Wakacyjne wyjazdy rowerowe Żaka

Na rowerze po górach. Kolarstwo górskie trekkingowe, propozycje tras... słowem wszystko o dwóch kółkach i paru rurkach.

Moderator: Moderatorzy

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Wakacyjne wyjazdy rowerowe Żaka

Pt 16 kwi, 2010

W ty roku chciałbym zaprosić chętne osoby, do wspólnego rowerowania w wakacje w kierunku Bieszczad, jak i w ich okolicy, a także (tam gdzie można), po nich samych.

W tym roku na rowerowy wyjazd wakacyjny wybrałem sobie właśnie to pasmo górskie, całkowicie przeze mnie jeszcze nie znane. Wstępnie wycieczka ma trwać 2 pełne tygodnie w terminie od 17 lipca do 1 sierpnia.
Planuję wyjechać 17 lipca rano rowerem z Siemianowice Śląskich, w towarzystwie jednego czy dwóch kumpli, w kierunku Bieszczad (zależy mi na w miarę szybkim bezpośrednim dotarciu w okolice Komańczy). Chcę jechać głównie drogami asfaltowymi, jednak nie o wielkim natężeniu ruchu. Po drodze na pewno będziemy coś zwiedzać, jednak nie będzie na to szczególnie dużo czasu, tylko najważniejsze 'atrakcje'.
Po przyjeździe na miejsce planuję poruszać się po okolicy głównie w oparciu o główny szlak jak i pozostałe zaproponowane przez Przedsiębiorstwo Społecznie Zielony Rower.
Oczywiście część trasy na pewno trzeba będzie zmodyfikować, ale na to jest jeszcze czas.

Chcę także ze dwa, trzy dni spędzić na pieszych wycieczkach w najatrakcyjniejsze rejony Bieszczadów niedostępnych rowerowo (np. Połonina Wetlińska, Wielka Rawka), a także ze dwa, trzy na przejechaniu 'na lekko' (po zostawieniu bagaży w jakiejś kwaterze/schronisku), najciekawszych szlaków rowerowych dostępnych w samych górach. W planie wycieczki znajdzie się też wizyta u naszych sąsiadów, więc o ile dobrze się orientuję, paszport obowiązkowy dla chętnych takiego wypadu. Noclegi głównie w namiocie, ale kilka na pewno w bardziej komfortowych warunkach (schronisko/kwatera).

Jeśli pojedzie ktoś z 'patentem', można nawet spędzić ze dwa dni na jachcie na Jeziorze Solińskim, ale to się jeszcze wyklaruje, na pewno będę chciał objechać jezioro ze wszystkich stron.
Oczywiście cały bagaż wieziemy ze sobą, w sakwach czy plecaku (osobiście polecam to pierwsze).

Do ekipy można dołączyć 'na całość' lub na pewien etap, wszystko wg. potrzeb/chęci/sił/czasu - jedyne wymagania to sprawny rower, w miarę dobra kondycja (ok. 100-120 km w terenie 'płaskim', odpowiednio mniej w pagórkowatym, a tak 20-30 w terenie góskim na dzień), a także chęć spędzenia czasu w moim towarzystwie i podporządkowania się planowi wycieczki (oczywiście zawsze można go trochę nagiąć ;) ).

Szczegóły w terminie późniejszym, jednak już dziś zapraszam do zapoznania się ze szlakami i ćwiczeniu kondycji :)
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Żaku
Administrator forum

Re: Wakacyjny wyjazd rowerowy - Bieszczady 2010.

Cz 24 cze, 2010

Jako, że do wyjazdu coraz bliżej, powoli zacząłem szukać miejsc noclegowych. Stąd moja prośba do Was, czy ktoś zna jakiś ciekawy teren (łąka, las, itp), w okolicach miejscowości Biczyce Górne przed Nowy Sączem, gdzie można by rozbić namiot i w spokoju przenocować, bez obaw o ingerencje miejscowej młodzieży i nie tylko? Ewentualnie, może warto się sprężyć i pojechać gdzieś w okolice Łubinki i Lasu Falkowskiego? Jak wyglądają tamte tereny?
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Czort

Ulubione góry: Karpaty

Cz 24 cze, 2010

MAPA 1

Okolice Dol. Łubinki:
1.Bardzo ładne łąki koło przekaźnika na Chruślicy, jak kogoś spotkacie to może zakochaną parę przy zachodzie słońca, albo innych rowerzystów.

2.Obok ruin skoczni narciarskiej. Płaski grzbiet.

3.Wiata i miejsce do hajcowania.

4.Polana pod Skałkami Falkowskimi (nie zaznaczone, a są całkiem spore). Bardzo fajne miejsce aczkolwiek jest dość znane Sądeczanom, stąd szansa że ktoś tam może hajcować ognicho.

