Walia, Snowdonia - końcówka IX

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

Stelmach

Ulubione góry: Bałkany :)

Walia, Snowdonia - końcówka IX

Pn 04 wrz, 2017

Hej,

od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie wybranie się do Snowdonii w Walii.

Aktualnie na końcówkę września są całkiem ok bilety (ca 200pln z wawy).
Ktoś może chętny żeby się tam krótko (3-4 dni) szwędnąć? Planowałem zrobić sobie bazę gdzieś w hostelu na trasie, ewentualnie zmienić po 2 dniach, zresztą detale to już do dogadania... Jeśli chodzi o trasy chciałem wybrać się na Crib Goch, Snowdon, Glyder Fawr, może Tryfan, albo coś innego co może ktoś poleci?

Przy okazji pytanie do osób, które może były czy warto wrześniową porą tam atakować czy będzie bardzo ryzykowne z deszczami? Prognozy nie wyglądają źle na ten moment ale to jeszcze prawie 3 tydzie...

Pozdrawiam,
Mariusz

kam112

Ulubione góry: tatry

Re: Walia, Snowdonia - końcówka IX

Pn 04 wrz, 2017

Cze plan supper,proponuje ci zrobic Tryfana I z niego na Glydera. A z pogoda tam zawsze ciezko tam zawsze pada,ale nawet w deszczu warto pochodzic. Jak masz namiot to jest tam duzo campingow 5£ za nocke od osoby, prysznice + toalety albo polecam hostel Yha penny y pass ale trzeba go zabukowac wczesniej noc od 15-20£. Zobacz na stronie Hostelwarld UK.Powodzenia tam jest super.

kam112

Ulubione góry: tatry

Pn 04 wrz, 2017

A tu sobie sprawdzaj pogode:
https://www.mountain-forecast.com/
Moim zdaniem bardzo dokladna.

Fenomen

Ulubione góry: Dolomity

Wt 05 wrz, 2017

kam112 napisał(a):Cze plan supper,proponuje ci zrobic Tryfana I z niego na Glydera. A z pogoda tam zawsze ciezko tam zawsze pada,ale nawet w deszczu warto pochodzic. Jak masz namiot to jest tam duzo campingow 5£ za nocke od osoby, prysznice + toalety albo polecam hostel Yha penny y pass ale trzeba go zabukowac wczesniej noc od 15-20£. Zobacz na stronie Hostelwarld UK.Powodzenia tam jest super.

Ja robilem na odwrot. Start z Pen-Y-Pass na Glyder Fach, potem Glyder Fawr (albo na odwrot :P ) i stamtad na Tryfana i na dol. Tylko problem w tym wariancie jest taki, ze ciezko o zrobienie tu petli. Skonczysz raczej w innym miejscu, niz zaczynasz, wiec potem trzeba pokombinowac z transportem. Ale generalnie nie ma wielkiego problemu, zeby zlapac stopa.

Moja relacja z wyjazdu do Snowdonii jest tutaj: http://forum.turystyka-gorska.pl/viewto ... 11&t=17505

Stelmach

Ulubione góry: Bałkany :)

Wt 05 wrz, 2017

Dzięki za dodatkowe info! Stronki hostelowej nie znałem, natomiast widziałem, że większość tamtejszych hosteli działa też sprawnie na bookingu (w dormie za łóżko ca 70-80 pln).

Mountain-forecast znam i też lubię z niej korzystać, bardzo przydatna rzecz :)

A tymczasem, poszukiwania towarzystwa trwają :)

Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów