Re: Mt Kazbeg 2018

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

kam112

Ulubione góry: tatry

Pn 04 wrz, 2017

Cze, planujemy z kolega wylot z Londynu do Gruzji pod koniec maja 2018, na szczyt Kazbek.Nie jestesmy super doswiadczeni ale mamy juz za soba pare szczytow takie jak Rysy, Mont Blanc I wszystkie najwyzsze szczyt UK i Irlandii. Samolotem lecimy to Tibilisi stolicy Gruzji stamtad taxi,bus lub ktoś prywatny do Kazbegi itp.Planujemy ta wyprawe na 5-7 dni.Zainteresowanych zapraszam do rozmowy.

roslina

Ulubione góry: Tatry

Wt 05 wrz, 2017

Hejka wstepnie bylbym zainteresowany tez jestem w londynie☺ dzialacie cis na miejscu? Wspinacie sie? Robicie jakies wypady week...?

kam112

Ulubione góry: tatry

Re: Re: Mt Kazbeg 2018

Wt 05 wrz, 2017

Cze, tak głównie Walia.

Michal.bieniek

Ulubione góry: Karkonosze

So 07 paź, 2017

Dalej aktualne? Czybktos z nie duzym doswiadczeniem moze dolaczyc do wyprawy?

Zalew

Ulubione góry: Karkonosze, Alpy

Pn 18 gru, 2017

Ja bardzo chętnie, najchętniej bym to połączył z elbrusem, ale powiedzmy jak się ładnie zaklimatyzujemy na Kazbeku, to Elbus mogę już nawet sam potem przyatakować.

Zawrat

Ulubione góry: Beskidy .Tatry .Pireneje .Bałkany.Kaukaz,

Wt 19 gru, 2017

Jak wylądujecie na lotnisku w Tbilisi , przed terminalem odjeżdża autobus nr 37 koszt jak dobrze pamiętam 1 lari dojazd do centrum i przesiadka na metro którym trzeba dojechać na targowisko Dzidube tam odjeżdżają busy do Kazbegi po Gruzińsku Stepantsminda koszt od 10 do 15 lari .Jak dojdziecie do lodowca patrzeć gdzie konie zostawiły swoje odchody kilka razy dziennie Gruzini prowadzą końskie karawany do stacji Meteo to przejdziecie bez problemu , , a atak szczytowy proponuję zrobić z wysokości 4300 tam założyć ostatni obóz , do siodła na linie a później solo i zrobić dobrą aklimatyzację jak coś będziesz chciał jeszcze się dowiedzieć to pisz byłem na Kazbegu w 2016 wrzesień

Zalew jak chcesz to połączyć z Elbrusem to pamiętaj że aklimatyzacja działa do trzech dni , a później trzeba się na nowo aklimatyzować byłem na Elbrusie w 2017.

Dawid.A

Wt 19 gru, 2017

Zawrat,a kto Ci naopowiadał takich bzdur, że aklimatyzacja działa do 3 dni ? Chyba, że to przejęzyczenie i miało być 3 tygodni lub nawet 4.

Jeśli to będzie termin po 20 maja to z chęcią dołączę do wyprawy możliwe, że Kazbek + Elbrus.
Byłem na Kazbek + Elbrus wrzesień 2016, sierpień 2017.

Z lotniska taksówka 35 GEL auto. Koszt rozkłada się na 4 os., a nie tracimy czasu, sił itd. Oszczędność pieniędzy wybierając autobus i metro żadna. Następnie bus, kierowcy sami zaczepiają.

Ze Stepanacmidy nikt Cię nie zawiezie pod Elbrus, maksymalnie do Dariali (przejście graniczne) koszt 10 GEL, następnie z buta przejść granicę złapać stopa na rosyjską stronę i pytać o taksówki lub dalej stopem. Koszt auta z przejścia granicznego do samego Azau 5500 RUB ( koszt na 4 osoby).

Jeśli chodzi o sprawy techniczne widziałem tak wiele na Kazbeku, że szedł bym na linie od początku lodowca do samego szczytu.

Zalew

Ulubione góry: Karkonosze, Alpy

Wt 19 gru, 2017

Na spokojnie. Doświadczenie z chorobami, aklimatyzacją mam i przede wszystkim swoim organizmem, także to był raczej skrót myślowy i na pewno nie zamierzam atakować Elbrusa jakoś na "hura!". Rozsądnie, choć z tymi trzema dniami to mocno naciągana teoria.

Wielki plus za świetny opis ataku na Kazbeg

Zawrat

Ulubione góry: Beskidy .Tatry .Pireneje .Bałkany.Kaukaz,

Śr 20 gru, 2017

Odpowiedź dla Dawid.A - tylko dobrze przeczytaj bo to żadne przejęzyczenie , Zalew - napisał że po zaliczeniu Kazbega (Ja bardzo chętnie, najchętniej bym to połączył z elbrusem, ale powiedzmy jak się ładnie zaklimatyzujemy na Kazbeku, to Elbus mogę już nawet sam potem przyatakować.) . Jeśli Bedzie wchodził na Elbrusa to musi to od zejscia z Kazbega zacząć wchodzić na Elbrusa zrobić w przeciąg trzech dni bo po tym terminie będzie musiał na nowo robić aklimatyzacje . A skąd to wiem . Akurat w 2017 byłem na Elbrusie i na stołówce pod schroniskiem Priut11 rozmawiałem na ten temat z Tomaszem Kobielskim Himalaista zdobywca KORONY ZIEMI, jak jesteś taki góral to chyba wiesz kto to jest a jak nie to sprawdź w Google . I Dawid.A nie myl pojęć z tym Erytropoeza (Tworzenie krwinek czerwonych).
Obniżenie tlenu we krwi stymuluje nerki do produkcji erytropoetyny, hormonu, który pobudza szpik kostny do produkcji krwinek czerwonych (erytrocytów). Więcej erytrocytów we krwi oznacza możliwość transportu większej ilości tlenu i lepszą wydolność fizyczną. Pierwsze nowe krwinki pojawiają się po ok. 4-7 dniach. Erytrocyty żyją ok.120 dni, dlatego stan lepszej wydolności naszego organizmu utrzymuje się do ok. 3 miesięcy od powrotu z dużej wysokości. teraz sprawa przejazdu z Kazbegi do Azau , proszę adres biura które prowadzi polka Ewa Stachura tam sobie załatwicie przejazd pod elbrusa z GRUZJI - MOUNTAIN FREAKS
MOUNTAIN TRAVEL & ADVENTURE AGENCY
nasze biuro: Gruzja,
Stepancminda (Kazbegi)
,
ul.
A.Kazbegi 44
tel.: +995 593583596
, e
-
mail: info@mountainfreaks.ge
Facebook: Mountain Freaks
-
Mountain Travel & Adventure Agency

W naszym biurze
można również kupić gaz do kuchenek turystycznych oraz liofilizaty
-
zakup gazu do kuchenek turystycznych

8 euro (mały), 12 euro (duży)
ZAPISY, DODATKOWE PYTANIA, KONTAK
T:
Ewa Stachura, Nika Gomiashvili, Jaba Gomiashvili
tel.: +995 593583596
, +48
a jeśli nie to w Kazbegi też sobie załatwicie przejazd do Rosji , W Tereskolu trzeba się zarejestrować w ich GOPR wystarczy jak jeden zgłosi całą grup i po zejściu się wyrejestrować , bo jeśli tego się nie zrobi to po kilku dniach zaczną poszukiwania , w Azau polecam hotel Alpin niedaleko jest stacja kolejki linowej .gaz bez problemu dostaniecie w Tereskolu i nabijany i nakręcany tylko pochodzić po sklepach bo jest kilka , jak będziecie chcieli wymieniać walutę EURO lub DOLARY to żeby nie były popisane i uszkodzone bo w kantorze w Tereskolu nam nie chciała przyjąć . A powrót my wracaliśmy z Elbrusa przez Gruzję wynajęliśmy busa w Tereskolu za 10000 rubli do Kazbegi a tam marszrutką do Tibilisi a później z Tibilisi do Batumi zobaczyć morze i zwiedzi byłem w Gruzji już drugi raz i na Kaukazie . Inaczej można dojechać z Treskola do Nalczyka a później do Wladykałkazu a tam bus lub taxi

Dawid.A

Śr 20 gru, 2017

Wklejam odpowiedź jaką wysłałem na PW.
Przepraszam, nie zrozum mnie źle.
Kwestia aklimatyzacji jest kwestią indywidualną. Przeważnie tyle dni utrzymuje się aklimatyzacja ile poświęciłeś na akcję górską. W przypadku np. Piku Lenina, gdzie działalność trwa około 3 tygodni, aklimatyzacja utrzymuje się do 3 tygodni.
Na Kazbeku przeważnie spędzałem 4 noce na Plateau, z kilkoma wyjściami trawersującymi rosyjską stronę lub do siodła dla dobrej aklimatyzacji, treningu z partnerem oraz adaptacji.
Ja, jak i mój zespół sporo czasu poświęcamy na aklimatyzację, gdyż nigdy nam się nie śpieszy, a zdarzyło się w tym roku ratowanie dwóch polaków i ukraińca po zbyt szybkim ataku. Dlatego nasza aklimatyzacja utrzymuje się spokojnie do tygodnia, a transport z Kazbeku pod Elbrus nie trwa dłużej niż pół dnia.

Znam jedną jak i drugą osobę, z Panią Olą Dzik nawet miałem przyjemność rozmawiać jak prowadziła swoją grupę we wrześniu 2016 na Kazbek, widzieliśmy się również na Leninie.
Nie jestem góral, a raczej z ogromnym respektem podchodzę do gór, gdyż nawet na takim Kazbeku mieliśmy mrożącą krew w żyłach sytuację.
Odnosząc się do wejścia bez liny na szczyt od siodła, chciał bym poznać opinię osób, które tak przytoczyłeś w swojej wiadomości do mnie.

Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów