ANDORA szczyt oraz TENERYFA Teide 18 - 26 październik

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

conyo

Ulubione góry: Karpaty

ANDORA szczyt oraz TENERYFA Teide 18 - 26 październik

N 14 lip, 2019

Witam,
szukamy chętnych maks. 2 osoby jak w tytule w góry Andory oraz Teneryfa w terminie 18 do 26 październik - koszt biletów w tej chwili 440zł, nasza dwójka ma już zakupione bilety.
Plan to:
1. Kraków 9:35 - Girona 12:15 lot FR2202 18/10/2019
Wynajęcie samochodu przejazd do Andory (ok. 200km) nocleg np. Xalet Besoli (już tam spałem)
19/10/19 wyjście na szczyt lub 20/10/19 w zależności od pogody,
2. Barcelona T2 22/10/19 6:15 - Teneryfa North 8:50 lot FR3063
Wynajęcie samochodu - dalej to już w zależności od pogody zwiedzanie i/lub wejście na szczyt...
3. Teneryfa 25/10/19 11:30 do Barcelona T2 15:55 lot FR3064
4. Barcelona 25/10/19 T2 21:40 - Katowice 00:30 lot W6 1176 czyli powrót (może ktoś sobie zmodyfikować powrót albo odwrotnie) akurat tak wychodzi najtaniej.
Jeśli ktoś chce proszę się spieszyć bo ceny będą rosnąc nie maleć... :)

Daro86

Ulubione góry: Tatry

Re: ANDORA szczyt oraz TENERYFA Teide 18 - 26 październik

N 21 lip, 2019

Na Teide wchodziłem rok temu razem z żoną, przypominam o konieczności rejestracji wejścia na stronie internetowej (maksymalnie może go zdobyć 200 lub 250 osób dziennie) rezerwacja na konkretną godzinę, wejście jest bezpłatne ale miejscówki szybko się rozchodzą , kontrola każdego na odcinku 3500-3700 (bramki na wejściu i straznik), najlwpiej rezerwować kilka dni podrząd, nr D.O, pesel, prawo jazdy, paszport(jak macie),
Wchodzilismy przez Pico Viejo szlak jest czynny w wybrane dni, jakoś co drugi dzień

Stelmach

Ulubione góry: Bałkany :)

N 21 lip, 2019

Conyo, ja bym z takim wyprzedzeniem proponował zabookować nocleg w schronisku Altavista i ruszyć na szczyt na wschód słońca, co jak dla mnie było petardą :) Wtedy nie trzeba permitu z urzędu (tak było przynajmniej 2-3 lata temu).
Kurczę, nad Coma Pedrosą może bym pokminił, byłem kiedyś już poza schroniskiem Coma Pedrosa, ale wtedy góra nas pokonała (sen 4h, gorąc jak diabli i jakoś w ogóle nie szło w górę :(...,), także była cofka. Polookam jak z lotami.
Grauspitza z drugiego posta też mam na tapecie, ale chciałem tam jeszcze przejść przy okazji kawałkiem Ratikonu... Zobaczymy będę śledził wpisy :)
BTW chcesz w tym roku całą KE zrobić? A co potem ;)))

svk

Ulubione góry: Tatry

Pn 22 lip, 2019

Byłbym chętny na samą Andorę, napisałem maila.

conyo

Śr 24 lip, 2019

Proszę pisać na conyo@wp.pl bo maile z forum nie działają!

conyo

Cz 25 lip, 2019

Dziękuję super forumowicze, to mi się podoba jak ktoś doradzi, poprawi :)
Do Daro86 i Stelmach - wszystko się zgadza, tzn. po godz. 9 trzeba mieć zezwolenie, ale jeśli się wyjdzie ze schroniska przed 9 to faktycznie nie trzeba mieć pozwolenia :) i faktycznie wschód słońca to ciekawie wygląda zwłaszcza wyspa i będąc na wulkanie... Ceny biletów które podałem kosztowały ok. 475zł
Wynajęcie samochodów Hiszpania i Teneryfa nie nalezą do jakiś specjalnie drogich, W Hiszpanii noclegi i Andorze rzędu 80 - 100zł to fakt, ale Teneryfie można tanio zrobić, mam polkę znajomą która tam mieszka na stałe i tym się zajmuje tak że myślę że nie będzie z tym problemu :)
W rejonie Coma Pedrosa byłem jakoś marzec 2018, niestety śniegi, strażnik mnie zatrzymał żebym założył raki, a raki w samochodzie, kilka niezłych kilometrów :) Powiedział że to bardzo ryzykowne. Mimo to ja poszedłem, spore nachylenie poderwanie śniegu i.... długi zjazd, a raczej spadanie, odpiąłem plecak w trakcie i aż aparat ucierpiał :) Musiałe mzasuwać po plecak jeszcze niżej. Ot, to takie wspomnienie jednym słowem nie zdobyłem szczytu bo nie chciało mi się znów podchodzić i go forsować... W październiku ciepło, ale bez przesady i spokojniej myślę oraz bez śniegu... Gdzie tam całą KE w jednym roku :)) ale można łączyć wyprawy zmniejszają koszty.
Od 29 sierpnia do przynajmniej do 11 sierpnia będę na Bałkanach więc z odpisywaniem będzie kiepsko, bo poza UE :))
Pozdrawiam serdecznie

Stelmach

Pn 26 sie, 2019

Hej, ups :) To ładne miałeś pierwsze podejście :) Dobrze, że cały i zdrowy!
Jak z chętnymi? Macie jeszcze ewentualne wolne sloty na Andorę? Jeszcze kminię ale może byłoby to ciekawą odskocznią w paździerzu :)
Pozdrowienia!

conyo

Śr 28 sie, 2019

3 osoby są już zaklepane kupione bilety, 2 się zastanawiają, tak żeby było maks 5 osób bo wtedy samochód można jakiegoś forda albo opla z wypożyczalni, te kilkadziesiąt km się jakoś przejedzie zwłaszcza przy bagażach tylko podręcznych :)). Tym razem na pewno będzie bez śniegu ha ha...

Stelmach

Wt 03 wrz, 2019

Jasne rozumiem :) A powiedz czy przy akceptowalnej pogodzie planujecie pocisnąć jeszcze trochę Andorę (wyjście nad jeziorka albo inne np. północne szczyty, jakiś nocleg w bezobsługowych albo winterroomach) i 21-ego wieczorem zjechać do Barcy czy raczej po szczytowaniu od razu ucieczka z Andory?
Osobiście preferowałbym Andorowanie :)

conyo

Pn 14 paź, 2019

Przepraszam że tak późno odpisuje, kiepsko z powiadomieniami z forum :) Ale i tak jest już nas komplet 5 osób, a oprócz szczytu w Andorze idziemy w jakąś dolinę zapisaną w UNESCO i takie różne tam w sumie parę dni będziemy :) Hotele udało się wyjątkowo tanio kupić...

Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów