E-górski Śpiewnik Muzyczny

Wszystko o chatce e-Górali, sztafecie, koszulkach, naszywkach i innych ciekawych pomysłach forumowiczów.

Moderator: Moderatorzy

grzegorz kluba

Ulubione góry: Beskid Żywiecki zdecydowanie

Re: E-górski Śpiewnik Muzyczny

Cz 23 gru, 2010

No dobrze, a kiedy najbliższe śpiewanie śpiewnikowe?
Nieoficjalnie dla mnie to koncert SDM w Dąbrowie 13.02 ale śpiewnik będzie w ograniczonym zakresie z wiadomych względów :wink:
Człowiek powinien być dobry jak chleb

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Cz 23 gru, 2010

Grzegorzu, najbliższe śpiewanie już 30.12 wieczorem w schronisku na Polanie Chochołowskiej, zapraszam serdecznie :)

PS: Korzystając z okazji, chciałbym wszystkim życzyć zdrowych, spokojnych i przede wszystkim rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Obyśmy przeżyli je duchowo, a nie tylko powierzchownie. Wszystkiego dobrego!
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Cz 23 gru, 2010

Trzeba chyba zrobić listę forumowych gitarzystów i innych instrumentalistów, grających na czymś małym i akustycznym. Oraz listę sprawnych, dających się nastroić instrumentów, którymi forumowicze dysponują. Będzie wiadomo, komu "suszyć głowę" przed zbliżającą się okazją do wykorzystania śpiewnika. Ostatnia impreza dowiodła, że sam śpiewnik nie wystarczy ;).
Żaku, czy w grupie w Chochołowskiej będzie ktoś z takiej listy?
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

grzegorz kluba

Cz 23 gru, 2010

Żaku napisał(a):Grzegorzu, najbliższe śpiewanie już 30.12 wieczorem w schronisku na Polanie Chochołowskiej, zapraszam serdecznie :)

Żaku, zakładając ten wątek nic nie mówiłeś o wspólnym śpiewaniu, e nieładnie :D
Marek napisał(a):Ostatnia impreza dowiodła, że sam śpiewnik nie wystarczy ;).

Oczywiście że nie wystarczy, potrzebne są jeszcze nuty, i to w dużej ilości :lol:
P.S.
Udanej imprezy życzę, ja chyba będę zmuszony kiblować w domu :wink:

Beska

Ulubione góry: wszystkie, w których da się odetchnąć od zgiełku

So 25 gru, 2010

grzegorz kluba napisał(a):Żaku, zakładając ten wątek nic nie mówiłeś o wspólnym śpiewaniu, e nieładnie :D

Ej Grzesiu, czy naprawdę trzeba pisać o rzeczach oczywistych? :wink:

grzegorz kluba napisał(a): Oczywiście że nie wystarczy, potrzebne są jeszcze nuty, i to w dużej ilości :lol:

Czy ja dobrze rozumiem, że masz na myśli zieloną partyturę w wysmukłym kluczu? :wink: :lol:
Tyle jeszcze przed nami...
Góry jak góry, a Sherpowie to ciury, najważniejszy jest blues...

grzegorz kluba

N 26 gru, 2010

Beska napisał(a): grzegorz kluba napisał(a):Żaku, zakładając ten wątek nic nie mówiłeś o wspólnym śpiewaniu, e nieładnie :D

Ej Grzesiu, czy naprawdę trzeba pisać o rzeczach oczywistych? :wink:

Czasami rzeczy oczywiste nie są oczywiste :roll:
Beska napisał(a):Czy ja dobrze rozumiem, że masz na myśli zieloną partyturę w wysmukłym kluczu? :wink: :lol:

Niekoniecznie, ostatnio śpiewa się do różnych nut a produkcję bieszczadzkiej partytury po sezonie opanował Zdzich z Tych i to z dobrymi wynikami

Beska

Pn 27 gru, 2010

grzegorz kluba napisał(a): Niekoniecznie, ostatnio śpiewa się do różnych nut a produkcję bieszczadzkiej partytury po sezonie opanował Zdzich z Tych i to z dobrymi wynikami

Jako żywo Zdzich z Tych co najwyraźniej wiele potrafią :lol:

dorkajo

Ulubione góry: Tatry

Wt 25 sty, 2011

Dołączyłam dopiero wczoraj do waszej strony i chciałabym was poznać na którymś z waszych zlotów.
Jeśli chodzi o gitarę, to i gram i posiadam ich kilka, więc służę pomocą przy śpiewaniu.

grzegorz kluba

Śr 26 sty, 2011

Noo, to serdecznie witamy :D i zapraszamy do wspólnego muzykowania a gitara na zlocie- rzecz niezbędna :)

Zdzisław

Śr 26 sty, 2011

Witaj!
dorkajo-lepiej puźno niż wcale (jak mówią na PKP) :)
Melduj się na najbliższym zlocie, na pewno będziesz mile przyjęta!
Pozdrawiam!

Beska

N 07 paź, 2012

Jako, że Wrzuta usunęła pliki, zgodnie z obietnicą z wątku zlotowego wrzucam śpiewnik jeszcze raz:

https://skydrive.live.com/redir?resid=9 ... ijekLJD0SM

Jakąś nową usługę do wrzucania znalazłam, mam nadzieję, że działa.

happybilly

Śr 13 lut, 2013

Pozwolę sobie odkopać wątek, bo jak wiadomo śpiew na zlotach to ważna rzecz.

Jadąc z ostatniego spotkania Andrzejkowego, zastanawialiśmy się z Jogurtem i gobo nad tym, jak podnieść poziom muzycznej strony zlotów. Wydaje się, że pewnym problemem jest to, że wielu z nas zna nie wszystkie piosenki jakie można znaleźć w forumowym śpiewniku. Osoby, które na zloty docierają od niedawna, albo te całkiem nowe, nie są z tym śpiewnikiem w ogóle obeznane.
Pomijam już różne wersje poszczególnych piosenek, bo to z czasem samo się ureguluje i wygra wersja najbardziej przypadająca do gustu ;)
Postanowiłem więc zebrać wszystkie piosenki jakie występują w naszym śpiewniku w formie mp3.
Nie do końca mi się to udało, bo trzech piosenek nie udało mi się nigdzie znaleźć.
Po kilku nieprzespanych nocach, po przesortowaniu, „otagowaniu”, przesłuchaniu wszystkiego, udało mi się wreszcie tę pracę zakończyć. Owocem tego jest więc zbiór piosenek wszelakich, które widnieją w forumowym śpiewniku, ponumerowane dokładnie tak samo i zawierające „tagi” dla odtwarzacza mp3.

Nie zawsze dana wersja jest oryginalną wersją autora muzyki/tekstu – niekiedy wersja oryginalna nie jest już dostępna, albo jej jakość jest marna, lub też inne powody spowodowały, że w zbiorze jest wykonanie kogoś innego (odpadały wersje disco-polo itp., a siłą rzeczy wybierałem wersje bardziej „turystyczne”)
Przykładem może być np. piosenka „Czarny chleb i czarna kawa”, która została w 1974 roku napisana przez Jurka Filasa, a śpiewali ją różni wykonawcy (oryginalne wykonanie jest dostępne na YouTube). Innym przykładem mogą być np. piosenki Edwarda Stachury, który jak wiadomo pięknie pisał, natomiast kiepsko śpiewał.

Z uwagi na prawa autorskie oświadczam, że nie zamierzam tego wykorzystywać komercyjnie, rozpowszechniać itp, lecz stworzyłem to dla siebie samego, oraz dla przyjaciół, którzy wspólnym śpiewaniem na zlotach forumowych są zainteresowani (tych proszę o wiadomość na pw).

Drugą kwestią jest sprawa aktualizowania forumowego śpiewnika. Nie wiem, kto stworzył aktualną wersję w formacie pdf i kto jest naszym forumowym "śpiewnikowym". Żaku? Beska? Dobrze by było, gdyby zajmowała się tym jedna osoba, żeby nie zrobił się bałagan i kilka wersji.
Jest z pewnością kilka nowych pozycji, które trzeba dołączyć. Przykładem może być piosenka Artura Andrusa „Piłem w Spale, spałem w Pile”, która stała się już przebojem nie tylko zlotowym.

Na koniec jeszcze temat instrumentów. Gitarzyści i gitary nie są na ogół problemem na zlotach, ale zachęcam do zorganizowania dodatkowych rzeczy - np tzw „przeszkadzajek”
Zagadnąłem znajomego i otrzymałem w prezencie coś co fajnie brzmi (trochę jak ryż w puszce) i jest na dodatek lekkie. Może ktoś ma w domu tamburyn, albo może załatwić?
Pomyślcie proszę nad dodatkowymi instrumentami, bo wzmacniają integrację i definitywnie poprawiają muzyczną oprawę :)

To by na razie było na tyle.

Żaku
Administrator forum

Cz 14 lut, 2013

No to dawaj te linki na forum. Nie na darmo się natrudziłes. A nowym śpiewnikiem mogę się zająć.
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

happybilly

Cz 14 lut, 2013

Nie wolno mi tego robić na forum, ale wiem skąd można pobrać całość, więc zapraszam na pw.

Beska

So 09 mar, 2013

happybilly napisał(a): Postanowiłem więc zebrać wszystkie piosenki jakie występują w naszym śpiewniku w formie mp3. Nie do końca mi się to udało, bo trzech piosenek nie udało mi się nigdzie znaleźć.
Po kilku nieprzespanych nocach, po przesortowaniu, „otagowaniu”, przesłuchaniu wszystkiego, udało mi się wreszcie tę pracę zakończyć. Owocem tego jest więc zbiór piosenek wszelakich, które widnieją w forumowym śpiewniku, ponumerowane dokładnie tak samo i zawierające „tagi” dla odtwarzacza mp3.

Inicjatywa chwalebna :) przygotowując śpiewnik na samym początku doszłam do podobnego wniosku, że większość piosenek nie będzie ogólnie znana - sama wielu uczyłam się pracując nad śpiewnikiem, przesłuchując, dopasowując chwyty itp. - dlatego też wrzuciłam trochę linków coby się osłuchały (pewnie już część z nich nie działa) - niestety problem pozostaje zawsze jeden - musi się ludziskom chcieć posłuchać, pouczyć... no i jeszcze śledzić wątek, wydrukować itd. Mam nadzieję, że Twoja praca ich zmotywuje :)

happybilly napisał(a): Drugą kwestią jest sprawa aktualizowania forumowego śpiewnika. Nie wiem, kto stworzył aktualną wersję w formacie pdf i kto jest naszym forumowym "śpiewnikowym". Żaku? Beska? Dobrze by było, gdyby zajmowała się tym jedna osoba, żeby nie zrobił się bałagan i kilka wersji.

Stworzyliśmy go razem. Pierwsza wersja z 2008 r. była dość wąska, za to została przez Żaka wdrukowana w kilkunastu chyba egzemplarzach i stąd pojawia się być może jeszcze na spotkaniach, a jest to niejako I połowa. Potem w miarę spotkań i propozycji rzucanych w tym wątku powstała wersja z 2010 r. gdzie dodaliśmy drugie tyle piosenek - i tą ostatnią wersję pdf wrzuciłam ubiegłej jesieni, co oznacza, że posiadam oczywiście wersję Word - do dodawania, edytowania - nie pamiętam Żaku, czy ty też ją masz.
Tylko podobnie jak powyżej - trzeba sprawę śledzić, wykazać nieco inicjatywy i wydrukować co nieco...

Jeżeli są jakieś propozycje - a wiele piosenek spoza tego śpiewnika pojawia się na spotkaniach - możemy je bez problemu dodać - pytanie czy mamy to robić wg własnego uznania czy czekamy na propozycje?

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Pozostałe inicjatywy