Strona 1 z 1

Jebel Toubkal 25-28 stycznia

Napisane: So 12 sty, 2019
przez tapa
Hej hej!

Być może znajdę tutaj chętne osoby na wypad na Jebel Toubkal w dniach 25-28 stycznia 2019. Lecimy we dwóch z kolegą, reszta naszej ekipy zostaje w Marrakeszu. Zależy nam żeby wspólnie pojechać z kimś z lotniska do Imlil w piątek 25 stycznia. Lecimy z KRK i lądujemy w Marrakeszu coś koło 11:00. Po przejściu procedur chcielibyśmy jak najszybciej dostać się do Imlil i jeszcze tego dnia ruszyć na szlak. Jeśli uda się dotrzeć do schroniska to super, jeśli nie to mamy te dwie wioski na trasie w których można przenocować. Spanie w kwaterach. Szczyt chcemy zaatakować w sobotę i jeszcze tego samego dnia zejść i wrócić do Marrakeszu. Ewentualnie gdyby czasowo się nie udało to rozważamy opcję noclegu w schronisku z soboty na niedziele. Wszystko zależy oczywiście od warunków.

Znacie jakieś kamerki lub strony gdzie wrzucają aktualne warunki w schronisku lub okolicach?

Plan ambitny, ale kondycyjnie jest z nami ok. Doświadczenie w górach mamy, bardziej mogą nas warunki zaskoczyć gdyby napadało zbyt dużo śniegu.

Re: Jebel Toubkal 25-28 stycznia

Napisane: Pn 14 sty, 2019
przez ye2bnik
Cześć

najbliższa kamera jest chyba niestety tylko w Tahanaout, więc niewiele pomoże
https://www.skylinewebcams.com/en/webca ... naout.html

W styczniu śnieg może być już od około 1500m, więc możecie mieć sporo białego po drodze. Mountain-forecast chyba najlepszą opcją dla info o pogodzie. Alternatywnie można napisać/zadzwonić do jednego ze schronisk pod Toubkalem

Re: Jebel Toubkal 25-28 stycznia

Napisane: Pn 21 sty, 2019
przez tapa
A czy ktoś z Was słyszał o obowiązku wynajęcia przewodnika na Twoubkal? Podobno po ataku na te dwie dziewczyny ze Skandynawii wprowadzili coś takiego. Ktoś z Was może potwierdzić lub zdementować?

Re: Jebel Toubkal 25-28 stycznia

Napisane: Pn 21 sty, 2019
przez Stelmach
Hejka, chyba jest jak piszesz... takie info znalazłem na TripAd:
Jan 19, 2019, 5:50 AM
We summited this week. Guide hire still required. We encountered 4 passport checkpoints along the route. Our guide carried our passports and checked in with police at each station. Felt very safe the entire time. Police friendly and even hiked with us for awhile. We paid 400 MAD/day for the guide and this included his meals and his stay at Mouflons refuge at the top. Any questions I’ll respond when I can.