Mont Blanc - Czerwiec 2019

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

Janek

Ulubione góry: TATRY

Re: Mont Blanc - Czerwiec 2019

Cz 28 lut, 2019

viking napisał(a): usługa polskiego UVBV na MB (dla 1 osoby) to ok 7800 zł , szok :shock:

plus inne koszty wyprawy uczestnika:

przelot samolotem/Alpy 1200 PLN,
ubezpieczenie 40 Euro/6 dni/ Alpy,
przejazd samochodem w Alpy (zakładając,że w samochodzie jest komplet) 400 PLN,
dojazd z lotniska w góry oraz dojazd na lotnisko 2 x 50 Euro,
noclegi - schronisko w Alpach (z wyżywieniem) ok 65 euro za dzień,
wypożyczenie sprzętu (butów, raków i czekana)

to w Chamonix za 1600 euro od osoby masz przewodnika na 5 dni, szkolenie, aklimatyzację, sprzęt, noclegi i wyżywienie w schroniskach i fotke na szczycie MB
Pozdrawiam serdecznie
Obrazek
http://www.kochamnarty.pl/
:D

feler 11

Ulubione góry: Alpy

Cz 28 lut, 2019

No, ale kto bogatemu zabroni jechać na MB :D

viking

Ulubione góry: Himalaye, Alps

Pt 01 mar, 2019

Janek napisał(a):
viking napisał(a): usługa polskiego UVBV na MB (dla 1 osoby) to ok 7800 zł , szok :shock:

plus inne koszty wyprawy uczestnika:

przelot samolotem/Alpy 1200 PLN,
ubezpieczenie 40 Euro/6 dni/ Alpy,
przejazd samochodem w Alpy (zakładając,że w samochodzie jest komplet) 400 PLN,
dojazd z lotniska w góry oraz dojazd na lotnisko 2 x 50 Euro,
noclegi - schronisko w Alpach (z wyżywieniem) ok 65 euro za dzień,
wypożyczenie sprzętu (butów, raków i czekana)

to w Chamonix za 1600 euro od osoby masz przewodnika na 5 dni, szkolenie, aklimatyzację, sprzęt, noclegi i wyżywienie w schroniskach i fotke na szczycie MB

Janku masz calkowitą rację , ale ........obywatel wie swoje :-)

piotrkusiu

Ulubione góry: Pireneje

Pn 04 mar, 2019

viking napisał(a):[
witaj, zgodnie z francuskim prawem , tylko i wyłącznie ONI maja prawo legalnie po stronie francuskiej prowadzić klientów na MB, Nikt inny , także .....

Jeśli to prawda to nie rozumiem dlaczego przewodnicy z innych krajów nie podniosą larum. Przecież to UE i obowiązuje swobodny przepływ ludzi, towaru, kapitału i usług. A usługa przewodnicka to... usługa.

Ceny koszmar.

Zbyszko1970

Ulubione góry: Tatry

Cz 07 mar, 2019

Cześć. Jeszcze raz witam. Mam rozumieć, że jeśli mi się uda zarezerwować Gutiera to mam legalną wejściówkę na MB? Chodziły słuchy , że klasyczna droga została zarezerwowana tylko dla przewodników ale mam nadzieję, że to tylko plotki...

viking

Ulubione góry: Himalaye, Alps

Pt 08 mar, 2019

Zbyszko1970 napisał(a):Cześć. Jeszcze raz witam. Mam rozumieć, że jeśli mi się uda zarezerwować Gutiera to mam legalną wejściówkę na MB? Chodziły słuchy , że klasyczna droga została zarezerwowana tylko dla przewodników ale mam nadzieję, że to tylko plotki...

Jak masz rezerwacje w Gouterze, to nie masz obowiazku iść z przewodnikiem :-)
Podaj zródło gdzie chodzą takie słuchy ze MB (przy noclegu w Gouterze ) tylko z przewodnikiem

piotrkusiu napisał(a):
viking napisał(a):[
witaj, zgodnie z francuskim prawem , tylko i wyłącznie ONI maja prawo legalnie po stronie francuskiej prowadzić klientów na MB, Nikt inny , także .....

Jeśli to prawda to nie rozumiem dlaczego przewodnicy z innych krajów nie podniosą larum. Przecież to UE i obowiązuje swobodny przepływ ludzi, towaru, kapitału i usług. A usługa przewodnicka to... usługa.

Ceny koszmar.
??????

Skad ta informacja, ze przewodnicy z innych krajów nie mówią głosno o tym ? wiem, że włosi mówia głosno , ale .......francuzi maja ich w .......,
Szczerze, z innych krajów przewodników na grani Gouter, mało widziałem (upss kilku naszych "pseudo" i to ......nie majacych żadnych papierów, ale to nasi znani ....himalaisci :lol:

piszesz, ze to UE, naprawdę wierzysz ze prawa EU są dla wszystkich obywateli UE równe ?????
W Moku od dzisiaj jest ekipa francuska i ............ma swoje oryginalne zdanie o ich górze i "kto ma prawo na nią wchodzic jak i "z kim legalnie wolno " szokk :D

Poprzednia strona
Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów