Zimowe wejście na Mont Blanc

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

andrzejek94

Ulubione góry: masyw mont blanc

Zimowe wejście na Mont Blanc

Wt 26 sie, 2014

witam
tydzień temu wróciłem z blanca niestety nie udało się wejść na wierzchołek zawróciła nas jak i inne ekipy pogoda na wysokości okolo 4050m
schodząc na dół narodził się pomysł zimowego wejścia

więc tak
szukam ekipy w tym najlepiej jedną osobę zmotoryzowaną by nie martwić się już transportem
plan jest na wejście drogą "normalną" przez tete rousse i gouter
narazie to wstepne rozmowy i planowanie
termin najlepiej luty dokładny czas do ustalenia
czas wyprawy około 16 dni w tym 12 dni akcji górskiej (wiadomo jak z pogoda zimą)
koszt wyprawy to transport (zależy ile osób nas przy 2 osobach puntem wyszło około 700zł na osobe) + jedzenie tak jak już pisałem lepiej sie przygotować na 2 tyg+ kolejka telepherique bellevue 16euro
przydały by się 4 osoby narazie jestem ja i jedna chętna osoba ale nie potwierdzona w 100%
plan wyprawy wyglądał by tak ( wszystko do przedyskutowania )
wiadomo że zimą wiele ekip tam nie działą wiec pewne jest to że będzie trzeba torować całą drogę
dzień 1 wyjazd pierwsza kolejką bellevue i dojście do baraku forestiere (nocleg)
dzień 2 dojście do tete rousse (nocleg)
dzień 3 aklimatyzacja dojście powyżej schroniska gouter i na dół (nocleg)
dzień 4 dojście do schronu vallot (nocleg) jeśli nie dojdziemy nocleg przy schronisku gouter
dzień 5 wejście na wierzchołek i zejście do tete rousse (nocleg)
dzień 6 zejście na sam dół i wyjazd do domu
dzień 7-12 (rezerwa w trakcie złej pogody choć i to może okazać sie za mało)
jeśli zejdziemy wcześniej można wykorzystać czas i pozwiedzać chamonix i okolice jesli nie to szybszy powrót do domu

wszystkie noclegi w namiotach chyba że uda się dostać do środka baraku forestiere i vallota

sprzęt do ogarniecia i pożyczenia (posiadam kompletny dla 2 osób wraz z namiotem )

cały plan do przedyskutowania z chętnymi osobami jestem otwarty na wszystkie zmiany i sugestie ;)

plan ambitny teraz tylko trzeba go zrealizować :D

ps. Obowiązkowa odzież, śpiwór i obuwie na warunki zimowe temperatury potrafia spaść sporo poniżej minus 20 stopni ;)
Ostatnio edytowano Wt 26 sie, 2014 przez Lucass, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Sugestia pierwsza jest taka: na tym forum piszemy z zachowaniem zasad polskiej pisowni, wliczając w to wielkie litery i znaki interpunkcyjne. Jeżeli ta zasada Ci nie odpowiada - nie pisz tu.

kolumb

Ulubione góry: .

Re: Zimowe wejście na Mont Blanc

Wt 26 sie, 2014

Czy zdajesz sobie sprawę że schrony jak np. Vallot są schronami awaryjnymi i nie należy od tak sobie tam nocować ?

polecam artykuł http://drytooling.com.pl/serwis/art/art ... r-paszczak , róbmy dobrą opinię w świecie turystów górskich a nie odwrotnie :-)

Z górskim pozdrowieniem,
Kamil vel. kolumb

TOM

Ulubione góry: WSZYSTKIE

Wt 26 sie, 2014

Ja do Kolumba-o ci chodzi ,Vallot to puszka i nikt tam nie będzie jak nie musi.Może prześpij się w nim.

wincenty

Ulubione góry: tatras

Śr 27 sie, 2014

O to chodzi, ze Vallot to nie noclegownia. Przy wejsciu jest wyrazna informacja, ze sluzy do uzytku jedynie w sytuacjach awaryjnych a nie jako planowane miejsce noclegu na trasie. A srodek wyglada jak wyglada wlasnie przez takich turystow :)

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

Śr 27 sie, 2014

TOM napisał(a):nikt tam nie będzie jak nie musi.
Kwestią zasadniczą jest, co warunkuje to "musi"...
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

TOM

Ulubione góry: WSZYSTKIE

Śr 27 sie, 2014

Jak się nie mylę każde pomieszczenie zimowe służy awaryjnie,więc dzień i noc do góry i na dól bez odpoczynku żeby nie zamarznąć po schrony to nie noclegownia.

andrzejek94

Śr 27 sie, 2014

tak jak już pisałem plan jest wstępny jak nie będzie konieczności tam spania to śpimy w namiotach bądź w tzw winter roomach w schroniskach jeśli tylko będzie taka możliwość wariant jest każdy brany pod uwagę ze względu na pogodę
ps. jeśli ktoś nie jest zainteresowany wyprawą to prosiłbym o nie zaśmiecanie tematu
możemy porozmawiać na pw ;)
pozdrawiam
Ostatnio edytowano Śr 27 sie, 2014 przez Lucass, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Pisownia

andrzejek94

Cz 01 sty, 2015

na tą chwilę 1 wolne miejsce. Wyjazd 23/24.01 powrót najpóźniej 8.02 ktoś chętny?

adasko1989

Ulubione góry: tatry

N 18 lis, 2018

Hej zainteresowany zimowym wejściem proszę o kontakt email adamkonkol@wp.pl bylem latem na blancu i zimowe wejście mnie bardziej interesuje ,

Janek

Ulubione góry: TATRY

N 18 lis, 2018

adasko1989 napisał(a):Hej zainteresowany zimowym wejściem proszę o kontakt email adamkonkol@wp.pl bylem latem na blancu i zimowe wejście mnie bardziej interesuje ,

-wejście i zjazd na nartach ?
-jaki termin?
-jaka droga ?
-jakie masz doświadczenie zimowe w górach wysokich ?

proszę o relację i zdjęcia z wejścia letniego
Pozdrawiam serdecznie
Obrazek
http://www.kochamnarty.pl/
:D

Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów