Matternhorn sierpień 2019

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

piho

Ulubione góry: Karkonosze

Matternhorn sierpień 2019

N 06 sty, 2019

Hej,

wybieramy się z kumplem w sierpniu na Matta. Jeśli znalazłyby się jeszcze ze dwie osoby chętne to byłoby raźniej :D

Termin: 3-11.08.2019

Wejście granią Hörnil, noclegi w namiotach.

Szczegóły do ustalenia.

sylwas72

Ulubione góry: Tatry, Alpy w zimie.

Re: Matternhorn sierpień 2019

N 06 sty, 2019

piho napisał(a):Wejście granią Hörnil, noclegi w namiotach.

Z tego co wiem to tam jest chyba absolutny zakaz biwakowania.

piho

Pn 07 sty, 2019

Wiem niestety, powyżej 2880m jest zakaz. Może da się to jakoś obejść, faza planowania logistyki nadal trwa ;)

Na chwilę obecną rozważamy spanie pod chmurką poniżej schroniska Hörnil (z godnie z mapą przy schr. gdzieś ok wysokości 3000m kończy się strefa zakazu) lub zmianę trasy na grań Włoską i nocleg w Carell'u.

Zalew

Ulubione góry: Karkonosze, Alpy

Wt 19 mar, 2019

Ja planuję na sierpień włoską z noclegiem w Carellu, jestem w sumie na etapie szukania partnera/ekipy. Granią dwa lata temu doszliśmy do Pic Tyndall i bardzo polecam w porównaniu z Hornli, zwłaszcza jeśli chodzi o ilość ludzi. Szukam kogoś z doświadczeniem na tych wysokościach(w kontekście rozpozonawania reakcji swojego organizmu), bo zaaklimatyzowaliśmy się cztery lata temu w Monte Rosa i w tym roku nie planuję powtarzać (wolniej ale od razu atak na górę. Nie polecam tej metody, zwłaszcza przy pierwszej próbie z takimi wysokościami, ale tak będziemy robić) :P

A i nocleg w Carellu nie jest darmowy - jest skrzynka na opłatę, chyba 15 Euro, czasem pojawia się włoski przewodnik, który nawet paragony wystawia. Sugeruję zapłacić, bo nie jest to majątek w kontekście całej wyprawy, a z tego jest utrzymywana stała asekuracja, gaz w Carellu, który masz za darmo, czystość itp. Nie ma co aż tak polaczkować chyba, nie te czasy.
Oczywiście nie tyczy się to noclegu w Hornli za +/- 80 Euro. Też bym wolał iść pieszo z Zermatt niż zapłacić tyle.

piho

Wt 19 mar, 2019

piho napisał(a):Hej,

wybieramy się z kumplem w sierpniu na Matta. Jeśli znalazłyby się jeszcze ze dwie osoby chętne to byłoby raźniej :D

Termin: 3-11.08.2019

Wejście granią Hörnil, noclegi w namiotach.

Szczegóły do ustalenia.

Termin się zmienił na tydzień pozniej: 10-18.08.2019. Ze wzgledow logistycznych idziemy grania wloska z noclegiem w Carelu.

Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów