Dobry kurs skałkowy

Wspinaczka skałkowa, taternictwo, alpinizm, himalaizm... wspinacze wszystkich krajów i specjalności łączcie się!

Moderator: Moderatorzy

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Dobry kurs skałkowy

So 04 lut, 2006

Prosze o polecenie dobrego kursu skałkowego, w internecie jest tego sporo, jednak ja chciałbym usłyszec Wasze opinie. Gdzie można poza dobrym przygotowaniem, przeżyć również ciekawą przygodę w dobrej i sympatycznej atmosferze. Ekipe na taki kurs mam (mam taką nadzieje), mysle że 3-4 osoby wystarczą. Kurs powinien mieć możliwość odbycia go w trybie weekendowym no i oby był gdzies w okolicach (Katowice, Kraków, itp). Chodzi o częśc teoretyczną, wiadomo, że praktyka gdzies na Jurze. Z góry dzieki za odpowiedzi.
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

kassiel

Re: Dobry kurs skałkowy

So 04 lut, 2006

Możesz albo zrobić kurs w ciągu 6 dni - ja tak robiłem, albo przy jakimś stowarzyszeniu/organizacji. KW kraków na przykład robi takie kursy, czasem, jeśli się ma gotową grupę, niektórzy instruktorzy zgadzają się na tryb weekendowy, należy z nimi pogadać. Ja robiłem kurs u Piotra Kruczka i Tomka Mendozy Ręgwelskiego. Kosztowało mnie to około 450 zł, ale to było jakieś 4 lata temu. Bardzo sobie cenię tą przygodę. Atmosfera była wspaniała, Piotrek podwoził część z nas z Krakowa, że nie musieliśmy jeździć autobusami. Przy okazji kilka razy byliśmy z nimi na skałach już poza godzinami kursu i mogliśmy podpatrzeć jak to robią zawodowcy :) Choć wtedy, będąc na kursie nie czuliśmy się zbyt dobrze patrząc jak ktoś z miejsca śmiga na VI.6...
Tu jest adres:
http://www.rajbung.hornet.pl/

Powodzenia! :)

Żaku
Administrator forum

So 04 lut, 2006

Dzięki, na pewno tam zajrze.

Z tymi weekendem to jest tak, że i ja wolałbym zrobić to w jednym ciągu, jednak nie wiem czy znajomi dadzą radę, dlatego wole się dowiedziec co i jak, ale widze, że nie będzie z tym problemu.
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Anna*

Ulubione góry: Tatry Zachodnie

So 04 lut, 2006

Takie kursy trwają zazwyczaj 5-6 dni w jednym ciągu. Są też opcje 3 dniowe, z zastrzeżeniem, że jeśli chciałabyś później robić kurs taternicki, to musisz mieć zaliczony kurs 6-dniowy.
Podaję linka do strony, gdzie możesz zaczerpnąć szczegółowych informacji. Niestety niczego nie mogę polecić, bo jeszcze na takim kursie nie byłam.
http://www.wspinanie.pl/szkoly/index.ph ... 1075849201

Was

So 04 lut, 2006

Sokoliki, Sokoliki, Sokoliki, Sokoliki !!!!!!! :)
Wiem, że od Krakowa w Rudawy Janowickie jest kawałek (od Katowic już bliżej) ale bezkonkurencyjne są kursy właśńie w tym miejscu. O walorach tych granitowych skałek pisałem już wiele razy, więc nie będe się powtarzał :) gdybyś jednak miał jakies wątpliwości to chętnie je rozwieje :) Ja robiłem kurs 2 lata temu tutaj:

http://www.kursy.wspinaczkowe.pl/

Instruktor Przemek Ballada (juz samo nazwisko obiecujące nieprawdaż :) )

Naprawdę gorąco polecam i zapraszam w Sokoliki :)
S O K O L I K I rulez! :)
www.gawra.org
www.szwajcarka.jga.pl

Żaku
Administrator forum

So 04 lut, 2006

Dzięki Was, jeśli kurs jest taki ja nazwisko instruktora, to aż się boję ;). Jeśli moge prosić to opisz zalety akurat tego kursu.
Jan Paweł II

Obrazek Obrazek

Was

So 04 lut, 2006

W tym wątku znajdziesz mój post o Sokolikach:

http://www.e-gory.pl/forum/viewtopic.php?t=473

Co do samego kursu to dla mnie głównymi jego zaletami były:
1. Na kursie było nast tylko dwoje (ja i koleżanka) a w całych Sokolikach może sześcioro wspinaczy - kurs odbywał się na poczatku czerwca.
2. Mieszkaliśmy w małej,uroczej chatce wspinaczy przy schronisku Szwajcarka - bosko spartańskie warunki :)
3. Świat wspinaczy kojarzył mi się zawsze z takim intelektualno awangardowym fermentem :> wyobraź sobie rozmowy w taki klimacie do późna w nocy przy ognisku albo pod wielką lipą rosnącą przy chatce.... Poprostu bajka.

