Strona 1 z 1

Jak przedostać się z rowerem z Rzeszowa/Sanoka PKP lub PKS?

Napisane: Pn 02 maja, 2016
przez pestka
Witam,

Planuję w maju wyjazd w Bieszczady, kierowca odpadł w ostatniej chwili, strasznie się już nastawiłam. Zabieram rower i plecak, ale jak tu dostać się w Bieszczady bez auta z rowerem?

Planuję dojechać z Warszawy do Rzeszowa około południa (potem ew. ruszyć do Sanoka także pociągiem), docelowo chcę dojechać do Ustrzyk Górnych (ew. okolice, im bliżej tym lepiej, ale nie będę marudzić), mam problem ze znalezieniem transportu z Rzeszowa lub Sanoka z rowerem. Czym się przetransportować? Proszę o podpowiedź.


Pozdrawiam
Pestka

Re: Jak przedostać się z rowerem z Rzeszowa/Sanoka PKP lub P

Napisane: Śr 04 maja, 2016
przez Lucass
Pytanie brzmi kiedy?
Jeżeli miałoby to być 26 maja na ten przykład, to z Rzeszowa jedzie Regio "Bieszczadzki Żaczek" do samego Łupkowa. Niestety Ustrzyki Dolne są i jeszcze pewnie długo będą poza zasięgiem kolei. Żaczek rusza z Rzeszowa o chorej godzinie, bo coś po piątej rano. Ten sam Żaczek jeździ co piątek (i tylko piątek) z Rzeszowa do Komańczy. Rusza o 15:50, na miejscu jest 19:54. Wraca do Rzeszowa w niedzielę. Co do konkretnej daty to trzeba sprawdzić rozkład, bo ma też dni dodatkowych kursów. Poza tym w czerwcu rozkład ulegnie kolejnym zmianom. No i to jest szynobus. Ilość miejsca ograniczona.
Polecam stronę
http://old.rozklad-pkp.pl/bin/query.exe/pn?
Autobusy bym odpuścił, bo przewóz roweru może być znacznie utrudniony. Na dobrą sprawę rzadko można przewidzieć czy przyjedzie pełnowymiarowy autobus czy busik i czy kierowca będzie do tego chętny do wożenia roweru w bagażniku.