Taternictwo początek

Dyskusje o górach i turystyce górskiej. Jeśli Nie Wiesz gdzie napisać, istnieje duża szansa że należy to zrobić właśnie tu.

Moderator: Moderatorzy

Atraktor

Ulubione góry: Tatry

Taternictwo początek

N 21 lip, 2019

Witam wszystkich,
Chciałbym spróbować po raz pierwszy własnych sił w Tatrach poza szlakami bez przewodnika. Jak się za to zabrać? Jaka wybrać trasę tak by dostarczyła adrenaliny, a zarazem nie okazała się za trudna? Zapoznałem się już z regulaminem tpn. Czy poza studiowanie map i wiedzą o górach można gdzieś znaleźć trasy tak by nawigować się garminem (nie chciałbym się zgubić, bądź dojść do miejsca z którego nie będę wiedział jak zejść).

Moje doświadczenie: orla perć, rysy, gerlach z przewodnikiem, 1 rok wspinaczki - wf na studiach

kamikal

Re: Taternictwo początek

Wt 30 lip, 2019

Wydaje się ,że dobrym pomysłem moze być na początek Kończysta , Baranie Rogi , Mięguszowiecki Szczyt Czarny .

Janek

Ulubione góry: TATRY

Śr 31 lip, 2019

Atraktor napisał(a):Witam wszystkich,
Chciałbym spróbować po raz pierwszy własnych sił w Tatrach poza szlakami bez przewodnika. Jak się za to zabrać? Jaka wybrać trasę tak by dostarczyła adrenaliny, a zarazem nie okazała się za trudna? Zapoznałem się już z regulaminem tpn. Czy poza studiowanie map i wiedzą o górach można gdzieś znaleźć trasy tak by nawigować się garminem (nie chciałbym się zgubić, bądź dojść do miejsca z którego nie będę wiedział jak zejść).

Moje doświadczenie: orla perć, rysy, gerlach z przewodnikiem, 1 rok wspinaczki - wf na studiach

zapisz się na kurs

https://wspinanie.pl/szkoly/
Pozdrawiam serdecznie
Obrazek
http://www.kochamnarty.pl/
:D

Atraktor

Cz 01 sie, 2019

A proszę jeszcze o potwierdzenie czy na pewno mogę iść w góry bez jakiegoś specjalnego pozwolenia? To co wyczytałem w regulaminie tpn to widziałem, że wystarczy, że zrobię wpis w księdze w schronisku oraz będę chodził po graniach, które są dopuszczone do taternictwa.
Pytam, ponieważ często można trafić artykuły w internecie "brak szlaku turystycznego - trzeba iść z przewodnikiem"

Janek

Ulubione góry: TATRY

Pt 02 sie, 2019

Atraktor napisał(a):że zrobię wpis w księdze w schronisku oraz będę chodził po graniach, które są dopuszczone do taternictwa.

Chcesz chodzić sam po tych graniach ?

Byłeś już na wszystkich znakowanych szczytach Tatr Wysokich ?
Pozdrawiam serdecznie
Obrazek
http://www.kochamnarty.pl/
:D

Atraktor

Pn 05 sie, 2019

Janek napisał(a):[

Chcesz chodzić sam po tych graniach ?

Byłeś już na wszystkich znakowanych szczytach Tatr Wysokich ?

Nie byłem jeszcze na wszystkich znakowanych szczytach. To nie tak , że od razu chcę chodzić samemu po graniach. Po prostu będąc w Tatrach chciałbym spróbować wyjście poza szlaki. Nie chodzi tutaj od razu o zdobywanie trudnych szczytów itd.. A raczej o poznawanie gór małymi kroczkami i oswajanie się z tym. Wiesz jak wyjdę poza szlak i stwierdzę, że nie wiem co dalej to zamierzam zawrócić.
Przez to na spokojnie szukam pomocy na forum tak by pierwszy kierunek był "realny" do pokonania.

Powrót do Rozmowy o górach