Dufourspitze - zakaz rozbijania namiotów od tego roku.

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

Stefanek
Moderator

Ulubione góry: Im większe tym lepsze.

Re: Dufourspitze - zakaz rozbijania namiotów od tego roku.

Śr 31 lip, 2019

Janek napisał(a):
Stefanek napisał(a):Oficjalnie w Szwajcarii nie można poza polem namiotowym nigdzie i nigdy rozbijać namiotu. Tak samo w Austrii i innych krajach zachodnich

wybacz ale to nieprawda, można prawie wszędzie zabiwakować czyli rozbić wieczorem namiot a wczesnym rakiem zwinąć i udać się na dalszą wspinaczkę

Wg. informacji jakie znalazłem tu https://superfemka.pl/europa-i-swiat-z- ... -na-dziko/ (acz mogę się mylić) biwakowanie na dziko jest nielegalne we Włoszech, Szwajcarii, Austrii, Słowenii, Liechtensteinie i Francji czyli w całych Alpach, ale jest tolerowane pod pewnymi warunkami jak niżej:

1. Rozbijasz się wieczorem
2. Zwijasz wcześnie rano
3. Jesteś daleko od zabudowań
4. Jesteś wysoko w górach
5. Omijasz tłoczne szlaki
6. Namiot ma ciemny kolor
7. Nie zostawiasz śmieci
8. Nie jesteś pod schroniskiem

Czyli generalnie zadbasz o to by nie rzucać się w oczy. :)

maka

Ulubione góry: alpy

Śr 31 lip, 2019

Właśnie wróciłem ze Szwajcarii i widywałem rozbite namioty na szlakach, bynajmniej nie byli to nasi. Również koczowanie w busach i w osobówkach na parkingach gdzie zaczynają się szlaki najwięcej widuje Szwajcarów i Niemców, Polaków poza mną wcale :lol:

Stefanek
Moderator

Ulubione góry: Im większe tym lepsze.

Cz 01 sie, 2019

To co w zachodniej Szwajcarii jest na plus i czego się nie spodziewałem to fakt, że widokowe wysokogórskie drogi są mniej obwarowane zakazami czy opłatami niż w Austrii. W Austrii często albo jest zakaz albo droga płatna bo "panoramiczna" czy to pod jezioro zaporowe czy na punkt widokowy. W CH wjeżdżasz i parkujesz na poboczu albo bezpłatnym parkingu. Francuskojęzyczni Szwajcarzy potrafią jeździć jak piraci drogowi, czego też się nie spodziewałem i zazwyczaj jeżdżą niebezpiecznie szybko w ciasnych zakrętach. Ogólnie nie niemiecko-języczka Szwajcaria moim zdaniem różni się sporo od niemieckojęzycznej. Jest mniej poukładana i panuje trochę większy luz. Z innych ciekawostek: Można do pierwszej lepszej napotkanej osoby wypalić po Angielsku i śmiało liczyć, że będzie próbowała się dogadać po angielsku, czego o Francji powiedzieć nie można bo Francuz zazwyczaj odpowie po Francusku nawet jeśli zrozumie. :)

Janek

Ulubione góry: TATRY

Pt 02 sie, 2019

Stefanek napisał(a): W CH wjeżdżasz i parkujesz na poboczu albo bezpłatnym parkingu.

no niestety z latami ubywa tych miejsc, ostatnio w Dolinie Aniviers poustawiali przy parkingach automaty - 5 CHF za dzien.
Pozdrawiam serdecznie
Obrazek
http://www.kochamnarty.pl/
:D

viking

Ulubione góry: Himalaye, Alps

Pt 02 sie, 2019

Janek napisał(a):
Stefanek napisał(a):Oficjalnie w Szwajcarii nie można poza polem namiotowym nigdzie i nigdy rozbijać namiotu. Tak samo w Austrii i innych krajach zachodnich

wybacz ale to nieprawda, można prawie wszędzie zabiwakować czyli rozbić wieczorem namiot a wczesnym rakiem zwinąć i udać się na dalszą wspinaczkę

Potwierdzam, w masywie MR po włoskiej stronie nie ma zakazu , owszem nie jest dobrze widziany namiot przy schr. Mantowa, Gnifetti, czy Margerita. Nocleg w/w schr (majac Alpena) tylko i wyłacznie ze skromnym sniadaniem czyli koszt 50eu. :-( , datego ..dzwigam lekki honski namiocik :-)

Wyzej napisano, ze na Dufa wchodzil od włoskiej strony ? moze masz schemat ? bo przewodnicy idąc na Dufa, idą z margerity ; Cresta Rey a wracaja Cesta Italiano. ,ale zlokalizowac poczatek Reya (jak dla mnie to istny galimatias)

Poprzednia strona
Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów