Na czym jeździcie?

Na rowerze po górach. Kolarstwo górskie trekkingowe, propozycje tras... słowem wszystko o dwóch kółkach i paru rurkach.

Moderator: Moderatorzy

Monti

Ulubione góry: Tatry

Re: Na czym jeździcie?

Pn 23 maja, 2011

Ja tam mam dwa rowery - jeden popularny góral do jazdy codziennej i kolarzyka do szybkiej jazdy.
Problem w tym, że ten drugi w ogóle nie nadaje się na polskie drogi. Czasem w mieście są dobre drogi, ale tylko kawałem a później to już koleiny, a po czymś takim nie da się jeździć.

Kurka

Ulubione góry: Beskid i Bieszczady:)

Wt 14 cze, 2011

Zwykły rower, niby górki - 2 koła i ta cała reszta aby te koła się mogły toczyć;)

Po górskim terenie nie jeżdżę bo brak mi praktyki i odwagi, dlatego satysfakcjonujące są dla mnie na razie te asfaltowe górki:)
"Góry tu wszytko jest piękne..."

Maciejfloyd

Ulubione góry: Bieszczady:)

Cz 23 cze, 2011

Krótko pisząc pomykam na Gary Fisher Wahoo z 2006 roku (w kolorze czarno-czerwonym:)). Z podstawowego bike'a została tylko rama i koła, a tak to min. osprzęt od Deore po XT, Avid, Conti Race King, Selle Italia, amortyzator Manitou Black. Świetny i wytrzymały rowerek na dalekie eskapady, dobrze się prowadzi i świetnie podjeżdża.

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Cz 23 cze, 2011

A jak Ci się ten Black sprawuje?
Jest dobrze, póki chodzi. Ale wkurzająca jest polityka Manitou, w wyniku której w kilka lat po ustaniu produkcji na rynku nie ma już praktycznie części zapasowych. A niektórych nie da się zastąpić standardowymi zamiennikami. Mój wrócił ostatnio z serwisu z jedną starą, uszkodzoną uszczelką, bo nie było jej na co wymienić, choć serwisowałem u polskiego przedstawiciela marki.
Teraz patrzę, jak w szybkim tempie wyciera się jedna rura zanurzeniowa i już (po czterech sezonach) muszę myśleć o nowym widelcu.
Stary, prosty i niezawodny RST Mozo Pro wytrzymał u mnie ponad dziewięć lat bez wymieniania komponentów, choć to urządzenie z początków rozwoju tej techniki zawieszeń w rowerach.
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

Maciejfloyd

Ulubione góry: Bieszczady:)

Cz 23 cze, 2011

Z tym Blackiem u mnie to jest tak, że kupiłem go używanego w naprawdę dobrym stanie za śmieszne pieniądze. Nie posiada żadnych regulacji oprócz możliwości zmiany wartości skoku (wersja Black Comp RTWD 90-120 mm). Męczę go 2 lata u siebie i myślę że poprzedni właściciel też na nim trochę jeździł. Na razie nie narzekam na jego pracę, zero luzów, lagi się nie wycierają, nic nie cieknie. A jak się coś rozwali to mi nie będzie szkoda bo kosztował grosze po prostu. Ale z tego co się orientuję to do Blacka chociażby pasują części z nowszych amorów Manitou (np. tłumiki i właśnie uszczelki). Przynajmniej tak mi odpisał dystrybutor z Warszawy (Plus bodajże). Od biedy zawsze można kupić jakiś używany Manitou w dobrym stanie tyle, że np. pęknięty i powymieniać z niego części, ale kto by chciał się w to bawić...Pozdrawiam!

patryk23021996

Ulubione góry: Tatry, Beskid niski, Pieniny

N 03 lip, 2011

Ja mam rower kross hexagon v4, ma amortyzatory, bardzo dobre przerzutki i jest wytrzymały.
Jeżdżę głównie po asfaltowych i kamienistych drogach.

krzychuzabrze

Ulubione góry: tatry

Cz 21 lip, 2011

GT avalanche 1.0 wersja 2010 :)

Oloo

Cz 11 sie, 2011

Ze swojej strony nic nie doradzę niestety, ale cieszę się, że na tym forum jest taki wątek. ;-) Akurat planuję kupić sobie rower, więc Wasze wypowiedzi bardzo mi się przydadzą.

siker

So 20 sie, 2011

Ja 12 lat temu wyjechałem pod Trzy Korony i na Lubań rowerem za 700zl author, stalowa rama, przerzutki Altus dał radę:)
Dzisiaj wróciłem z wypadu: https://picasaweb.google.com/1164596995 ... ikKroscien
Meridą (widoczną na zdjęciach) sprawdza się super. Rama Alu, Amortyzator przedni, osprzęt Deore, V-Braki.
Dawniej jeździłem na pedałach SPD ale teraz sobie odpuściłem. Wyjeżdżam rekreacyjnie w Beskid Sądecki, Gorce, czy Pieniny.
Trzy tygodnie temu miałem lot nad kierownicą przy zjeździe z Lubania, więc dałem sobie na wstrzymanie, wole z rowerem zejść niż jechać na skręcenie karku.

Arni

Ulubione góry: Karpaty Rumuńskie i Ukraińskie

Cz 01 wrz, 2011

Unibike Expert 2010 z wymienionymi kołami na Mavic 719, Sapim cieniowane, piasty Dartmoor; korba SLX; lekkie rogi PRO i siodło San Marco.

awieszcz

Ulubione góry: Tatry, Bieszczady

Śr 04 sty, 2012

Na ramie Point, reszta niewazna ;P
Nigdy się nie poddawaj

miriam

Ulubione góry: Góra Żar

Śr 20 cze, 2012

Powiedzmy, że jestem początkujący w tej materii. Ostatnio widziałem filmik z downhillu na jednej z polskich gór i mi się spodobało na tyle, że chciałbym się tak pobawić. Jak widziałem na filmie to dość profesjonalnie wyglądał ten rower i stąd moja niepewność. Ile muszę mieć na początek kasy, by w ogóle zacząć?

mlody199319

Ulubione góry: emiem

N 22 lip, 2012

Zainteresowało mnie bardzo MTB co jest zasługą mojego taty. Przyszło zainwestować w rower i zakupilismy niezłej marki z dobry osprzętem, niestety jak sie potem okazało za duzu jak na moj wzrost i troche za cieżki... Udało sie go dobrze sprzedac i nastepny zakup juz był przemyslany, lekki rower górski firmy felt z osprzętem shimano xt i amortyzatorem tora. czasami startuje w maratonach i jestem bardzo za niego zadowolony. jesli chcemy w miare czesto uzytkowac nasz rower a jeszcze do tego w lesie to radze zainwestowac w sprzet gdyz wtedy nam długo posłuży. Pamietajmy jednak o serwisie:)
http://www.karpacz-szklarska.pl/ - Trasy rowerowe i szlaki w Karkonoszach i górach Izerskich

Poprzednia strona
Powrót do Rowery