Pireneje sierpień/wrzesień 2019

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

MonikaK

Ulubione góry: Tatry

Pireneje sierpień/wrzesień 2019

N 28 lip, 2019

[Pireneje]
[Po 26.08 - 12.09 max]
[Hiking,cycling]

Planuje urlop w w/w terminie. Andora lub Benasque w ES -cel intensywna eksploracja górskich szlaków (m.in wejście na Pico de Aneto).
Odpytalam na prawie wszytskich sensownych grupach FB - ale brak odzewu.wiec może tutaj?
Może znajdzie się ktoś chętny dołączyć bo samej to.mi troszkę i nudno i mniej bezpieczenie..
Mój termin niestety ograniczony w/w datami (wyjazd na ok 7-10dni).
Wylot z Poznania lub Berlina (dolot do BcN lub Tuluzy)
Podany termin to taki 'max' -mysle żeby zamknąć się w 10dniach. Chciałabym polazic po górach - możliwe że Pico de Aneto bedzie jednym z celów.(btw - czy ktoś z tu obecnych orientuje się czy na sam szczyt wymagany jest specjalistyczny sprzęt wspinaczkowy?)
Dodatkowo w międzyczasie chciałabym zrobić ze 2 dni 'pedalowania' w tamtych okolicach jako trening rowerowy:) myślę że 50-60km to będzie max :)
Jeśli jest ktoś chętny na taki wyjazd to zapraszam do kontaktu na priv - możemy dogadać szczegóły.

piotrkusiu

Ulubione góry: Pireneje

Re: Pireneje sierpień/wrzesień 2019

Śr 31 lip, 2019

Na Aneto nie potrzeba sprzętu wspinaczkowego oprócz przydatnych raków na przejście lodowca oraz w zależności od roku przejście pola śniegu wcześniej (w tym roku wysoko śnieg był nawet na początku lipca). Komórki nie mają tam zasięgu, dopiero łapią w okolicach Cresta de los Portillones - i to jest punkt nawigacyjny konieczny do przejścia w stronę lodowca i szczytu. W razie wypadku dosyć długo czeka się na pomoc. Jeśli chodziłaś tylko po Tatrach to przygotuj się na szok związany ze słabym oznaczeniem szlaków a raczej z oznaczeniem typu ... szlak jest miej więcej tam i idź gdzieś w tamtym kierunku :)

Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów