Doliny w Tatrach

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

Kasiaduszak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn 05 lis, 2018
Ulubione góry: Tatry

Doliny w Tatrach

Pn 05 lis, 2018

W Tatrach jest wiele ciekawych dolin. Najfajniejsza jest i najbliżej Zakopanego dolina Białego, Za bramka, Ku dziurze, Strążyska, Kościeliska. Są jeszcze inne jak np. dolina Chochołowska, Roztoki, Małej laki. W każdej dolinie jest coś ciekawego. W dolinie Białego, Za bramka są malownicze skały wychodzące prosto z doliny tak jak np. fiordy w Norwegii. Natomiast w dolinie Ku dziurze i Kościeliska są jaskinie np. Dziura, Mylna, Mroźna, Raptawicka, Oblazkowa,Smocza jama. Są to duże atrakcje dla małych dzieci. Pozostałe doliny są początkiem do kolejnych dolin np. Małej laki, Toma owej, Lękowe, Mietusiej wiodących bezpośrednio na szczyt Giewont, Malolaczniak, Czerwone Wierchy. Przez dolinę Białego, Za bramka, Ku dziurze, Bystre, Strążyską idzie się około 40 minut. Są to najkrótsze doliny. Przez inne doliny przechodzi się w około 1 godzinę.

Avatar użytkownika
Janek
 
Posty: 92
Dołączył(a): Cz 26 lip, 2018
Ulubione góry: TATRY

Re: Doliny w Tatrach

Cz 08 lis, 2018

Kasiaduszak napisał(a):W Tatrach jest wiele ciekawych dolin. Najfajniejsza jest i najbliżej Zakopanego dolina Białego, Za bramka, Ku dziurze, Strążyska, Kościeliska. Są jeszcze inne jak np. dolina Chochołowska, Roztoki, Małej laki. W każdej dolinie jest coś ciekawego. W dolinie Białego, Za bramka są malownicze skały wychodzące prosto z doliny tak jak np. fiordy w Norwegii. Natomiast w dolinie Ku dziurze i Kościeliska są jaskinie np. Dziura, Mylna, Mroźna, Raptawicka, Oblazkowa,Smocza jama. Są to duże atrakcje dla małych dzieci. Pozostałe doliny są początkiem do kolejnych dolin np. Małej laki, Toma owej, Lękowe, Mietusiej wiodących bezpośrednio na szczyt Giewont, Malolaczniak, Czerwone Wierchy. Przez dolinę Białego, Za bramka, Ku dziurze, Bystre, Strążyską idzie się około 40 minut. Są to najkrótsze doliny. Przez inne doliny przechodzi się w około 1 godzinę.


w Dolinie Lękowej jeszcze nie byłem, gdzie to jest dokładnie ?
Byłaś wtych wszystkich dolinach `?
Pozdrawiam serdecznie
Obrazek
http://www.kochamnarty.pl/
:D

Avatar użytkownika
Maniek
Moderator
 
Posty: 738
Dołączył(a): Pt 14 wrz, 2007
Lokalizacja: Kraków
Ulubione góry: Tatry, Dolomity

Re: Doliny w Tatrach

Cz 08 lis, 2018

Janek napisał(a):...
w Dolinie Lękowej jeszcze nie byłem, gdzie to jest dokładnie ?
...
Pewnie chodziło o asfalt z MOka jak ostatni fasiąg odjedzie.
Maniek

Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości