Zakopane - Liptocsky Mikulas - Zakopane

Na rowerze po górach. Kolarstwo górskie trekkingowe, propozycje tras... słowem wszystko o dwóch kółkach i paru rurkach.

Moderator: Moderatorzy

Jocker

Zakopane - Liptocsky Mikulas - Zakopane

So 22 cze, 2013

W sierpniu planuje przejechać rowerem taką trase :
Zakopane - Sucha Hora - Zuberec - Liptocsky Mikulas - Strbske Pleso - Tatranska Lomnica - Tatranska Javorina - Łysa Polana - Zakopane.
Długość trasy to 199/201 km.
Jeszcze nigdy nie miałem okazji jeździć po Słowackiej stronie rowerem i tym bardziej tak długiej. Oriętuje sie ktos jak przebiega opisana prze ze mnie trasa. Nie musi byc cała a kawałkami by mniej wiecej wiedzieć co i jak. Jak ktoś chetny to może sie przyłaczyć. Planuje to zrobić w ciagu jednego dnia ale tez można rozłożyć na dwa dni.
Trzeba wierzyć, kochać, nie tracić nadziei i pozostać wiernym do końca.

tomtur

Ulubione góry: beskidy

Re: Zakopane - Liptocsky Mikulas - Zakopane

N 23 cze, 2013

Piękna trasa, profil możesz sobie sprawdzić na google, jak będziesz miał jechać to daj znać, może się dołączę.

Jocker

N 23 cze, 2013

Nie wczesniej niż II połowa sierpnia gdyz wcześniej 6/13 lipca jade z Radomska do Jaworza ( hotel Jawor ). Trasa 196km.

duncan76

N 23 cze, 2013

Na jeden dzień to jest trasa dla zawodowca. Nie tylko jeśli chodzi o odległość, ale przede wszystkim ilość podjazdów.

Jocker

N 23 cze, 2013

I właśnie o to mi chodzi - podjazdy. Nie wiem jak jest z podjazdami. Czy sa czeste ale łagodne czy coś w podobie jak z Zakopanego na Łysą Polane od strony ronda. Jezeli chodzi o kondycje to jest okej bo nie jest to moja pierwsza taka wyprawa i robiłem już dłuższe ( z podziałem na dni ) tylko właśnie nie wiem jak to jest po stronie słowackiej. Nigdy wczesniej nie jeździłem rowerem w takim długim, górzystym terenie.

duncan76

N 23 cze, 2013

Jocker napisał(a):Czy sa czeste ale łagodne czy coś w podobie jak z Zakopanego na Łysą Polane od strony ronda.

Jedne i drugie :) Z tego co kojarzę (oczywiście nie z przejazdu rowerem tylko samochodem): przed zjazdem na Oravice - krótki ,ale sztywny, między Oravicami a Zubercem na przeł. Borek - dłuższy, choć chyba trochę łagodniejszy, za Zubercem na przeł. Kwaczańską - dobre 10 kilometrów i kilkaset metrów w górę (ostry zjazd po serpentynach - hamulce!), później aż do Drogi Wolności w miarę płasko, choć oczywiście nie bez małych pagórków, dalej przez Vysoke Tatry płasko nie jest, generalnie do Szczyrbskiego Plesa to jeden długi podjazd od Liptovskiego Hradka, później zasadniczo w dół do Zdiaru, większa górka na Zdiarske Sedlo i mała za Javoriną, od Łysej Polany to chyba sam wiesz jak wygląda. Jak Ci zależy to za tydzień jak wrócę z Zakopca przepuszczę tą trasę przez swój program do GPS-a i podam Ci mniej więcej ilość podjazdów. Chyba, że wcześniej odezwą się bardziej kompetentni ode mnie rowerzyści.

Jocker

Pn 24 cze, 2013

Dzieki za opis trasy duncan. Bede wdzięczny jak podasz podjazdy.

gorczański

Ulubione góry: Gorce,Pieniny

Pn 24 cze, 2013

tu podsyłam pare linków z opisem trasy. Więcej można znalezc wpisując w google ,
http://rowerowanie.pl/trasy-gps/73,200k ... okola-tatr
http://bikefama.pl/blog-rowerowy/215-km ... wacji.html

duncan76

Pn 01 lip, 2013

Linki podane powyżej w zasadzie załatwiają sprawę. W ubiegłym tygodniu trochę kręciłem się po tej okolicy i jedyne co mogę jeszcze dodać: wg znaków drogowych podjazd przed Vitanową ma 12%, droga na przeł Borek jest strasznie dziurawa, za to od Javoriny do Łysej Polany jest nowiusieńki, gładki jak pupcia niemowlęcia asfalt :D .

Jocker

Pn 01 lip, 2013

No to nic jak juz po mału sie do tej trasy szykowac. Już w piatek robie trase Radomsko - Bielsko Biała - Jaworze. Wyruszam o 5.00 rano a o której na miejscu ? napisze jak wrócę.

Powrót do Rowery