Jak przedostać się z rowerem z Rzeszowa/Sanoka PKP lub PKS?

Na rowerze po górach. Kolarstwo górskie trekkingowe, propozycje tras... słowem wszystko o dwóch kółkach i paru rurkach.

Moderator: Moderatorzy

pestka

Ulubione góry: Bieszczady

Jak przedostać się z rowerem z Rzeszowa/Sanoka PKP lub PKS?

Pn 02 maja, 2016

Witam,

Planuję w maju wyjazd w Bieszczady, kierowca odpadł w ostatniej chwili, strasznie się już nastawiłam. Zabieram rower i plecak, ale jak tu dostać się w Bieszczady bez auta z rowerem?

Planuję dojechać z Warszawy do Rzeszowa około południa (potem ew. ruszyć do Sanoka także pociągiem), docelowo chcę dojechać do Ustrzyk Górnych (ew. okolice, im bliżej tym lepiej, ale nie będę marudzić), mam problem ze znalezieniem transportu z Rzeszowa lub Sanoka z rowerem. Czym się przetransportować? Proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam
Pestka

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

Re: Jak przedostać się z rowerem z Rzeszowa/Sanoka PKP lub P

Śr 04 maja, 2016

Pytanie brzmi kiedy?
Jeżeli miałoby to być 26 maja na ten przykład, to z Rzeszowa jedzie Regio "Bieszczadzki Żaczek" do samego Łupkowa. Niestety Ustrzyki Dolne są i jeszcze pewnie długo będą poza zasięgiem kolei. Żaczek rusza z Rzeszowa o chorej godzinie, bo coś po piątej rano. Ten sam Żaczek jeździ co piątek (i tylko piątek) z Rzeszowa do Komańczy. Rusza o 15:50, na miejscu jest 19:54. Wraca do Rzeszowa w niedzielę. Co do konkretnej daty to trzeba sprawdzić rozkład, bo ma też dni dodatkowych kursów. Poza tym w czerwcu rozkład ulegnie kolejnym zmianom. No i to jest szynobus. Ilość miejsca ograniczona.
Polecam stronę
http://old.rozklad-pkp.pl/bin/query.exe/pn?
Autobusy bym odpuścił, bo przewóz roweru może być znacznie utrudniony. Na dobrą sprawę rzadko można przewidzieć czy przyjedzie pełnowymiarowy autobus czy busik i czy kierowca będzie do tego chętny do wożenia roweru w bagażniku.
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

Powrót do Rowery