Spotkanie w bazie na Przysłopie Potóckim

Wszystko o chatce e-Górali, sztafecie, koszulkach, naszywkach i innych ciekawych pomysłach forumowiczów.

Moderator: Moderatorzy

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Spotkanie w bazie na Przysłopie Potóckim

Śr 11 lip, 2012

W innym zakamarku forum, jako efekt uboczny dyskusji o marszu nowego, wykluł się pomysł spotkania z "oldskulowym" motywem. Nie podaję go w tytule, bo wątek widzę bardziej uniwersalnie, a nazwa imprezy w zasadzie nie istnieje. Propozycję autora pomysłu (Pierwszy Oldskulowy Zlot Zgredów-Tetryków) można potraktować jako wersję roboczą ;).
Ostateczna koncepcja takiego spotkania też jeszcze nie istnieje. Na razie Grzesiek widzi to tak:
"Prosiłbym wszystkich zainteresowanych o pomoc w określeniu formuły zlotu-spotkania, z moich propozycji ,każdy przynosi coś odskulowego, im więcej tym lepiej, najoryginalniejszy fant zostanie nagrodzony dyplomem [...] im mniej gadżetów a la XXI wiek ,tym lepiej. Ze swej strony ufunduję extra pamiątkę oldskul .Browary niszowe najmilej widziane, najbardziej wskazana by była butelka [...] Wiek uczestników oczywiście nie ma znaczenia ,liczy sie tylko dobry humor i chęć do zabawy dlatego zwrot zgred-tetryk traktujemy z przymrużeniem oka".
(To cytat z wątku "Idzie nowe?")
Termin spotkania - weekend 4-5 sierpnia. A miejsce - jak w tytule.
Przysłop Potócki to szeroka przełęcz między Praszywką Wlk. a Wlk. Będoszką. Całość leży na południowo zachodnim krańcu Beskidu Żywieckiego. Dojazd dolinami Soły i Rycerki do Rycerki - Kolonii, a stamtąd jakieś pół godziny "z buta".
Chętnych proszę o deklaracje w tym wątku albo na PW, bo choć ruch w bazie zwykle niewielki, to i miejsc niewiele. Wypada zatem zrobić rezerwację. Albo zabrać ze sobą stare dobre bawełniane namioty z Legionowa czy innego gdyńskiego Żagla ;).

Przy okazji zapraszam na drugie już spotkanie bez powodu. W tym samym miejscu, ale w weekend 25-26 sierpnia. W programie, oprócz imprezy przy ognisku (a właściwie dwóch ogniskach), będą warsztaty ceramiczne połączone z wypałem prac. Można też będzie spróbować slackline.
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

Beska

Ulubione góry: wszystkie, w których da się odetchnąć od zgiełku

Re: Spotkanie w bazie na Przysłopie Potóckim

Cz 12 lip, 2012

Inicjatywa super - my wiekiem chyba się łapiemy ;) starych map u mnie pudło i plecaki ze stelażem na wsi w komorze i koszula w kratę się znajdzie i skórzane harcerskie pionierki - ale cóż, 4-5.08. niewykonalne :(
Jeśli termin już ostateczny to miłej zabawy!!
Tyle jeszcze przed nami...
Góry jak góry, a Sherpowie to ciury, najważniejszy jest blues...

mareki

Cz 12 lip, 2012

Będe wiedział na poczatku sierpnia czy dam radę. Namiot własny.
Ostatnio edytowano Cz 12 lip, 2012 przez mareki, łącznie edytowano 1 raz
mareki

Maniek
Moderator

Ulubione góry: Tatry, Dolomity

Cz 12 lip, 2012

Hej,

No to ja się "rejestruję" - no chyba że coś nadzwyczajnego mi wyskoczy. Przeglądnę mój pierwszy namiot Micro-stilon, jeśli jeszcze żyje to będe spaniowo niezależny (jeśli nie to wezmę inny).

Pozdrawiam i do zobaczenia :)
Maniek

ola.sjz

Ulubione góry: Beskid Żywiecki, Śląsko-Morawski, Mała Fatra

Cz 12 lip, 2012

Ja i Maciek wstępnie się piszemy, raczej nie powinno nam nic wypaść w ten weekend.
Namiot weźmiemy, gadżety oldskulowe myślę, że się znajdą :)
"Powietrza nie trzeba kochać, wystarczy je chłonąć
- góry też..."

kxsxx81

Lokalizacja: okolice Chrzanowa, okolice Nowego Sącza (weekendowo)
Ulubione góry: Beskidy

Cz 12 lip, 2012

Witam,
Marku pomysł super z tym spotkaniem, ale ... jestem 4-5 sierpień już w Regetowie w Beskidzie Niskim, ale 25 sierpnia piszę się chętnie :-0 Jak tylko "nie wiem co" mi planów nie zmieni.

