Bałkany 2019- sierpień

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

KrissK2

Bałkany 2019- sierpień

N 07 lip, 2019

Cześć,
planuje powrót w góry półwyspu Bałkańskiego. Rok wcześniej udało mi się zaliczyć: Dinara (1831 m) – najwyższy szczyt Chorwacji. Maglić (2386 m) – najwyższy szczyt Bośni i Hercegowiny i Zla Kolata (2534 m) – najwyższy szczyt Czarnogóry. Do tego międzyinnymi odwiedziłem niesamowite miasto Mostar położone na terenie Bośni i Hercegowiny, przejazdem kanion wzdłuż rzeki Piva i Tara, góry Durmitor, zatokę Koterską, Dubrownik i wiele wspaniałych miejsc bałkanów. Zabrakło czasu aby pochodzić w górach "Alpach Albańskich", dotarłem tylko na 2-3 dni nad morze Adriatycko-Jońskie aby odpocząć. W tym roku od 10 do 25 sierpnia chcę powrócić w te strony. I tak trekking połączony z zwiedzaniem ciekawych miejsc na trasie a co do gór na rozgrzewkę chciałbym przejść ferrate nad miastem Omiś i wejść od poziomu morza na szczyt Sv. Jure 1 762 m w masywie Biokovo tyle co do Chorwacji. Dalej na południe Czrnogóra i góry Durmitor z Bobotov Kuk 2523 m. Docelowo Albania i tamte jeszcze dzikie masywy górskie z Golem Korab 2763 m na czele. Jeśli auto zniesie trudy podrózy i znajdzie się czas jest opcja wyprawy na Mitikas- Olimp 2918m w Grecji i Musala 2926m w Bułgari. Ale w samej Albani jest na tyle miejsc do odwiedzenia że 2 tyg. będzie ciężko chyba wszysko zaliczyć. Do tego dochodzi relaks nad Adriatykiem, morzem Jońskim a co do ewentualnie Grecji/Bułgari morze Egejski i morze Czarne. Dodam że nie jestem sprinterem w chodzeniu po górach ale wytrwale pokonuje ciężkie trasy i całodniowe żelazne szlaki. Chciałbyś/chciałabyś dołączyć w tym terminie 10-25 sierpień zobaczyć niezwykłe zakątki europy zdobyć góry większe od naszych Tatr, i wypocząć nad lazurowym wybrzeżu i wodami opływającymi bałkany - zapraszam. Co do szczegułów wszystko do ustalenia i WAŻNA FORMALNA sprawa oprócz ubezpieczenia wymagany paszport gdyż są to kraje poza UE.
Pozdro Krzysiek
Krissk1200@interia.pl
Zdobywca nie zdobywa szczytów gór... przezwycięża swoje słabości by je zdobywać

horyzont

Ulubione góry: Karkonosze

Re: Bałkany 2019- sierpień

Pn 08 lip, 2019

Cześć, byłabym zainteresowana Twoim projektem. Napisz czy masz już planowany komplet ludzi na tę wyprawę.

pozdrawiam

KrissK2

Re: Bałkany 2019- sierpień

Pn 08 lip, 2019

horyzont napisał(a):Cześć, byłabym zainteresowana Twoim projektem. Napisz czy masz już planowany komplet ludzi na tę wyprawę.

pozdrawiam

Witam,
jak na tą chwilę zbieram zespół max. 3-4 osoby aby było wygodnie w aucie chyba że uzbiera się większa grupa i na dwa samochody. Moi znajomi niestety w innych terminach mają urlop jedynie się zazębiamy na 1 tydzień a to za mało na tak daleką wyprawę. Rok temu tylko pętle przez Dinare w Chorwacji wspólnie przeszedłem z sympatyczną parą z Polski bo na kolejne dni mieli plany aby zostać nad rivierą Makarska. Więc dalej aż po Albanie i na powrocie do PL byłem tylko solo. Może w tym roku uda się skompletować wspólnie na cały 2 tygodniowy wyjazd.
pozdrawiam
Zdobywca nie zdobywa szczytów gór... przezwycięża swoje słabości by je zdobywać

Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów