Samotna wyprawa z namiotem. Gdzie?

Dyskusje o górach i turystyce górskiej. Jeśli Nie Wiesz gdzie napisać, istnieje duża szansa że należy to zrobić właśnie tu.

Moderator: Moderatorzy

czarnyblack

Ulubione góry: tatry

Samotna wyprawa z namiotem. Gdzie?

Pn 26 sie, 2019

Witam,

Za tydzień wybieram się na urlop i chcę się możliwie, maksymalnie wyciszyć. Priorytetem dla mnie są górskie widoki, brak ludzi i możliwość rozbijania namiotu na dziko. Maksymalnie chciałbym na podróż przeznaczyć dzień i noc żeby dotrzeć w miejsce docelowe. Czas trekkingu zakładam, że tak ok. tygodnia czasu by mi wystarczyło. Czy macie może coś do polecenia? Pomyślałem o Norwegii. Warto? Jeżeli chodzi o moje doświadczenie, to może nie jest zbyt imponujące, bo raptem tydzień czasu na GSB, całe Tatry polskie i kilka sporadycznych wypraw kilkudniowych w Tatry.

czarnyblack

Re: Samotna wyprawa z namiotem. Gdzie?

Wt 27 sie, 2019

Widzę, że nie mogę wyedytować posta. Chciałem sprostować. Nie całe Tatry, a cały czerwony szlak Tatr polskich od zachodu po wschód.

Yatzek

Ulubione góry: Pasmo Bez kidów

Śr 28 sie, 2019

Od września to ciszę można niemal widzieć choćby w Beskidzie Niskim, czy w mniej turystycznych partiach Bieszczadów. Także i południowe obszary Beskidu Żywieckiego - okolice Wielkiej Raczy.
A jeśli już za granicą, to niemal dowolne miejsce poza miastem w Finlandii czy Norwegii.
Nie mam konkretnych typów, ale za granicą wystarczy wyjść poza obszary zabudowane, by zatopić się w ciszy. A mając packraft, to już oferta bezludnych wysepek jest obfita.
Mój blog wędrowny - http://ginvilla.blogspot.com

mMa

Ulubione góry: Gorce

Śr 28 sie, 2019

Norwegia super, tylko trzeba się liczyć z tym, że u nich pogodowo to już listopad może być, więc może się okazać, że widoki z każdego miejsca będą takie same. No i ten dojazd w 24 godziny - chyba nie bardzo możliwy...

czarnyblack

Śr 28 sie, 2019

Dzięki za odpowiedzi. Przyznam szczerze, że widokowo do Bieszczady wyglądają dość ciekawie. Martwi mnie może tylko zagęszczenie niedźwiedzi w tych rejonach. Skoro chcę spać w namiocie, to dobrze by było mieć świadomość, że obudzę się następnego ranka cały i zdrowy ; ). Co do Norwegii to faktycznie, kawałek drogi do przebycia jest. Pogoda też ważna rzecz.

nowakos

Ulubione góry: Tatry, Dynarskie

Cz 29 sie, 2019

Ja tam od siebie zaproponuję Ukrainę. Dojazd jest naprawdę łatwy i względnie szybki. Zwłaszcza jeśli lubisz Bieszczady. Można to też fajnie połączyc ze zwiedzaniem Lwowa. No i ceny są nizsze niż w Norwegii;)
Korona Europy:
1) Musała-17.07.2014, 2) Maglić-26.07.2015, 3) Zla Kolata-4.08.2015, 4) Gerlach-15.08.2017, 5) Howerla-29.04.2018, 6) Góra Dzierżyńska-30.06.2018, 7) Triglav-17.06.2019, 8) Ben Nevis-25.06.2019, 9) Rysy-05.09.2019, 10) Śnieżka- 10.11.2019

czarnyblack

So 31 sie, 2019

A co myślicie o Alpach? Konkretnie Tour De Mont Blanc? Widokowo świetnie to wygląda. Tylko z tego co widzę, to chyba dość popularny szlak w dodatku co chwilę jakieś schroniska, bazy namiotowe i miasteczka?

Yatzek

So 31 sie, 2019

czarnyblack napisał(a):A co myślicie o Alpach? Konkretnie Tour De Mont Blanc? Widokowo świetnie to wygląda. Tylko z tego co widzę, to chyba dość popularny szlak w dodatku co chwilę jakieś schroniska, bazy namiotowe i miasteczka?

Niestety, Tour De Mont Blanc nie koresponduje z Twoim pierwotnym zapytaniem...

czarnyblack

N 01 wrz, 2019

Plany mogę nieco nagiąć. Byłeś tam może? Jak wygląda kwestia tłoku na szlaku? Podobna ilość ludzi jak u nas w Tatrach, czy mniej? Oglądam filmy na yt z trekkingu na Tour The Mount Blanc i swietnie to wyglada.

Yatzek

N 01 wrz, 2019

Niestety, nie byłem na TMB. Własnych doświadczeń zatem nie mam. Niemniej rozmawiałem z tam bywającymi i oczywiście nieraz przeszperałem internet.
Trasa - jakkolwiek piękna, to jednak dość mocno uczęszczana, na wszystkich odcinkach niemal ciągły kontakt z cywilizacją, a koszty też wyższe niż w Beskidzie Niskim. Samo wędrowanie wymaga więcej skupienia niż rozluźnienia, a wieczorny czas, to raczej konieczny odpoczynek niż błogie wyciszenie na łonie dzikiej natury.

Trek oczywiście godny pozazdroszczenia, ale w perspektywie poszukiwania cichego i odludnego miejsca, jakoś mi nie przystaje do strumienia innych wędrowców i miejscowości na szlaku.
Z pewnością mógłbym go polecić tym bardziej aktywnym niż pasywnym.

Maniek
Moderator

Ulubione góry: Tatry, Dolomity

N 01 wrz, 2019

Czołem,
Nie wiem jak akurat jest na MBT, choć mały fragment zaliczyłem, ale ogólnie w Alpach poza rejonami, gdzie kolejki wywożą "turystów" jest bardzo spokojnie. Spodziewam się, że na pozostałych odcinkach (na których nie byłem) jest podobnie albo nawet spokojniej, bo ja byłem tylko w okolicy Les Houches/Chamonix/Argentirere, więc raczej w bardziej ludnych rejonach.
Maniek

Qbalon

Ulubione góry: Kaukaz

N 01 wrz, 2019

Polecam Czarnogórę i Góry Przeklęte. Byłem tam kilka lat temu i pojedyncze osoby można spotkać. Szlak na Kolatę czy nawet przejście na stronę albańską nie stanowi problemu. Ja wchodziłem dwa razy na Kolatę i Na Maja Jezerce. Malownice i mało uczęśzczane góry.
Bogdan

czarnyblack

N 01 wrz, 2019

Dzięki za odpowiedzi. Myślę, że jak wyruszę na ten szlak, to się nie zawiodę.

Powrót do Rozmowy o górach