trasy

Dyskusje o górach i turystyce górskiej. Jeśli Nie Wiesz gdzie napisać, istnieje duża szansa że należy to zrobić właśnie tu.

Moderator: Moderatorzy

Agata?

trasy

Wt 02 wrz, 2008

Jeżeli jest podobny temat to najmocniej przepraszam, ale troche szukam i nie mogę znaleść, więc jeśli mogłabym proosic link byłabym dzwięczna ;) (uroki bycia nowym uzytkownikiem)

Więc chciałabym się doradzic w takie sprawie:

Chce się wybrac z koleżanką w Tatry, ale szukamy jakiejś odpowiedniej trasy do przejścia. Mamy 5 dni i chcemy raczej przejść jakąś określoną trasę, czyli chodzic po schroniskach, a nie schodzic w dół :) Jesteśmy dosć młode 16,17 lat, ale całkiem wytrzymałe(mogę zaryzykowac stwierdzenie że jak na nasz wiek, bardzo wytrzymałe), więc trochę trudniejsze trasy były by mile widziane :) Wolimy chyba mniej uczęszczane miejsca, ale każda z nas raczej jeżdziła w inne góry niż Tatry, więc podstawy też chcemy zobaczyc albo sobie przypomniec ;] Gdyby ktoś miał jakies miejsca które musimy zobaczyc albo jakąś ciekawą propozcje trasy, byłabym wdzięczna. Z góry dziękuje za pomoc (aha termin to jakos teraz niedługo prawdopodobnie 10 wrzesień ;] )
"..Góry to ludzie którzy je niosą w plecaku
Ludzie są jak góry które noszą w sobie
Gdzie oczy poniosą wędrujemy szlakiem
A u celu i tak czeka drugi człowiek.."

piter

Re: trasy

Śr 03 wrz, 2008

Moim zdaniem najlepsze jest kombinacyjne przejście od Chochołowskiej do MOKA.
Na przykład tak
-1 dzień dojście do Chochołowskiej.
-2 dzień z Chochołowskie na Kondratową (jak dacie radę :mrgreen: , jak nie to na Ornaku).
-3 dzień z Kondratowej do Murowańca (przez Goryczkowe)
-4 dzień do MOKA przez Zawrat i Szpiglasową Przeł.
-5 dzień Rysy na deser i powrót do cywilizacji.
Oczywiście to tylko propozycja. Jest wiele innych wariantów. Powodzenia!!!

Jesteśmy dosć młode 16,17 lat, ale całkiem wytrzymałe(mogę zaryzykowac stwierdzenie że jak na nasz wiek, bardzo wytrzymałe)
CO to znaczy? :lol:
"Hańba mieszkańcom nizin
Którzy kosztują życia
Ale wyglądają jak pełzające jaszczurki.
Chwała ludziom z GÓR;
Którzy żywią się sniegiem, piją swieżą rosę.
Dorodni jak drzewa pomarańczowe."

duncan76

Śr 03 wrz, 2008

Skoro jesteście bardzo wytrzymałe (cokolwiek to znaczy :mrgreen: ) to ja proponuję nieco ambitniejszą wersję pomysłu pitera:
1 dzień: dojście do Chochołowskiej i "na lekko" na rozchodzenie: Grześ - Rakoń - Wyżnia Chochołowska. W sumie ok. 6,5 - 7 h
2 dzień: Trzydniowiański - Starorobociański - Ornak - Iwaniacka - schr. Ornak. W sumie ok. 7h
3 dzień: Kościeliska - Czerwone Wierchy - Kasprowy - Murowaniec. Ok. 8h
4 dzień: Murowaniec - dowolna trasa w okolicy (np. Kościelec, wypoczynkowo - ok 3,5h; Świnica - Zawrat - ok. 6h, lub jakiś fragment Orlej Perci, polecam Granaty).
5 dzień: Murowaniec - Zawrat - Piątka - Szpiglas - Moko. W sumie ok. 7h
Zamiast kręcić się wokół Gąsienicowej 4 dnia można zrobić tak jak sugeruje piter: przejść z Murowańca do Moka i ostatniego dnia wejść na Rysy. Wiele zależy od pogody, to co napisałem zakłada optymistycznie, że będzie super :smile: .

PS. Zaznaczam, że powyższe czasy przejść policzyłem mniej więcej i z pamięci i dotyczą one mojego tempa chodzenia, więc za ewentualne nieścislości nie ponoszę odpowiedzialności :wink:

Agata?

Śr 03 wrz, 2008

to znaczy, że dużo chodzimy (nie tylko po górach :) ), a jak wyruszamy gdzieś z ekipą w naszym wieku i trochę starszą to zazwyczaj wytrzymujemy najdłużej.. :)

ja też całkiem sporo biegam i spedzam bardzo aktywnie czas.

pozatym jesteśmy bardzo ambitne i wolimy założyc sobie trudniejszą trase i jej nie przejść, niż nie wykorzystac w pełni tych 5 dni ;]

nie chce tu teraz mówic, ze jestesmy super extra, bo niejeden z was napewno pobiłby nas na głowe, ale byc ambitnym nie zaszkodzi ;)

ogromne dzięki za pomoc! pewnie skorzstamy z trasy duncana. Bo ktoś nam podrzucił też pomyśl, zeby zamiast Polskie Tatry wybrac słowackie, ale chyba zostaniemy w ojczystym kraju (taki lokalny patriotyzm) ;]
"..Góry to ludzie którzy je niosą w plecaku
Ludzie są jak góry które noszą w sobie
Gdzie oczy poniosą wędrujemy szlakiem
A u celu i tak czeka drugi człowiek.."

Łosiek (Kaśka)

Śr 03 wrz, 2008

W Polskich Tatrach propozycja Pitera jest jak najbardziej atrakcyjna, a jakbyście chciały pójść na Słowację, to niedawno był poruszany temat tras - też bardzo fajnych i ciekawych:
http://www.e-gory.pl/forum/viewtopic.php?t=3053&start=0
życzę powodzenia :grin:
Jeśli praca przeszkadza ci w realizacji marzeń, to ją rzuć:)
http://www.anorak.dbv.pl/news.php
http://galeria.e-city.tarnow.pl/autorzy/kglowicka/

Powrót do Rozmowy o górach