Szwajcaria - rozmowy i internet

Dyskusje o górach i turystyce górskiej. Jeśli Nie Wiesz gdzie napisać, istnieje duża szansa że należy to zrobić właśnie tu.

Moderator: Moderatorzy

Stefanek
Moderator

Ulubione góry: Im większe tym lepsze.

Szwajcaria - rozmowy i internet

So 05 sty, 2019

Szukam dobrej i niedrogiej opcji do Szwajcarii aby stamtąd zadzwonić i mieć dostęp do internetu.

Minuta rozmowy u wszystkich operatorów kosztuje ok. 5zł a internet w normalnej taryfie beż dodatkowych pakietów ok. 33-37zł za 1MB (zależnie od tego co się dowiedziałem na infolinii), co daje nam ponad 30 000zł za 1GB danych. Co oznacza, że za obejrzenie jednego dobrego filmu w wysokiej jakości obrazu zapłacimy jak za nowy samochód z salonu w opcji full wypas NAVI, skóra, LED... albo pół mieszkania. Oczywiście nie zamierzam oglądać filmów, ale samo zalogowanie się do sieci i jednorazowe automatyczne zaktualizowanie przez system np. pogody, powiadomień i whatsapp-a będzie nas kosztować ok. 100-300zł zależnie od ilości danych.

Wiem, że plus ma za 39zł 1GB w ofercie na kartę/mix/abonament, co jest nie najgorszą opcją bo T-mobile to samo ma za 600zł i tylko w abonamencie. Orange ma 1GB za 300zł ale też tylko w abonamencie. Play nie ma kompletnie nic w ofercie i płać górę szmalu w taryfie najdroższej. Sam mam abonament Play :)

Jednak czy znacie coś lepszego? Może Licamobile, Virgin Mobile, SimGlob lub cokolwiek innego?

Interesują mnie rozmowy + internet. Ktoś coś wie, korzystał?

lapetti

Lokalizacja: Stalowa Wieś. "Aaa! To tam gdzie urodził się Szopen?"
Ulubione góry: Od Komańczy po Rabkę.

Re: Szwajcaria - rozmowy i internet

Śr 09 sty, 2019

Spaźniłeś się - jeszcze rok temu Virgin traktował Szwajcarię jako strefę euro: wychodzące 0,29 zł/min, transmisja danych 0,12 zł/1 MB (rozliczanie 1 kB!).
Obecnie rzecz jasna bez najmniejszej krępacji golą jak pozostali: 5 zł/min, ~18 zł/1 MB...

Ale bez paniki, przyjrzyj się ofercie Mobile Vikings, notabene Szwajcaria należy do ... Strefy 1A :mrgreen:
Celując w samą transmisję danych warto zainteresować się 'Pakietami internetowymi w roamingu (UE + Szwajcaria)' jakie oferuje Klucz Mobile:
256 MB za 5,50 zł, 512 MB za 11 zł i 1024 MB za 22 zł (uprzedzając pytanie: na stronie jeszcze nie zaktualizowali cen).

maka

Ulubione góry: alpy

Śr 09 sty, 2019

Na pewno nie błysnę wiedzą , ale wydaje mi się że może można kupić kartę na miejscu. Raz miałem okazje być w budce telefonicznej i był tam monitor z klawiaturą więc na kartę telefoniczną być może jest dostęp do sieci. Pozostaje jeszcze darmowe wifi gdzieś na dworcach itp.

Stefanek
Moderator

Śr 09 sty, 2019

Na razie ogarnąłem tyle, że Sunrise na miejscu oferuje prepaid z doładowaniem 2.5CHF za dzień za nielimitowany transfer. Zrobić hotspot i sharować do wszystkich. Wyjdzie najtaniej.

Koala

Ulubione góry: Alpy

Pn 14 sty, 2019

Zależy dokąd w Ch jedziesz, bo jak blisko granicy z Fr to czesto łapiesz francuską sieć a wtedy już ceny roamingu i danych nie zabijają. Sunrise jest faktycznie chyba najtańszy. W wielu ośrodkach, restauracjach, hotelikach, pokojach masz Wi-fi i wtedy messenger.

Stefanek
Moderator

Śr 23 sty, 2019

lapetti napisał(a):Spaźniłeś się - jeszcze rok temu Virgin traktował Szwajcarię jako strefę euro: wychodzące 0,29 zł/min, transmisja danych 0,12 zł/1 MB (rozliczanie 1 kB!).
Obecnie rzecz jasna bez najmniejszej krępacji golą jak pozostali: 5 zł/min, ~18 zł/1 MB...

Ale bez paniki, przyjrzyj się ofercie Mobile Vikings, notabene Szwajcaria należy do ... Strefy 1A :mrgreen:
Celując w samą transmisję danych warto zainteresować się 'Pakietami internetowymi w roamingu (UE + Szwajcaria)' jakie oferuje Klucz Mobile:
256 MB za 5,50 zł, 512 MB za 11 zł i 1024 MB za 22 zł (uprzedzając pytanie: na stronie jeszcze nie zaktualizowali cen).

To jest jakieś rozwiązanie ale potrzebne są 2 karty. Mobile Vikings ma tanie rozmowy do Polski ale wciąż drogi internet 440zł/1GB wychodzi i brak pakietów interentowych w roamingu na strefę poza EU w ofercie. Klucz Mobile ma tani internet ale drogie rozmowy, 4.80zł za 1 minutę i brak pakietów tanich minut w ofercie. Jeden ma to a drugi ma tamto.

Stefanek
Moderator

N 18 sie, 2019

Tak więc najlepiej wyszukać na google maps salon lycamobile lub mający wszystkich operatorów "mobile center". Ja brałem za 20chf kartę na 30 dni 3gb internetu + 500minut w CH. Pomiędzy CH i krajami UE nie obowiązują opłaty roamingowe jak się bierze u nich na miejscu, więc można dzwonić z jednej karty z Ch do PL, z FR do PL czy z PL do PL i innych konfiguracjach kraj -> kraj bez dodatkowych opłat (sprawdzone i przetestowane) a internet wykorzystać bez dodatkowych opłat nawet w PL tylko trzeba skonfigurować APN co nie jest takie proste. Lycamobile działa też w Polsce, NIESTETY u nas mają znacznie gorszą ofertę bo nie mają nic sensownego do CH, nie mam pojęcia dlaczego, może wynika to z tego, że Szwajcarzy mają wynegocjowane lepsze umowy z UE niż UE z CH. Swisscom za 20chf ma kartę na nielimitowany internet mobilny za 20chf na dniówki, tzn. automatycznie odlicza 2chf za każdy dzień w którym się połączysz do neta.

Powrót do Rozmowy o górach