeby nie podawać hasła na forum moze zrobic liste osob zainteresowanych tematem i one dostałyby hasło na PW?

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Pt 18 sie, 2006

Najprostszą sprawą będzie doinstalowanie moda kalendarza do forum, zrobie to jak tylko zaktualizuję forum do najnowszej wersji, proszę o jeszcze trochę cierpliwości.[/url]
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Uriel

Pt 18 sie, 2006

Mimo tego ten pomysł na tyle mi się spodobał, że mam zamiar sprawdzić go u siebie na swojej sieci lokalnej. :-) Dziś wieczorem zabiorę się za pisanie aplikacji na serwer.

Bartosz
Redaktor E-GORY

Ulubione góry: wszystkie poniżej 8848m

Pt 18 sie, 2006

Pomysł z przesyłaniem Brzozie danych o wyjazdach, a on by je umieszczał na serwerze, uważam, za lekko porojony. Trzeba zrobić przynamniej tak, żeby przez przeglądarkę internetową każdy zalogowany mógł sam dodać ogłoszenie (a nawet, a po wycieczce go zdjąć). Taka prowizorka jest podobna do postu na forum. Oczywiście trzebaby było ustalić jakiś regulamin i się go trzymać. A żeby się post temat nie rozwijał nadmiernie, każdy kto dodałby ogłoszenie, po wycieczce musiałby go usunąć. Proste i nie trzeba kombinacji.
Chwalebne są Wasze pomysły i chęć do działania, jednak uważam żeby to zrobić profesjonalnie. Poczekaliśmy dwa miechy, możemy jeszcze poczekać dwa tygodnie. Chyba nie umieracie już, że chcecie jeszcze zdążyć się z kimś umówić na wyjazd w góry ? I generalnie forum rządzi Żaku. Zepchnęliśmy na Niego trochę odpowiedzialności (na jego własne życzenie) i on teraz tam rządzi, co daje nam na trochę czasu i wolności na realizowanie innych zadań. Z Brzozą jesteśmy tylko najwyższą instancją.
Potrójnie słyszę, podwójnie widzę i pojedynczy jestem dokładnie /Mirek Czyżykiewicz/

asique

Pt 18 sie, 2006

Bartosz napisał(a): Poczekaliśmy dwa miechy, możemy jeszcze poczekać dwa tygodnie. Chyba nie umieracie już, że chcecie jeszcze zdążyć się z kimś umówić na wyjazd w góry ?

Mialam sie juz nie odzywac, ale mnie sprowokowales :)
Ja czekam juz od kwietnia, co daje 4 miesiace i jesli to faktycznie zajmie tylko 2 tygodnie to nie ma tematu :) Nikt nie umiera, tylko wakacje mijają, sezon kiedy kalendarz mógł być najbardziej przydatny. Oczywiscie jak ktos chce to i tak sie umówi, ale kalendarz ma nam to ułatwiać. Szukałam forów takich jak to głównie po to,żeby umawiać się z ludźmi w góry...

Postrafiam 8)

Uriel

Pt 18 sie, 2006

Bartosz, to jeśli są możliwości - mogę coś takiego napisać w ASP.NET. Problem w tym, czy na serwerze jest IIS (jeśli to Linux, to raczej mało prawdopodobne ;]).

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do e-gory.pl