MAPA 2

Okolice Chełmca:
1. Wypłaszczenie i "mikro-polanka" przy leśnej drodze, jak ktoś tam chodzi w nocy to chyba tylko przypadkowi seryjni mordercy.

2.Wiata, ale tu z kolei jest większa szansa na bliski kontakt z np. Rdziostowiokomi i Biczyciokomi :twisted:

Do czasu może objadę (pewnie po 9 lipca) i zobaczę co ciekawego jest pod kątem noclegu w tym miejscu. Niestety uprzedzam że okolica jest dość mocno zabudowana.
===============================
Tymczasem na horyzoncie - refraktor.pl

Zbiór paplanin geologicznych - sekwencjaboumy.blogspot.com

Omnia mea mecum porto...

Żaku
Administrator forum

Cz 24 cze, 2010

Czorcie, niech Cię wszyscy diabli wychwalają!
Dzięki za mrowie propozycji, chciałbym wybrać coś, co jest najbezpieczniejsze pod względem biwakowym, nie mam zamiaru pół nocy nie spać, czuwając czy ktoś mnie nie okradnie, itp. Dlatego, zapytam raz jeszcze, co byś szczególnie polecił z tych 6 miejsc?
Jan Paweł II

Obrazek Obrazek

Czort

Ulubione góry: Karpaty

Cz 24 cze, 2010

Myślę że MAPA 1. Numerek 1, polany na Chruślicy. Aczkolwiek minusem może być to, że trzeba pokonać dodatkowo ~170 m. w pionie na krótkim odcinku na koniec dnia.

Wiata przy nr. 3 też jest dobrze ukryta w lesie na górze, ale sam fakt że "jest wiatą" może sprawić obecność humanoidów. Ale to tak na chwilę obecną, jak znajdę coś więcej do dopiszę.
===============================
Tymczasem na horyzoncie - refraktor.pl

Zbiór paplanin geologicznych - sekwencjaboumy.blogspot.com

Omnia mea mecum porto...

Żaku
Administrator forum

Wt 13 lip, 2010

Dzięki, dzięki. Na pewno skorzystam.
Jeszcze jedno pytanie: możecie coś polecić pomiędzy Duklą, a Sieniawą? Wymagania podobne + może jeszcze bieżąca woda (np. strumień).
Jan Paweł II

Obrazek Obrazek

Żaku
Administrator forum

Cz 15 lip, 2010

Informacja na ten temat już do mnie dotarła, aczkolwiek mejlem. Dzięki carpathia82.
A teraz kolejna prośba, co warto zobaczyć po słowackiej stronie Bieszczadów? I jaka mapa jest dobra w tamte okolice?
W powodu braku paszportu u jednego ze znajomych niestety musimy darować sobie Ukrainę.

PS: Jeśli ktoś z forumowiczów będzie w okolicach Bieszczad w dnia od 20-30 lipca, to niech da znać, może uda się spotkać i zrobić wspólnie jakąś trasę (my planujemy wejść na Połoninę Wetlińską i Małą Rawkę), oczywiście bez rowerów.
Jan Paweł II

Obrazek Obrazek

Aleksandra

Ulubione góry: Beskid Myślenicki,Czarnohora

Cz 15 lip, 2010

Ja będę z racji maratonu rowerowego w Komańczy 31 VII, więc pewnie przyjadę tam wcześniej. Chętnie się gdzieś przejdę/przejadę z Wami, możliwe (jeśli bylibyście chętni), że mogłabym załatwić sympatyczny nocleg/miejsce przechowania rowerów u znajomego w Wetlinie.
"Nigdy się nie poddawaj, zawsze się uśmiechaj" Chrissie Wellington

Żaku
Administrator forum

Pt 16 lip, 2010

No i wszystko. Numery swoje mamy, więc się zdzwonimy, daj znać tylko od kiedy dokładnie tam będziesz.
Jan Paweł II

Obrazek Obrazek

Żaku
Administrator forum

Re: Wakacyjne wyjazdy rowerowe Żaka

Cz 26 sty, 2012

Zeszłoroczny wyjazd nie został przeze mnie podsumowany, a już wkrótce wyjeżdżam na kolejny.
W tym roku (w najbliszą niedzielę), wybieram się przed Budapeszt nad Balaton. Do pełni szczęścia brakuje mi 1 osoby (aktualnie jedzie nas 3, więc kumpel szuka kogoś do namiotu). Dziennie planujemy przejeżdzać ok. 100km, nie jest to dużo, więc wiele osób się łapie. Szczegóły dla chętnych na PW. Serdecznie zapraszam!
Jan Paweł II

Obrazek Obrazek

Powrót do Rowery