Pozdrawiam i jestem z Wami :-)

Marek

N 15 lip, 2012

Hmmm... mały niefart. Właśnie się dowiedziałem, że w ten sam weekend odbędzie się na Przysłopie impreza związana z pięcioleciem działania bazy. To oznacza, że raczej nie będzie miejsc w namiotach bazowych, za to będzie spory ruch i program tej imprezy będzie dominujący. Na razie w planach jest InO.
Jeśli Wam nie przeszkadza formuła 2w1, czyli w efekcie integracja z gośćmi "lecia" i konieczność zabrania własnych namiotów, to nie ma sprawy. Jeśli przeszkadza, trzeba rozważyć zmianę lokalizacji. Bo przy terminie już chyba nie warto grzebać.
(Goethe)

ola.sjz

Pn 16 lip, 2012

Nie wiem jak z innymi bazami namiotowymi, ale może całkiem niezłą alternatywą byłoby któreś z miejsc biwakowych w Żywieckim? Minus taki, że znajdują się one na końcach wsi, nie ma kuchni i jedyny dostęp do wody to rzeka... ale są wiaty, miejsce na namioty, ogniska itp :) W Soblówce są na pewno 2 takie miejsca, w Rycerce przy szlaku na Wielką Raczę na pewno 1 i to całkiem spore z parkingiem obok. Ewentualnie Stara Chata w Soblówce u Darka może jest wolna w tym terminie. Oczywiście to są tylko luźne propozycje, które nie muszą być brane pod uwagę :):)
- góry też..."

Marek

Pn 16 lip, 2012

Hmmm... takie pola to szemrana sprawa. Może być fajnie, ale można też trafić na przykład na niezbyt miłe towarzystwo lokalnych "modsów" na skuterach.
Ja mam nadzieję, że zmiana miejsca nie będzie konieczna. Gadałem z Pieczem (akurat będzie wtedy w Polsce) i on też nie widzi problemu. Przy okazji zaprasza do udziału w InO :).
Ale jeśli wolimy bardziej kameralny, ale wciąż bazowy klimat, to można zajrzeć do pobliskiej bazy SKPB Katowice na Hali Górowej pod Pilskiem. Albo trochę dalszej - na Głuchaczkach. To jednak wcale nie musi być baza. O noclegi w okolicy nietrudno. Choćby PTSM w Rycerce - Kolonii.
(Goethe)

ola.sjz

Pn 16 lip, 2012

No w sumie racja Marku :)
A jeśli chodzi o SM to mogę polecić z czystym sumieniem to w Korbielowie - odnowione, czyste, ładne pokoje, łazienki itp. za to raczej nie polecam tego w Zawoi.
- góry też..."

grzegorz kluba

Ulubione góry: Beskid Żywiecki zdecydowanie

Wt 17 lip, 2012

Byłbym za tym by jednak impreza odbyła się na Przysłopie Potóckim w terminie zaplanowanym; primo- oldskul w każdych warunkach daje sobie radę :wink: , secundo- dzięki temu Marek będzie również na imprezie, tertio- jakiś kącik wygospodarujemy sobie a ponieważ nie jesteśmy elitarnym i zamkniętym towarzystwem ( o co nas podejrzewano :wink: ) więc wszystkich chętnych chętnie przygarniemy tylko Marku byś musiał Zdzichowi zarezerwować jakąś koję w bazowym domku bo On ci już źle znosi wilgoć ciągnącą od ziemi :lol:. A namioty i tak możemy mieć swoje ( w razie czego) :D
Człowiek powinien być dobry jak chleb

Maniek
Moderator

Ulubione góry: Tatry, Dolomity

Cz 19 lip, 2012

Czołem,
grzegorz kluba napisał(a):Byłbym za tym by jednak impreza odbyła się na Przysłopie Potóckim w terminie zaplanowanym...
popieram.
Z dyskusji wynika, że zbierze się nas (póki co) ca. 6 sztuk (?) - też fajnie.
Pozdrawiam,
Maniek

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Pt 17 sie, 2012

Marku, weekend ceramiczny aktualny? Bo planuję się zjawić jutro wieczorem.
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

ola.sjz

Pt 17 sie, 2012

Jestem nie bardzo w temacie, ale właśnie czy ktoś z Was wybiera się na Przysłóp w ten weekend? :)
- góry też..."

Marek

Pt 17 sie, 2012

Hmmm... weekend aktualny, lecz w planowanym terminie. Czyli na zakończenie obsługi, 25-26 sierpnia. A ja ją dopiero jutro (a formalnie pojutrze) zaczynam. Ale będę w bazie mniej więcej od jutrzejszego południa.
Jeśli dobrze zrozumiałem, Pieczu chce w ten weekend zwijać NS-y. Na koniec wakacji zostaną tylko małe namioty. Przyda się dodatkowa para rąk :).
Zaraz jadę po szamot. To chuda masa i szybko się rozrobi, więc nawet ten weekend może być ceramiczny.
Przy okazji ponownie i wyraźnie zapraszam na Przysłop Potócki w następny weekend :).
(Goethe)

Następna strona
Powrót do Pozostałe inicjatywy