Trekking pod Mount Everest ewentualnie Mera Peak jesień 2020

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

-maciej1975

Ulubione góry: Alpy

Trekking pod Mount Everest ewentualnie Mera Peak jesień 2020

Pt 01 mar, 2019

Witam serdecznie, mam na imię Maciek, mam 44 lata...a może by tak wyjechać na trekking w Himalaje? jest czas bo pasuje mi wiosna lub jesień 2020...myślę nad trasą do BC Everest może wejście na Mera Peak? chciałbym stworzyć grupę...zawsze koszta się rozłożą na kilku a w przypadku Mera Peak przewodnik musi być...chętnych zapraszam do wysyłania wiadomości..pozdrawiam serdecznie

viking

Ulubione góry: Himalaye, Alps

Re: Trekking pod Mount Everest ewentualnie Mera Peak jesień

So 02 mar, 2019

-maciej1975 napisał(a):Witam serdecznie, mam na imię Maciek, mam 44 lata...a może by tak wyjechać na trekking w Himalaje? jest czas bo pasuje mi wiosna lub jesień 2020...myślę nad trasą do BC Everest może wejście na Mera Peak? chciałbym stworzyć grupę...zawsze koszta się rozłożą na kilku a w przypadku Mera Peak przewodnik musi być...chętnych zapraszam do wysyłania wiadomości..pozdrawiam serdecznie

Na w/w trasę potrzebujesz min. 4 tygodni (chyba ze do EBC pojdziesz przez przełecz Amphu to kilka dni urwiesz). MP jest górka prostą i przewodnika wez tylko na 3 dni, chyba ze poprowadzi was przez przełęcz Amphu, to musisz go miec cały czas :-)

Przemysl, czy nie lepiej (prościej ) klepnąc Imja Tse i EBC ( po drodze i prawie cały czas jestes bezpieczny pod kątem medycznym)

-maciej1975

Ulubione góry: Alpy

Śr 06 mar, 2019

tak myślę że jest opcja albo EBC albo Mera...decyduje grupa....Imja Tse raczej odpada z uwagi na brak doświadczenia we wspinaczce....dotychczas tylko chodzę po górach....mieszkam pod alpami...

DAREKS

Ulubione góry: WSZYSTKIE

Cz 07 mar, 2019

Cześć, też myślę o Merze lub IP na jasieni 2020. Jest jeszcze sporo czasu, ale bądźmy w kontakcie. Pod koniec roku zacznę klarować wyjazdy jesienne na następny. Pozdrawiam

viking

Ulubione góry: Himalaye, Alps

Pt 08 mar, 2019

-maciej1975 napisał(a):tak myślę że jest opcja albo EBC albo Mera...decyduje grupa....Imja Tse raczej odpada z uwagi na brak doświadczenia we wspinaczce....dotychczas tylko chodzę po górach....mieszkam pod alpami...

Maciej, doswiadczenie wspinaczkowe na Imja jest ........zadne, jeżeli potrafisz po sniegu (lodzie) chodzic w rakach i choc raz w zyciu miałes na sobie uprząz tzn , ze dasz rade, Jedyna lekcja, jaka powinienes zrobic przed ruszeniem na te górke , to poslugiwać sie jumarem (małpa) , na tę nauke godzina max wystarczy. nie potrzebujesz czekana (upss; potrzebny do szczytowego zdjecia)

jak co pisz na pw

Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów