bielizna termiczna.

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

piter1789

Ulubione góry: Każde

bielizna termiczna.

N 21 paź, 2012

potrzebuję komplet dobrej bielizny termicznej do trekingu zimowego i ewentualnej wspinaczki.
proszę o opinie.

mrBudziol

Ulubione góry: Te małe i te duże..

Re: bielizna termiczna.

N 21 paź, 2012

Devold expedition... Używam i jestem BARDZO zadowolony. Przy -22 stopniach zestaw Devold Expedition +Foclaz 50 +TNF McKinley musiałem odpinać softa bo było mi ciepło przy raczej mało intensywnym, deptaniu :wink:

Albo co innego na merino... Spaio robi bielizne zimowa z włókien dryarn - podobno coś ala merino tyle że sztuczne.
Merino posiada jednak naturalne właściwości antybakteryjne, zajebiście odprowadza pot i jest bardzo dobrze izoluje. Działa tez na zasadzie akumulatora cieplnego :wink:

utur

Ulubione góry: Sudety

Pn 22 paź, 2012

Ja ostatnio dostałem komplet zimowej bielizny pewnej polskiej firmy (głównie produkty myśliwskie) trochę żałuje jak zobaczyłem nowe komplety Columbii

kanapka

Ulubione góry: Karpaty

Wt 23 paź, 2012

A co ci się w tych polskich nie podoba?

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Wt 23 paź, 2012

mrBudziol napisał(a):Działa tez na zasadzie akumulatora cieplnego :wink:

Zaintrygowałeś mnie. A chciałbym być jeszcze oświecony. Jak to działa?

Bardzo sobie chwaliłem komplecik kalesony - bluza z Merino Wool marki Nordre... dopóki mi go mole nie zjadły. A szybko się z nim rozprawiły. Ale nie wszystkie dziury były wygryzione. Wełna w porównaniu z poliestrem to dość delikatny materiał, więc przy niezbyt ostrożnym używaniu nie służy długo. Jednak dopóki służy, poliester czy inne polimery się chowają ;).
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

mrBudziol

Śr 24 paź, 2012

Marek napisał(a):
mrBudziol napisał(a):Działa tez na zasadzie akumulatora cieplnego :wink:

Zaintrygowałeś mnie. A chciałbym być jeszcze oświecony. Jak to działa?

Tak w wielkim skrócie - posiada bardzo wysoką zdolność akumulacji (zatrzymywania) ciepła :wink:

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Śr 24 paź, 2012

Czyli izolator, nie akumulator. A już myślałem, że co sobie latem zakumuluję, to zimą odzyskam. I chciałem znów zainwestować w karmę dla moli ;).
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

mrBudziol

Śr 24 paź, 2012

hehe... napisane w złośliwym tonie... :wink:
Izolator a akumulator to dwie różne rzeczy. W sieci można znaleźć info o działaniu wełny merino ale nie chce mi się szukać i wklejać linka - każdy może zrobić to sam.

kanapka

Pn 29 paź, 2012

Tutaj masz piter koszulke z merino

utur

Wt 30 paź, 2012

kanapka napisał(a):A co ci się w tych polskich nie podoba?

kwestia taka, że mozna było troszkę dopłacić i mieć jeszcze lepszy materiał, wykonanie, markę i właściwości.

kanapka napisał(a):Tutaj masz piter koszulke z merino

słyszałem o brubeckach, sprawdzają się niesamowicie- znam parę osób używających tego na niemal każdy wypad w góry i zawsze chodzą w optymalnych dla siebie warunkach czy mróż czy nie wiadomo co i tak nie narzekają.

mrBudziol

Pn 05 lis, 2012

utur napisał(a):
kanapka napisał(a):A co ci się w tych polskich nie podoba?

kwestia taka, że mozna było troszkę dopłacić i mieć jeszcze lepszy materiał, wykonanie, markę i właściwości.

kanapka napisał(a):Tutaj masz piter koszulke z merino

słyszałem o brubeckach, sprawdzają się niesamowicie- znam parę osób używających tego na niemal każdy wypad w góry i zawsze chodzą w optymalnych dla siebie warunkach czy mróż czy nie wiadomo co i tak nie narzekają.

hehe.... a brubeck to niby jaka firma jak nie polska...?!

"dopłacić i mieć jeszcze lepszy materiał, wykonanie, markę i właściwości." - sorki ale większej bzdury nie słyszałem :shock: Kiedyś dałem 280 zł za polar na polartec'u thermal pro bo jest na nim pewne "logo" - straszna głupota z mojej strony! Więcej tego nie zrobię bo teraz wiem że tego samego polarteca thermal pro innej firmy, nawet lepiej skrojonego mogę miec nawet za 140zł !!!

Polacy "tworzą" bardzo dobre produkty niejednokrotnie przewyższające jakością zagraniczne, konkurencyjne produkty ! Czasem są droższe czasem tańsze ale nikt nie kwestionuje ich jakości.

W każdym razie jak na zimę - celuj w merino niezależnie od firmy :wink:

utur

Śr 07 lis, 2012

Oczywiście nie działa ta zasada do wszystkiego, nie zawsze się sprawdza ale niestety z reguły właśnie tak jest. Ale polskie firmy coraz chętniej i odważniej produkują porządne rzeczy, na całe szczęście.

kanapka

Śr 07 lis, 2012

mrBudziol napisał(a):Polacy "tworzą" bardzo dobre produkty niejednokrotnie przewyższające jakością zagraniczne, konkurencyjne produkty ! Czasem są droższe czasem tańsze ale nikt nie kwestionuje ich jakości.

Zgadzam się z tobą. Z własnego doświadczenia wiem, że częściej produkty polskie są droższe (jednak produkcja w u nas jest droższa niż w Chinach) za to jakościowo są o wiele lepsze - czemu? - bo trzeba czymś zachęcić klienta jak nie ceną to jakością.

dlawikst

Ulubione góry: Byle trudno i wysoko

Śr 14 lis, 2012

A co powiecie na tą promocje co będzie teraz w Lidl? Cały komplet za 99 zł. Myślicie że warto? Kiedyś miałem pełno gogli narciarskich i najlepsze okazały się z Lidla. Jak myślicie? Lepiej dołożyć i kupić coś markowego czy sprawdzić?

bobik314

Ulubione góry: Gorce, Rudawy Janowickie, Tatry

Śr 14 lis, 2012

Jakosć w lidlu to pojęcie przewrotne. Ostatnio spodnie narciarskie za 70zł, a kurtka za 100-140zł. Buty trekingowe za 100-150zł kiedyś chyba były. Więc jak bielizna jest za 100zł to może nie być takie złe. Ja rok temu kupiłem rękawice narciarskie z lidla i się sprawdziły. Nie przemokły, ale trochę się zapociłem w nich.

Następna strona
Powrót do Sprzęt, szpej