GOT - weryfikacja - nietypowa sytuacja

Dyskusje o górach i turystyce górskiej. Jeśli Nie Wiesz gdzie napisać, istnieje duża szansa że należy to zrobić właśnie tu.

Moderator: Moderatorzy

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Re: GOT - weryfikacja - nietypowa sytuacja

So 28 maja, 2016

Bartie79 - powodzenia :). Dobrze, że nie bierzesz moich uwag zbyt personalnie.
Duncan76, chyba nie czytałeś regulaminu GOT. Jego treść w części dotyczącej dużych stopni wymusza na zbieraczu blaszek zmiany grup górskich i wizyty w miejscach, do których bez GOT mógłby nie zajrzeć. Niektórzy turyści czują na przykład na tyle duży respekt przed Tatrami, że z własnego wyboru tam nie zaglądają. A wielu nie dostrzega gór w Górach Świętokrzyskich :).
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

duncan76

So 28 maja, 2016

Nie czytałem i nie zamierzam, bo jest zbyt skomplikowany :wink:, a cała idea jest dla mnie nieco pokręcona. Choćby dlatego, że zawęża pole do popisu do punktowanych szlaków i np. każe mi pokonać określoną liczbę tras wielodniowych, a zamiast frajdy z chodzenia po górach mamy poszukiwanie pieczątek i zastanawianie się nad ich weryfikacją (jak widać po temacie). Kiedyś miałem całą klapę z chlebaka pokrytą "zdobytymi" znaczkami z beskidzkich schronisk, ale później poszedłem do pierwszej klasy i wyrosłem z tego :)
PS. Najlepiej zaglądać w miejsca, w które GOT nie dociera :lol:

ZBYSZEK

Ulubione góry: POLSKIE

So 28 maja, 2016

Jedno z najlepszych zdań jakie usłyszałem brzmiało: "Pozwólmy ludziom być szczęśliwymi według ich własnego uznania".
Częstą "chorobą", na którą zapadamy jest "sądzenie własną miarą" i swoje poglądy, odczucia uważamy za dogmat.
Należy sobie uświadomić, że jako ludzie jesteśmy różni pod takimi względami jak: wartości którymi się kierujemy, potrzeby które posiadamy, sposób patrzenia na świat, sposób jego odbierania.
Sam mam naturę sportowca i niejako rozumiem tych, którzy w aktywność górską włączają sport, osiągnięcia - w myśl słów piosenki "wyżej, mocniej, dalej". Ktoś inny może jest bardziej kolekcjonerem i bardziej "zbiera" szczyty do kolekcji. Ktoś inny jeszcze ma, już te osławione doznania mistyczne.
Dopóki ktoś swoim zachowaniem nie krzywdzi innych, to niech sobie chodzi po górach i robi inne rzeczy, według swoich własnych motywacji.

bartie79

Ulubione góry: Karkonosze

So 28 maja, 2016

@Marek - spokojnie mam dystans do wszystkiego i wiem co i jak i dlaczego robię :)
Oczywiście 'blaszka' na półce cieszy ale nie jest najważniejsza.

Chociaż uważam, że podczas weryfikacji ktoś mógłby zwrócić uwagę, że weryfikuję książeczkę przed sezonem :)
I mogło paść proste pytanie: czy Pan zamierza w tym roku ruszyć swoje 4 litery w góry :]]
Wtedy odpowiedziałbym....oczywiście - i wtedy mogłaby paść mała rada : to proszę przyjść z książeczką pod koniec roku - bo inaczej sezon pod kątem punktów będzie martwy ;)

@Duncan76 - na jedną odznakę nie można dublować tras więc im 'większa' odznaka tym więcej ciekawych tras należy 'zaliczyć'. I to już samo w sobie bardzo fajnie motywuje do szukania tras i miejsc, które są możliwe do zdobycia. I są faktycznie trasy, w które wyruszam bo po prostu je kocham do szaleństwa i pewnie jakbym podliczył w ciągu ostatnich kilku lat to punkty posypałyby się jak ryż na ślubie ;)

duncan76

So 28 maja, 2016

Zbyszku, absolutnie nie krytykuję tych, którzy się bawią w GOT. Jedni zbierają znaczki, inni kapsle a jeszcze inni rekordy czy punkciki - co kto lubi. Co oczywiście nie zmienia faktu, że mogę nie rozumieć akurat takiej motywacji do wyjścia w góry.
Bartie79 - czy naprawdę potrzebujesz jakiejś punktacji (na zasadzie: gdzie by tu jeszcze zapunktować), żeby wymyślić sobie jakąś ciekawą trasę? :P Ja po prostu biorę mapę i patrzę, gdzie mnie jeszcze nie było :)

ZBYSZEK

Ulubione góry: POLSKIE

So 28 maja, 2016

duncan76 napisał(a):Co oczywiście nie zmienia faktu, że mogę nie rozumieć akurat takiej motywacji do wyjścia w góry.

Myślę, że dobrze ująłeś to w jednym ze swoich poprzednich wypowiedzi. Dobrze gdy statystyki te powstają przy okazji wyjścia, źle gdy są głównym motywem wyjścia :)

bartie79

Ulubione góry: Karkonosze

So 28 maja, 2016

duncan76 napisał(a):Zbyszku, absolutnie nie krytykuję tych, którzy się bawią w GOT. Jedni zbierają znaczki, inni kapsle a jeszcze inni rekordy czy punkciki - co kto lubi. Co oczywiście nie zmienia faktu, że mogę nie rozumieć akurat takiej motywacji do wyjścia w góry.
Bartie79 - czy naprawdę potrzebujesz jakiejś punktacji (na zasadzie: gdzie by tu jeszcze zapunktować), żeby wymyślić sobie jakąś ciekawą trasę? :P Ja po prostu biorę mapę i patrzę, gdzie mnie jeszcze nie było :)

Oczywiście Duncanie76 nie potrzebuję. Chodziłem wiele lat bez punktów i byłem szczęśliwy.
Teraz traktuję to po części jako motywacja i wyzwanie.

Niestety zdrowie nie pozwala mi na takie wędrówki jak kiedyś. Kiedyś wybierałem miejsce i jechałem i szedłem.
Dzisiaj analizuję dokładnie :) Ale liczę, że wrócą te czasy !

W każdym bądź razie mam swoje miejsca gdzie jeżdżę bo jest mi tam dobrze... i robię to dla siebie a nie dla punktów.

Punkty teraz mają mnie zmotywować... że nie wybiorę się na sprawdzony szlak.. tylko szukam czegoś nowego.
Dla zdrowego człowieka - to banał. Plecak, mapa i w drogę. Ja muszę to bardziej przeanalizować :)
Pokonać kilka barier i to jest właśnie dla mnie sens w zbieraniu punktów. Raz polecę na prosty szlak... a innym razem już nie mam wyjścia - poprzeczka idzie wyżej :))) I wiesz... to taka osobista rywalizacja z samym sobą.

Serdecznie pozdrawiam
Bartek

duncan76

N 29 maja, 2016

W takim razie życzę zwycięstwa w tej rywalizacji :)

Hektor łe Mans

Ulubione góry: Beskidy

So 24 sie, 2019

Podepne się pod wątek.

W roku 2018 młody zdobyl punkty na Brązowa W Gory
Nie przedłożyłem książeczki do odznaki.

W roku 2019 zdobył punkty na Srebrna W Góry

Czy gdy teraz przedłożę książeczkę to dostanę 2 odznaki?

Hektor łe Mans

Ulubione góry: Beskidy

N 08 wrz, 2019

Podbijane temat

Poprzednia strona
Powrót do Rozmowy o górach