X Zlot Forumowiczów Portalu E-gory.pl - Jura

Co, gdzie, kiedy, a także relacje z tych już odbytych.

Moderator: Moderatorzy

Brzoza
Administrator E-GORY

Ulubione góry: Karpaty Ukraińskie

Re: X Zlot Forumowiczów Portalu E-gory.pl - Jura

Cz 08 kwi, 2010

Mnie też nie będzie (znowu), ale proszę o wzięcie pod uwagę Gorczańskiej Chaty jako miejsca następnego spotkania.

Pozdr!

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Cz 08 kwi, 2010

Dobra, przyznam się, Brzoza to moje drugie wcielenie, dlatego nie możemy na zlocie być wspólnie, będzie dopiero wtedy, gdy mnie nie będzie. Wydało się i już nie ma co zaprzeczać :roll:
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

grzegorz kluba

Ulubione góry: Beskid Żywiecki zdecydowanie

Cz 08 kwi, 2010

Jestem na liście sobotniej dopopołudniowej z racji nieletnich dzieci :wink: mam nadzieję że Dynercia będziesz?
Człowiek powinien być dobry jak chleb

dynercia

Ulubione góry: każde

Cz 08 kwi, 2010

Żaku! Ja prosiłam bez noclegu, a widzę, że jestem na liście w chacie... (?)
Grzesiu! Jak tylko pogoda będzie wspinaczkowa, to będę (a raczej będziemy).

dynercia napisał(a):Hem, hem... tak blisko, że grzechem było by nie wpaść :mrgreen: (ja + 2, choć młode na razie można chyba liczyć za 1/4) Ale do noclegów mnie nie liczcie.
A będzie ktoś tam w sobotę przed 18.00?
Żaku! Susz skały, bo już mnie palce świerzbią! :twisted:
>>> www.miu-gory.xt.pl - strona domowa o górach<<< >>> Atlas roślin górskich <<<
>>> picasaweb.google.pl/dynercia <<<

Żaku
Administrator forum

Cz 08 kwi, 2010

Spokojnie, już zmienione :)
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

horus

Ulubione góry: Tatry

Cz 08 kwi, 2010

ja też nic nie wiem na 100%, muszę poszperać w przewodnikach o alternatywie jakieś do wspinaczki, do noclegu mnie nie liczcie, po prostu jak się uda to przyjadę, może nawet na jeden dzień
Horus / Seth www.seth.com.pl /

marcello2

Ulubione góry: .

Cz 08 kwi, 2010

Właśnie się dowiedziałem, że w sobotę 17.04 muszę iść do roboty ;-( czyli ze zlotu tym razem nici :evil:
szkoda...
http://www.picasaweb.google.pl/marcello2toja
http://www.picasaweb.google.pl/marcello2toja1
http://www.picasaweb.google.pl/marcello2toja3
http://www.picasaweb.google.com/102360186434564836145

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Cz 08 kwi, 2010

Moim zdaniem wiosenny spacer kilkoma dolinkami (turystyczne jaskinie Wierzchowska Górna i Nietoperzowa, wodospad Szum, malownicze ostańce wśród świeżej zieleni...) i poznanie ludzi z którymi się klika, to już dostatecznie atrakcyjny cel wyjazdu pod Kraków. Choć niekoniecznie spod Szczecina czy Suwałk ;).
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

Zdzisław

Pt 09 kwi, 2010

Marek napisał(a):Moim zdaniem wiosenny spacer kilkoma dolinkami (turystyczne jaskinie Wierzchowska Górna i Nietoperzowa, wodospad Szum, malownicze ostańce wśród świeżej zieleni...) i poznanie ludzi z którymi się klika, to już dostatecznie atrakcyjny cel wyjazdu pod Kraków. "

Żaku, dopisz mnie do listy.:) Przyjadę sam,jak by ktoś chciał się zabrać z Tychów-proszę o kontakt, mam miejsce w aucie.
Marek ma dar przekonywania :)
Pozdrawiam!

Marek

N 11 kwi, 2010

Zdzisław uświadomił mi przed chwilą, że zlot jest już za tydzień.
Zatem tragedia spod Smoleńska tworzy dla niego bardzo przygnębiający kontekst. I mamy w związku z tym kilka wątpliwości.
Jak myślicie? Czy w tej sytuacji nie warto by przesunąć zlotu, lub nadać mu nieco poważniejszą formułę?
Ja wychodzę z założenia, że życie musi biec dalej i zlotu nie powinno się przesuwać, ani tym bardziej odwoływać. Jednak impreza przy piwku w czasie, gdy w Polsce odbywać się będą pogrzeby ofiar wydaje się niestosowna. Dlatego podoba mi się jeden z pomysłów Zdzisława, by spotkać się przy okazji weekendowej turystyki, ale darować sobie alkohol.
(Goethe)

grzegorz kluba

N 11 kwi, 2010

Jestem za

Czort

Ulubione góry: Karpaty

Pn 12 kwi, 2010

Postaram się być w sobotę wieczorem, niestety ale wpierw muszę załatwić parę spraw w domu co może opóźnić dojazd na ziemię krakowską na niedzielę rano.

