skitury

... zjadowe, biegowe i nie tylko. Skitouring. Wszystko o możliwościach uprawiania sportów zimowych w górach.

Moderator: Moderatorzy

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Re: skitury

N 18 lis, 2007

Sezon się zaczął! Jadę zaraz przetrzeć deski z kurzu, w rejon Prusowa i Suchej Góry. A miał być rowerowy rekonesans w podkrakowskich dolinkach. Jakoś nie żałuję zmiany :grin:. Oby zima w tym roku dopisała i opady śniegu nie były tylko późnojesiennym kaprysem, jak w zeszłym roku.

Petro

N 18 lis, 2007

Oi! Ja jeszcze ze dwa tygodnie będę kisł w oczekiwaniu na nowe dechy, ale już chodzę posuwistym krokiem i zaciskam dłonie na urojonych kijach ;-)

przemek p

Ulubione góry: Karpaty

Pn 19 lis, 2007

Ja odkurzyłem śniegiem na Pilsku w niedzielę. U góry piękna lampa, trasy przygotowane, a ludzi bardzo mało, bo wyciągi jeszcze nie chodziły. Bardzo przyjemnie jest na Miziowej zimową porą kiedy nie chodzą wyciągi. :)

Damian

Wt 08 sty, 2008

witam wszystkich

Właśnie zamieniłem zjazdówki na ski toury... jestem po pierwszych wycieczkach... może ktoś polecić jakieś ciekawe trasy w beskidach (śląski, żywiecki, mały)

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Wt 08 sty, 2008

A co lubisz? (Jeśli już zdążyłeś określić swoje preferencje). Połogie grzbiety i leniwe spacery? Strome zjazdy w reglu? Widokowe polany i hale?

Chociaż... na tych nartach (lub z nimi) wleziesz wszędzie. Po co Ci trasy :wink: ?

Teraz najlepiej pchać się tam, gdzie wysoko (czyli jest dostateczna pokrywa śnieżna). Polecałbym rejon Pilska, Romanki i Lipowskiej.
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

michales

Ulubione góry: .

Śr 16 sty, 2008

Możecie polecić jakiś serwis krakowski, który kompetentnie założy silvretty do nart?

mateo

Śr 16 sty, 2008

zapytaj na http://www.skitury.fora.pl tam jest paru ludzi z krk na pewno Ci cos poleca
pzdr

michales

Ulubione góry: .

Cz 17 sty, 2008

Dzięki, już mi tam pomogli :)

dynercia

Ulubione góry: każde

So 14 lut, 2009

Odświeżę temat i zadam prostackie pytanie...
Po 30 latach znudziło mi się już jeżdżenie na wyciągu. Myślałam, że może zmiana na deskę coś pomoże, ale niestety to prawie to samo. A mam narty zjazdowe, w zasadzie nówki.
Czy mogę ich na początek użyć jako skiturowych? Dokręcić skiturowe wiązania, dokupić foki i jakieś buty i będzie ok? Wiem, że to na pewno nie to samo, ale czy jest w ogóle możliwe?
Bo nie ukrywam, że nie mam teraz za bardzo kasy, szczególnie, że musieli byśmy kupić 2 komplety i każde obcięcie kosztów było by mile widziane.
Na początek nie planuję jakiegoś wyczynu, ot trochę chciała bym urozmaicić działalność górską.
>>> www.miu-gory.xt.pl - strona domowa o górach<<< >>> Atlas roślin górskich <<<
>>> picasaweb.google.pl/dynercia <<<

dianek

Ulubione góry: wypukłe :P

So 14 lut, 2009

dynercia to zależy jakie masz narty
w twardych, ciężkich nartach będzie się chodziło bardzo źle

w lżejszych, raczej freestylowych niż slalomowych możesz spokojnie pochodzić

narty które teraz mamy z marcinem niewiele się różnią od moich starych, lekkich zjazdówek (w których się zjeżdżało kiepsko, ale chodziło dobrze ;))

a co do samego sprzętu - warto kupować na allegro - my wyhaczyliśmy sprzęcik w naprawdę fajnych cenach i to prawie nieużywany (ja tylko mam dalej problem ze znalezieniem dobrych botów...ale możne kiedyś upoluje ;))

TomekN

Pn 16 lut, 2009

Cześć!

Dynercia, zależy, czy na tych nartach chcesz jeździć, a od czasu do czasu zwolnić piętę i troszkę połazić, czy planujesz długie trasy na fokach. Jeśli chcesz pofoczyć tylko dorywczo, to nie widzę przeciwwskazań do chwilowego wykorzystania zjazdówek - a wiązania możesz sobie po roku przemontować na nowe tury. BTW, wiązania turowe (poza patentem Dynafita) są "wyższe" i dają podobne odczucie w zjeździe jak zjazdowe z płytką.

Moje Hagany 175 ważą ok. 1,4kg jedna, z wiązaniami Silvretta 500 to ok. 2,5 kg plus but. Narta zjazdowa zwykle waży chyba ok. 1,8 kg, więc już masz o prawie pół kg więcej na każdą nogę.

Chodziłem ostatnio na Fisherach X-treme 170 z Naxo i czułem wyraźną różnicę (było ciężej).

W zamierzchłej przeszłości chodziłem na epoxach 3100 i w butach Kasprowy i też się dało, tylko po co :wink:

Pozdro, Tomek
Ostatnio edytowano Pn 16 lut, 2009 przez TomekN, łącznie edytowano 1 raz

TomekN

Pn 16 lut, 2009

P.S.

Zapomniałem o ważnej wiadomości: łatwiej się chodzi na nartach słabiej taliowanych - dlatego też z uporem trzymam się moich zabytkowych haganów armee.

Jeśli masz krótkie carvingi, to na dłuższe trasy nie polecam.
T.

ewuś

Ulubione góry: Pieniny o każdej porze roku :)

Śr 27 lut, 2013

Podsyłam, może ktoś skorzysta :)
http://www.turystykagorska.com/wydarzenia.html
Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym dniem w całym Twoim życiu. Mark Twain

Czort

Ulubione góry: Karpaty

Pt 09 sty, 2015

Dawno, dawno temu w Dolinie Starolesnej... Czyli skiturowe wyjście na główną grań Tatr, a konkretnie na wierzchołek Pośredniego Świstowego Szczytu. Film w kilku roztrzepotanych ujęciach, streszcza zjazd do Dzikiej Kotliny i dalej Doliną Staroleśną do momentu aż się skończył śnieg pod ślizgami, czyli pod rozdroże przy Ranierce. Z góry przepraszam za zbrukanie mowy Mickiewicza...
===============================
Tymczasem na horyzoncie - refraktor.pl

Zbiór paplanin geologicznych - sekwencjaboumy.blogspot.com

Omnia mea mecum porto...

Poprzednia strona
Powrót do Narty/Snowboard