Korona Gór Polskich

Dyskusje o górach i turystyce górskiej. Jeśli Nie Wiesz gdzie napisać, istnieje duża szansa że należy to zrobić właśnie tu.

Moderator: Moderatorzy

Marcin Cz-wa

Korona Gór Polskich

Śr 23 mar, 2005

Witam serdecznie
Krótkie pytanko
Czy wśród forumowiczów jest ktoś kto bawi się w zdobywanie (lub juz zdobył) Korone Gór Polski (jest członkiem klubu zdobywców)?

mklimek

Korona Gór Polski

Śr 23 mar, 2005

No ja w Klubie jestem juz pare lat a na swoim koncie mam juz wszyskie najw szczyty poszczególnych beskidów oraz pare w Sudetach tak wiec jeszcze mi troszkie szczycików zostalo (i dobrze bo jest gdzie chodzic) :D

No drodzy forumowicze przyznac sie kto jeszcze jest w Klubie :D
pozdr
mklimek

dianek

Ulubione góry: wypukłe :P

Re: Korona Gór Polskich

Śr 23 mar, 2005

oo...a mozecie jeszcze mnie oswiecic o co wogole chodzi:D i jak zosatc klubowiczem:P [od kilku miesiecy siedze dopiero w czyms takim jak cokolwiek zwiazane z gorami wiec mnie mozecie oswiecic:D] z gory wielkie dzieki:D

Kuba (Cesarr)

Ulubione góry: .

Śr 23 mar, 2005

Korona Gór Polskich to najwyzsze szyty wszystkich pasm górskich w Polsce. jest ich ok. 25 (?) np. Rysy (tatry), Śnieżka (karlonosze), wysoka kopa (góry izerskie) itp. na niektóre z tych szczytów nie prowadzą szlaki np. wysoka kopa, ale to nie jest problem :)
wydaje mi się że nie jest sztuką wejśc na wszystkie szczyty tylko zrobić to w jakimś sensownym odcinku czasowym np. 1-2 lata a nie w 10 lat.
fajna zabawa. polecam.
horyzont - linia wyznaczająca kierunek marszu

młoda

cool

Śr 23 mar, 2005

Bawię w to na własną rękę, bez klubów itp, jakoś w Bieszczady nie moge dojechać, kurcze, nie wiem czemu haha pozdrawiam serdecznie :P

ewWa

KGP

Śr 23 mar, 2005

Ja także zdobywam tą koronę.... jeszcze tylko parę szczytów w Bieszczadach i gotowe - bardzo dobry sposób spędzania wolnego czasu! POLECAM! :D

Marcin Cz-wa

Cz 24 mar, 2005

Super że jest Was kliku
Dla Danka
Korona Gór Polski to klub działający przy miesieczniku Poznaj Swój Kraj (bardzo polecam). Dokładnie jest tych szczytów 28 ale przy ich zdobywaniu można oczywiście zobaczyć wiele innych ciekawych miejsc i innych krajobrazów. Dołączenie do klubu jest oczywiscie dobrowolne ale aby posiadać kartę klubowa należy wykupić roczną prenumeratę miesięcznika (a naprawde warto bo jest w nim opisane bardzo wiele ciekawych miejsc o który ja osobiście wcześniej nie miałem zielonego pojęcia). Karta klubowa upowaznia nas do korzystania ze zniżek za noclegi w niektórych schroniskach (dokładna lista znajduje się w miesięczniku) oraz do innych atrakcji (np losowanie nagród na imprezach klubowych, zniżki przy zakupie sprzętu firmy JanySport itp). I to sa te materialne strony klubowicza.
Natomiast najważniejsze jest to że jest to naprawdę świetna zabawa (ja na zdobycie korony poświęciłem 5 lat i teraz robię ja po raz drugi), a po drugie poznaje się mnóstwo fajnych ludzi.
A moje pytanko było związne przede wszystkim z tym że w 2 weekend maja odbywa się impreza klubowa pod Ślężą i ciekawy byłem kto z Was tam będzie (bo ja tam będe z całą pewnością)?

Gość

Cz 24 mar, 2005

Ja mam kilka szczytów.. ale walczę..

nie bede miał pewnie tego w owe 2 lata.. pewnie z 10 sie zejdzie ;)

turnia

Cz 24 mar, 2005

Anonymous napisał(a):Ja mam kilka szczytów.. ale walczę..

nie bede miał pewnie tego w owe 2 lata.. pewnie z 10 sie zejdzie ;)

Mi to zejdzie z 20 :) Nie spiesze się

dianek

Pt 25 mar, 2005

do marcina:
czyli zeby wstapic do klubu oficjalnie trzeba wykupic prenumerate? bo srednio rozumiem;)
ps. piszcie jasnij blondynka jestem;)

mklimek

Pt 25 mar, 2005

By zostac czlonkiem Klubu wystarczy wysłac zgloszenie na adres redakcji, uroczyscie zostaniesz czlonkiem Klubu na pierwszym spotkaniu klubowym na ktorym bedziesz (najblizsze spotk tak jak pisal Marcin na Ślęży), natomiast by korzystac ze znizek klubowych nalezy wykupic prenumerate. Np ja osobiscie jestem czlonkiem Klubu bez prenumeraty wiec na wyjazdy jezdze ale znizek nie mam.
Ufff mysle ze w miare to wszystko wyjasnilem
pozdr wzystkich forumowiczow

dianek

Pt 25 mar, 2005

no..i wszystko jasne;D dzięki wielkie:) to...to bede sie starac o zostanie nowym klubowiczem:D szczegolnie ze zdobywanie korony gor polskich juz w moim przypadku rozpoczete:D

przewodnik4

Śr 30 mar, 2005

POZDRAWIAM WSZYSTKICH KLUBOWICZOW ZDOBYWCY KORONY GOR POLSKICH.....FAJOWO JEST SIE SPOTKAC NA WYPRAWACH KLUBOWYCH...

c0ldplay

Śr 13 kwi, 2005

a może ktoś wkleić tutaj na forum tabelę ze szczytami i wysokościami z korony gór polskich? żebym mógł sprawdzić gdzie jeszcze nie byłem... :?

Kuba (Cesarr)

Ulubione góry: .

Śr 13 kwi, 2005

1 Rysy - Tatry - 2499 mnpm
2 Diablak - Babia Góra - 1725
3 Śnieżka - Karkonosze - 1602
4 śnieżnik - Masyw śnieżnika - 1425
5 Tarnica - Bieszczady - 1346
6 Turbacz - Gorce - 1310
7 Radziejowa - Beskid Sądecki - 1262
8 Skrzyczne - Beskid śląski - 1257