Na czym jeździcie?

Na rowerze po górach. Kolarstwo górskie trekkingowe, propozycje tras... słowem wszystko o dwóch kółkach i paru rurkach.

Moderator: Moderatorzy

Dodge

Cocaine

N 22 sty, 2006

Zapomniałem się zalogować, to u góry to moja sprawka. Jeśli ktoś jeszcze katuje swoją pociechę w podobny sposób, to może poleci jakieś mocne obręcze. Mam teraz Mammuthy ale też siadają.
Gdyby kózka nie skakała, to by nudne życie miała.

Anna*

Ulubione góry: Tatry Zachodnie

Re: Na czym jeździcie?

Cz 13 kwi, 2006

Przed dwoma laty kupiłam rower Authora w firmowym sklepie. Dzięki temu mam przeglądy gratis i tańsze akcesoria. To nie typowy rower górski, ale nie zamierzałam jeździć nim po takim terenie, więc na płaskie drogi okazał się najlepszą alternatywą. Tym bardziej, że jest bardzo lekki i nie mam problemu z wyciąganiem go z piwnicy :D
Ogólnie rzecz biorąc jeszcze mnie nie zawiódł.
Kupowanie rowerów jednosezonowych w supermarketach to strata pieniędzy. Jakość sprzętu jest nienajlepsza, są to rowery wadliwe, więc okazyjnie niska cena to ich jedyny plus. Jak dla mnie - niewystarczający...

P.S. Mój znajomy bierze czynny udział w kolarstwie górskim. Razem ze swoimi kolegami z grupy kupują rowery w Czechach. Podobno dużo taniej za dobre modele. Ale jeszcze nie sprawdziłam.

Łosiek (Kaśka)

Cz 13 kwi, 2006

tak to prawda, ja kupiłam mój rower w Czechach (też Author) i dzieki temu "zaoszczędziłam" prawie 500zł! Ale w Krakowie nie mam gratis przeglądów... :wink:
Jeśli praca przeszkadza ci w realizacji marzeń, to ją rzuć:)
http://www.anorak.dbv.pl/news.php
http://galeria.e-city.tarnow.pl/autorzy/kglowicka/

Michał

Cz 13 kwi, 2006

Nic dziwnego Author to czeska firma :) O dziwo która wybiła sie na rynku światowym i jest w czołówce firm rowerowch. Bardzo porządna firma. Gorąco polecam.

jate2

Cz 13 kwi, 2006

w mojej "rodzinnej" piwnicy też author stoi.. tylko ta piwnica jest o prawie 200 km od miejsca gdzie obecnie mieszkam :-/

pzdr
jacek

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Śr 03 maja, 2006

Na czym jeździcie? Dobre pytanie. Hmmm... Właściwie na Andybike'u , 12-letnim "komunijniaku z górnej półki". Jeżdżę, zużywam części, zużyte wymieniam na nowe, zwykle lepsze. Z oryginału dawno już nic nie zostało. Mój rower ma ok. 75.000 km przebiegu, trzecią ramę (Author Vision), osprzęt LX - XT - XTR i... potomka:) (ze starych części złożyłem rower do jazdy w mieście). To już chyba nie "komunijniak"? Ale też nie fabryczny Author czy typowy składak. Podobno rower to rama. Dla mnie jednak kolejna rama to jak kolejna felga czy przerzutka. Trudno zatem powiedzieć na czym jeżdżę. Ale to właściwie bez znaczenia. Ważne że to lubię.
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

malper

Cz 15 cze, 2006

ja sam sobie rower poskladalem na ramce author vision, amor to marzocchi mc comp air 85mm, przerzutki alivio - sram 9.0, naped to truvativ i sram5.0, hample avid sd7, spd shimano pd-m747 i buty sidi rampa, ogolnie to nawet jestem zadowolony z niego i dobrze sie smiga po lesie i gorkach, nie to co na starym i ciezkim stalowym sztywniaku jakiego do niedawna mialem, jezdze ok 4-5 tys rocznie, a przynajmniej sie staram jak najwiecej, niestety nie zawsze jest czas

