buty narciarskie Atomic

... zjadowe, biegowe i nie tylko. Skitouring. Wszystko o możliwościach uprawiania sportów zimowych w górach.

Moderator: Moderatorzy

mpg

Ulubione góry: Tatry

buty narciarskie Atomic

Pn 09 lut, 2015

Witajcie,
mam prośbę do doświadczonych narciarzy o opinie i pomoc przy wyborze butów narciarskich.
zastanawiam się pomiędzy 2 modelami:
Atomic Hawx 2.0 90 lub Atomic Hawx 2.0 110
Nie jestem osobą z dużym doświadczeniem, od butów oczekuję komfortu przy całodziennej jeździe przy dobrej kontroli przy większej prędkości i ostrych skrętach.Mam 185cm wzrostu i ok 88kg.
Zastanawiam się czy but o flexie na poziomie 110 nie będzie powodował poczucia dyskomfortu przy całodziennej jeździe i czy dla osoby z brakami w technice nie będzie powodował utrudnień w jeździe.
z góry dziękuję za wszelką pomoc :wink:

ploter

Ulubione góry: bieszczady, Pieniny

Re: buty narciarskie Atomic

Cz 15 paź, 2015

posiadam Atomic Hawx 2,0 110 . W rewelacyjnej cenie dostałem w [SPAM], w sumie przypadek bo szukałem roweru :) [SPAM] Teraz jeszcze przed sezonem to i ceny świetne

mpg

Ulubione góry: Tatry

Re: buty narciarskie Atomic

Pt 16 paź, 2015

Po wielu godzinach spędzonych w sklepach i na stronach internetowych kupiłem buty Atomic Hawx 2.0 90.
Miałem już okazję ich wypróbowania podczas 2ch wyjazdów w lutym tego roku.
Krótko podsumowując:
Bardzo fajne buty, wygodne, nawet przy 8-9 godzinach na nogach bez poczucia dyskomfortu.
Jak dla mnie wystarczająco twarde, dające poczucie kontroli przy większych prędkościach oraz przy jeździe na krawędziach.
Jedna uwaga!
jeżeli przymierzacie się do zakupu tych butów uważajcie na "podróbki" tzn. buty wyglądające identycznie, wyprodukowane przez Atomic dla dużych sklepów sportowych. Są tańsze,ale niestety co za tym idzie posiadają np nieoryginalną wkładkę, która zapewnia dużo gorsze właściwości termiczne i mniejszy komfort użytkowania, comoim zdaniem jest jednym z ważniejszych parametrów w obuwiu narciarskim.

Powrót do Narty/Snowboard