O tyle o ile znam Jurę to pewnie znajdziesz tam również wspaniałych ludzi i miejsca i dobrze nauczysz się wspinaczki. Ale jeśłi do tego chcesz żeby kurs był nie tylko zwykjłym szkoleniem ale i przygodą z górami - zapraszam w Sokoły:)

PS. I żeby było jasne - nic nie mam z tej reklamy :D Sokoliki to naprawdę super miejsce:)
S O K O L I K I rulez! :)
www.gawra.org
www.szwajcarka.jga.pl

Żaku
Administrator forum

N 05 lut, 2006

Dzięki bardzo, zalet rzeczywiście trudno niedocenić, jedyna wadą jaka zauważyłem jest cena, ok 100-150 PLN większa niż na pozostałych kursach, ale jeśli ma to byc taaaka przygoda... :)
Ostatnio edytowano Pn 06 lut, 2006 przez Żaku, łącznie edytowano 1 raz
Jan Paweł II

Obrazek Obrazek

Anna*

N 05 lut, 2006

Rownież biorę pod uwagę ofertę Dolnośląskiej Szkoły Wspinaczki, którą zasugerował Was.
http://www.kursy.wspinaczkowe.pl/kurswsp.html

Jeśli nie pojawią się przeszkody byłabym zainteresowana terminem 02-07.05 bo w tym terminie wypadają wolne dni. Czy ktoś jeszcze jest zainteresowany tym terminem? Bo na razie zgłosił chęć jeden z moich znajomych, ale na mężczyzn to czasem nie watro liczyć, bo zmieniają zdanie szybciej niż kobiety... :D I to się nazywa "brak złudzeń"

Was

Pn 06 lut, 2006

Żaku co do ceny to po kursie nie porównywałem DSW z innymi szkołami. Kiedy ja decydowałem się na tę szkołę, była to najtańsza propozycja na rynku :)

Anna*

Pn 06 lut, 2006

Ogólnie mówiąc, ceny kursów są prawie identyczne w każdej szkole. Gdy pojawia się różnica o ponad 50 zł, to zazwyczaj przez zwiększoną ilość dni danego kursu. Są przecież 4, 6,7 dniowe opcje w różnych cenach. Nie bez znaczenia jest też termin.

Irek

Pn 06 lut, 2006

Czesc.
Żaku napisał(a):Prosze o polecenie dobrego kursu skałkowego, w internecie jest tego sporo, jednak ja chciałbym usłyszec Wasze opinie. Gdzie można poza dobrym przygotowaniem, przeżyć również ciekawą przygodę w dobrej i sympatycznej atmosferze. Ekipe na taki kurs mam (mam taką nadzieje), mysle że 3-4 osoby wystarczą. Kurs powinien mieć możliwość odbycia go w trybie weekendowym no i oby był gdzies w okolicach (Katowice, Kraków, itp). Chodzi o częśc teoretyczną, wiadomo, że praktyka gdzies na Jurze. Z góry dzieki za odpowiedzi.

To Katowice czy Krakow? :D. Polecic dobry kurs to ciezka sprawa. To co moge napisac to pytaj o konkretnych instruktorow a nie szkoly bo czesto sie zdaza, ze ktos reprezentuje szkole a szkoli kto inny. Wiadome jest oc na takim kursie musisz sie nauczyc: http://www.pza.org.pl/szkolenie/article.acs?id=100407 - ale warto popytac czy np bedziecie prowadzic na wlasnej asekuracji jakies drogi. Bedac w pare osob na pewno jestescie w stanie sie dogadac co do szkolenia weekendowego choc ma to swoje wady np trzeba pamietac co bylo tydzien, dwa temu. Jezeli macie mozliwosci to pocwiczcie przed kursem wezly coby potem skupiac sie na waznych sprawach a nei na tym jak sie te wyblinke wiaze :D. Jezeli myslicie o dalszym wspinaniu to warto pomyslec o jakims Klubie z tego wzgledu, iz jest to niezla okazja do poznania ludzi z wiekszym doswiadczeniem i zaprzyjaznienia sie.

Gość

Pn 06 lut, 2006

Polecam kurs u Krauzego lub u Wachów w Rzędkowicach

Was

Pn 06 lut, 2006

Irek napisał(a):ale warto popytac czy np bedziecie prowadzic na wlasnej asekuracji jakies drogi

Popytać? Czy bedziecie prowadzić na własnej? A to nie jest warunek "zaliczenia" kursu że prowadzić na własnej drogę przynajmniej IV? U mnie tak przynajmniej było. O to chyba właśńie chodzi na skałkowym żeby nauczyć się prowadzić drogę na własnej asekuracji ;)

dziku

Pn 06 lut, 2006

O kursach i szkołach juz trochę poczytałem na polecanych stronach, jak również o sprzęcie, technikach i treningu. I tak sobie myśle, że może na "stare lata" mogę jeszcze spróbować czegoś o czym zawsze myślałem. W związku z tym mam jeszcze jedno pytanie- czy istnieją jakieś wydawnictwa na ten temat (książki, broszury, poradniki), bo lubię czytać przewracając kartki a nie klikając w klawiature

Następna strona
Powrót do Wspinanie