korn69

Śr 21 cze, 2006

Witam!
Wg mnie najlepszy jest arystotelesowski 'złoty środek' i to nie tylko odnośnie roweru :) Czyli nie taniocha - bo szmelc długo nie wytrzyma i nie luksusy - bez przesady. Mój rower to składak z części ze środkowej półki. Wszystko zostało omówione w sklepie i rowerek został złożony wg uzgodnień. Jako rower nie markowy, jest mniej łakomym kąskiem dla złodzieja. Aha i bez amortyzatorów. I przeglądy mam w tym sklepie gratis. Jeżdżę cały rok niemal codziennie - tylko głęboki śnieg albo duży deszcz mnie zatrzymuje.
Pozdrawiam

Uriel

Ulubione góry: asd

Śr 28 cze, 2006

Na czym jeżdżę? Chyba na tym, co mój przedmówca powyżej: na rowerze samoczynnie złożonym z różnych części średniej klasy. :-)

Skłądają się na niego:
- rama Meridy,
- koła Gipiemme Mount,
- opony Michelin DH,
- korba Truvativ Firex,
- amortyzator przedni Rock Shox Pilot Air XC,
- manetki Shimano RevoShift,
- przerzutka tylna Shimano Deore LX,
- przerzutka przednia Shimano Deore.

Tak mniej więcej to wygląda. ;-)

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Cz 29 cze, 2006

Gil Grissom napisał(a):Na czym jeżdżę? Chyba na tym, co mój przedmówca powyżej: na rowerze samoczynnie złożonym z różnych części średniej klasy. :-)

E! Chyba nie na tym samym? Rower przedmówcy złożył mechanik w serwisie przy sklepie. Twój złożył się samoczynnie! Ach ta galopująca technologia! :wink:
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

marek ogarek

na czym jeździcie

Pt 14 lip, 2006

makrokesz, zakupiony na allegro za cene poniżej 100zł. 1700km od maja i nie narzekam, zmienione siodełko, 9 szprych w tylnym kole i klocki hamulcowe ale w górach szybko sie zużywają. :wink:

gregory

Ulubione góry: Mała Fatra

Pt 21 lip, 2006

Ja niedawno zakupiłem parkę rowerów z firmy Author w polecanym przez tą firmie sklepie w Katowicach przy ul.Dzierżonia/Rolnej. To modele Prime i Lumina. Najprostsze jakie mogą być, bez amortyzatorów, trekingowe. I wreszcie można poszaleć i popracować nad rowerową kondycją :P

marek ogarek

nie widzę lepiej

Wt 25 lip, 2006

gregory napisał(a):Ja niedawno zakupiłem parkę rowerów z firmy Author w polecanym przez tą firmie sklepie w Katowicach przy ul.Dzierżonia/Rolnej. To modele Prime i Lumina. Najprostsze jakie mogą być, bez amortyzatorów, trekingowe. I wreszcie można poszaleć i popracować nad rowerową kondycją :P

Tez bym kupił taką parkę dla siebie i swojej drugiej połowy ;-)

McThias

Wt 25 lip, 2006

Obecnie NIE jeżdżę- wystający korzeń wieczorową porą :cry: ; a że ciut z górki było...
Rower już na chodzie- nowe koło, przy okazji widelec z amortyzatorem (wreszcie, po kilku latach :oops: ), ale mój bark jeszcze nie :cry:

Michał

So 05 sie, 2006

Do Marka z kropką ;) Żeby nie zasmiecac tematu związanego ze sztafetą.

Kiedyś jeździłem na MTB ale, że był ciężki a jakoś wzieło mnie na szosówe ( oczywiscie zasługa oglądania Tour de France itp )

No i śmigam na niej do dzisiaj, ale patrząc na tutejsze drogi ( przynajmniej na Podkarpackim psują się strasznie w rejonach górskich czyli miejsc najcześciej przezemnie odwiedzanych ) przeżucam się na górala szosowego. Ale to już na następny sezon.

A łączyć rower bezpośrednio z górami (szlaki etc) nie zdażyło mi się, ale na pewno kiedyś spróbuję )

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Rowery