Strona 1 z 1

Nauka jazdy na nartach i desce

Napisane: Wt 17 lis, 2015
przez michkos1991
Postanowiłem nauczyć się w tym roku jazdy na nartach i snowboardzie. Nie pytam co est lepsze, bo jest to raczej kwestia indywidualna. Chcę tylko orientacyjnie wiedzieć ile lekcji/godzin trzeba przeznaczyć aby opanować oba sporty?

Re: Nauka jazdy na nartach i desce

Napisane: Wt 17 lis, 2015
przez conley
Opanować w jakim zakresie? Wszystko zależy od wielu czynników...
Ja "nauczyłem się" zjeżdżać na nartach w dwie godziny - na stoku bez wyciągu, brałem narty na plecy, zasuwałem pod górę z buta, zjeżdżałem i tak do oporu. Najpierw pługiem w dół, potem skręty itd.. Gdybym miał wyciąg, instruktora to pewnie szłoby szybciej. Najważniejszy jest upór bo na początku może być ciężko.
A jazdy na nartach pewnie będę się uczył do śmierci ;) Powodzenia!

Re: Nauka jazdy na nartach i desce

Napisane: Pn 27 sie, 2018
przez AdamKrzysztofowicz
To wszystko sprawa indywidualna. ja jazdy na desce się nauczyłem w kilka dni już na tyle, żeby mi sprawia to przyjemność, a małżonka... nie nauczyła się nigdy. Za to na nartach śmiga od dziecka. Spróbuj jednego i drugiego i zobacz co lepiej wchodzi. powodzenia!

Re: Nauka jazdy na nartach i desce

Napisane: Pn 27 sie, 2018
przez Janek
uczymy się całe życie

Re: Nauka jazdy na nartach i desce

Napisane: Pn 04 lut, 2019
przez bartoszgoral
Trzeba stwierdzić jasno, że jest to kwestia indywidualna. Jedna osoba już po paru lekcjach będzie dobrze sobie radzić, inna po kilkunastu zjazdach, nie będzie łapać tematu. Ważne, żeby się nie zniechęcać i szlifować swoje umiejętności.