Rower w zimie

Na rowerze po górach. Kolarstwo górskie trekkingowe, propozycje tras... słowem wszystko o dwóch kółkach i paru rurkach.

Moderator: Moderatorzy

EveLin-Kha

Ulubione góry: Wszelakie

Re: Rower w zimie

Wt 20 lis, 2007

Rower zimą-jak najbardziej,na balkonie nigdy w zyciu!!!ja trzymam moje rowery tylko i wyłącznie w pokoju i nawet ich nie zanoszę do piwnicy!!!KASK wg mnie to konieczność,a tym bardziej zimą,kiedy o upadek jest bardzo łatwo-wystarczy za bardzo zahamować i leży się ku uciesze gapiów i siebie samego:)ja sama parę razy uderzyłam głową w .. powiedzmy przeszkody i cieszę się,że miałam kask na głowie.Natomiast jeżeli chodzi o rower,to proponuję, o ile jest taka możliwość mieć dwa,a jeśli nie,to przynajmniej zmieniać na zimę napęd-w całości(jeżeli chodzi o łańcuch,to wybiera się najbardziej zużyty z całego roku,ale oczywiście taki,który jeszcze działą), zmieniać opony na takie z gęstym bieżnikiem(nppanaracer fire X pro) i koniecznie klocki-te stosowane zimą do niczego już się nie nadadzą.Jeżeli chodzi o jazdę miejską,już o tym wspominano,ale chciałabym podkreślić,że sól potwornie niszczy sprzęt-od napędu poczynając,a na takich szczegółach jak szprychy kończąc(czyszczenie napędu,kół po każdym wyjeździe raczej zniechęci niż sprawi przyjemność)-wiec drugi rower na zimę jest na prawdę najlepszym rozwiązaniem i nie musi to być dobry rower,a nasz naulubieńszy odwdzięczy się na wiosnę i lato,kiedy to nei będzie nosił śladów zimowego użytkowania.Smarowanie to wspomniany finish line-zielony-po każdym smarowaniu czekam jakiś czas,aby dobrze się 'wchłonął' i wycieram szmatką,co troszkę zmniejsza brudzenie,a efekty w sumie jest zadowalający.Więc nic odkrywczego w porównaniu do poprzednich postów-NATOMIAST CO WG MNIE JEST WAżNE,to ubiór i tu nie ma żadnych dyskusji-ma być odpowiedni do warunków,bo nawet przy -20 można jeździć na rowerze,ale ważne jest,aby chronić ręce,stopy,kolana,zatoki i KOBIETY!!! pęcherz i jajniki.Polecam spodnie z polarową wkładką na właśnie okolice podbrzusza i kolan-byle by nei przesadzić w cieplejsze dni,bo tak jak przy chodzeniu przy gorach,tak przy jezdzie na rowerze spocenie sie jest niebezpieczne,a na rowerze łatwiej o przewianie.Czapka pod kask sprawdza się przy -20 i wyżej,natomiast przy niższych temp polecam chusty i opaski lub kominiarki,aby nie przepocić głowy,a jednak chronić ją przed przewianiem.I oczywiście w zimie nic tak nie sprawia przyjemności,jak gorąca herbatka z termosu wypita po zdobyciu celu wycieczki,bo przecież trzeba się dogrzać,aby wrócić do domu :mrgreen: :mrgreen:

Czort

Ulubione góry: Karpaty

KTRAK

Cz 10 mar, 2011

Jak dla mnie, śnieg na tyle głęboki że zakrywa oponę z rawką stanowi zbyt dużą barierę do sprawnego pedałowania. Przy głębszym jest się mniej mobilnym niż piechur, wręcz statycznym. Aczkolwiek znalazłem TAKI
szpej o nazwie KTRAK, który mógłby usprawnić mordęgę. Czuję że jazda na tym pod górę to gehenna, a zjazd to ekstaza...
===============================
Tymczasem na horyzoncie - refraktor.pl

Zbiór paplanin geologicznych - sekwencjaboumy.blogspot.com

Omnia mea mecum porto...

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Pt 11 mar, 2011

Wiosna w sieci! Rowerowy dział ożył :).
Widocznie nie czytałeś wątku "Rowerowe dyrdymałki" (uschnął dwa lata temu).
Na stronie producenta i o ile pamiętam także na stronie polskiego dystrybutora można znaleźć filmy potwierdzające Twoje obawy. Jak dla mnie, to tylko drogi gadżet. A na zjeździe można się bawić bez gąsienicy.
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

mareczek

Ulubione góry: Tatry

So 10 gru, 2011

Specjalnej pielęgnacji nie trzeba ale jest kilka rzeczy o które warto by było zadbać

http://link.zmoderowany.car

Prosiłbym o nie zaśmiecanie forum kolejnymi linkami - myślę, że zainteresowanym wystarczy link w Twoje sygnaturce.
CAr.
Mareczek
kolarstwomtb.blogspot.com

Poprzednia strona
Powrót do Rowery