Żaku napisał(a):W niedzielę wyjście do okolicznych jaskiń (tutaj liczę na pomoc Czorta, szczególnie przy lokalizacji otworów), głównie pionowych (niezbędny sprzęt osobisty i minimum doświadczenia w posługiwaniu się nim).

Lokalizacja otworów to bułka z masłem/margaryną*, świeżoprzybylym dużo to nie zajmie. Zresztą dużo pionów tam nie ma, 9m Na Tomaszówkach, dwie 5 m w Małotowej, 4,5 w Dziewiczej, zjazd w Łabajowej z sufitu, dwa kominki w Szańcu.No i chyba perełka tej doliny J. Nad Źródłem.

Ostatnio jak tam byłem (w J.Nad Żródłem, zresztą z naszymi forumowiczami: Markiem, Izą i Łośkiem) to przeszedłem tą dziurę na styk,a w związku z tym że zwiększylem zaginanie czasoprzestrzeni to raczej pewne jest że się nie zmieszczę we wszystkie zakamarki.
J.Bojowej nie znam (ale mam opis w Jaskiniach), J. Z Garnuszkiem to ponoć droga przez mękę. Pozostaja też jaskinie dolin ościennych...

Jeśli chodzi o pomysł Marka co do zdealkocholizowania imprezy: jak ja mam z wami wytrzymać na trzeźwo e-alkocholicy :?: Co ja teraz zrobię z kawówką i winem co zrobiłem :?: ( :twisted: ) Nie no bardzo fajnie, a ponoć ludzie w Regnum Poloniae nie potrafią się bawic bez alkocholu, może dzięki temu spotkanie potrwa dłużej, tak to gdy zniknie euforyczna faza działnia etanolu (lub fuzli) mamy przetrzebiony ludziostan. Ostatnio (na Przegibku) pod poranek dotrwały tylko 4 osoby.

Żaku! Kubek! Proszę! Nie zapomnij!

*niepotrzebne skreślić
===============================
Tymczasem na horyzoncie - refraktor.pl

Zbiór paplanin geologicznych - sekwencjaboumy.blogspot.com

Omnia mea mecum porto...

Żaku
Administrator forum

Pn 12 kwi, 2010

A ja jestem przeciwko pomysłowi Marka.
Wolę się pomodlić za zmarłych, a także za ich bliskich, którzy bardzo cierpią.
Moja wiara pozwala mi wierzyć, że teraz to dla ofiar będzie już tylko lepiej.
Moja abstynencja raczej niewiele im pomoże, a poza tym nawet na stypach się piję.
A jeśli będą chętni, to można wspólnie podejść pod jakiś krzyż czy kapliczkę i odmówić modlitwę w ich intencji.

PS: Czort, jak tylko wrócę z pracy, postaram się go odszukać i przygotować do spakowania.
Jan Paweł II

Obrazek Obrazek

grzegorz kluba

Pn 12 kwi, 2010

W zasadzie powinno mi być wszystko jedno, przyjadę w sobotę samochodem i tym samochodem muszę w sobotę wrócić więc alkohol raczej odpada ale sama abstynencja tez ma sens, jest rodzajem umartwienia i postu ofiarowanego w czyjejś intencji, równie ważnym jak modlitwa. Jako że sam raczej za kołnierz nie wylewam :wink: wiem z autopsji że tego rodzaju płyny ( pastylek jeszcze nie wynaleziono :D ) wpływają rozluźniająco i rozweselająco co może być źle zrozumiane przy żałobie narodowej.Z drugiej strony te jedno (słownie jedno) piwo przy ognisku nie byłoby chyba aż tak wielkim przewinieniem? Niech każdy sam zadecyduje w swoim sumieniu, tak będzie najlepiej.

Marek

Pn 12 kwi, 2010

Nie sądzę aby to była kwestia sumienia. Raczej wrażliwości na pojęcie "niestosowności zachowania". Choć nawet dla wrażliwych to pojęcie bywa bardzo relatywne, bo w naszym wyluzowanym społeczeństwie nie działają już konwenanse. Sam, stosując swoistą formę żałoby, gorszyłem innych żałobników łamaniem konwenansu nawet na pogrzebach moich rodziców. Dlatego nie upieram się przy narzucaniu formy imprezowania na zlocie. Jesteśmy dorośli (lub tak nam się wydaje) i chyba uda nam się zachować w tym względzie stosownie (cokolwiek to dla nas znaczy).
Ja mam w piątek zajęcia do 18:00. I nie wyjadę wcześniej jak o 19:00. Skończy się pewnie przelotem kombinowanym, czyli kolejowo - rowerowym, ale do północy powinienem dotrzeć na miejsce. Sprzęt do jaskiń biorę. Ale tylko osobisty. Ktoś zadba o liny? Dużo tego nie trzeba. Jakby był problem, to mogę dopakować także trochę sznurka.
Żaku, jest okazja, bym odzyskał swoje sakwy :).
(Goethe)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zloty forumowiczów