Triglav w wakacje 2019

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

gluonek

Ulubione góry: Tatry, Beskidy, Sudety

Triglav w wakacje 2019

N 14 lip, 2019

Witam,

Przymierzam się z żoną do wyprawy na Triglav i szukam osób które również byłyby chętne aby dołączyć się dla towarzystwa i podziału kosztów podróży.
Ma to być krótka wyprawa ze względu na ograniczenia czasu i możliwości urlopowych.
3 dni powinny wystarczyć, 1szego dnia mamy zamiar wyruszyć rano i dojechać na miejsce po południu.
Tam nocleg i drugiego dnia wspinaczka do schroniska, jeszcze nie ustaliliśmy z której strony podchodzilibyśmy i do którego schroniska.
Trzeciego dnia wcześnie rano zdobycie szczytu i potem powrót do samochodu a następnie w nocy do Polski.

Istnieje jeszcze jedna opcja, mianowicie wyjazd wieczorem i nocny przejazd aby rano być na miejscu. Dla mnie nie ma problemu żeby jechać w nocy. Wtedy pierwszego dnia można spokojnie wyjść do schroniska na górze, drugiego dnia zaatakować szczyt i zejść do samochodu. Po noclegu już na dole, trzeciego dnia byłby powrót do Polski.

Mam samochód, Forda Galaxy, 7mio miejscowy, komfortowy, więc nie ma problemu z transportem, logistyką, bagażami.

Kondycję też mamy dobrą więc nie będzie problemu aby wyjść na szczyt. Doświadczenia w górach mamy sporo na poziomie turystyki pieszej, zaliczyliśmy Rysy, Orlą Perć, Rochacze, etc. Czujemy się tam komfortowo. Nigdy się nie wspinaliśmy ze sprzętem typu liny, etc.. Raczej turyści krajobrazowo widokowi, naszymi najwyższymi szczytami były Tatrzańskie dwutysięczniki, chodzimy też sporo po Beskidach.

Teraz przyszła kolej na coś bardziej ambitnego, szukamy chętnych którzy tak jak my chcieliby się zmierzyć z wyższymi górami.
Jeśli jesteś chętny(a) to daj znać, możemy się spotkać w tygodniu (Kraków, Wieliczka) aby się poznać, nie każdy jest gotów jechać z od razu na 3 dni z nieznajomymi.

Aha, termin najbliższy to 20-22 lipca, jeśli pogoda dopisze. Jeśli nie to następny weekend, lub jakiś kolejny. Nie mamy problemu z terminami i umawianiem się z dnia na dzień. Jesteśmy bezkonfliktowi, w wieku 40- (jeszcze trochę pod kreską :) )

Koszt paliwa to ok 700zł, do podziału na ilość osób.

hmersky

Ulubione góry: Dolomity

Re: Triglav w wakacje 2019

Pn 15 lip, 2019

hej
przymierzam się do tego samego. Wstępnie planowałem termin ostatni weekend sierpnia. Gdyż wcześniej wakacje z rodzinką.
Jestem z Rybnika.
Myślałem nad dwiema opcjami albo bardzo intensywna - czyli wyjazd koło 4 rano i tego samego dnia dojście do schroniska Triglavski Dom, rano drugiego dnia szczytowanie , zejście i powrót późnym wieczorem/nocą. Lub obcja bardziej lajtowa na 2 noclegi to do dogadania. Ale myślałem nad chillowaniem się gdzieś na wysokościach ;) Może jakiś namiot.

gluonek

Ulubione góry: Tatry, Beskidy, Sudety

Wt 16 lip, 2019

Gdyby nam nie wypaliło teraz to się zgadamy pod koniec sierpnia. My mamy urlop do 21go sierpnia, końcówka miesiąca byłaby do zrobienia.

Lukasz1992

Ulubione góry: Tatry

So 20 lip, 2019

Witam

Jestem zainteresowany wyjazdem na Triglav. Od dłuższego czasu planowałem ten wypad ale niestety, nie jestem zmotoryzowany a i znajomych nie mam wielu chętnych. Mieszkam w Krakowie więc byłbym za tym aby się wcześniej spotkać/poznać. Jeżeli wyjazd jeszcze przed Państwem to proszę o kontakt.
Jestem również otwarty na innego typu wyjazdy. Z racji tego że nie posiadam wielu dni urlopowych, interesują mnie przede wszystkim kilkudniowe wyjazdy.
Doświadczenie górskie posiadam. Byłem m.in. na Gerlach, Rysach, Grossglocknerze w Alpach.
Pozdrawiam

Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów