XXV Zlot Forumowiczów 14-15.10.2017 r. - B. Śląski

Co, gdzie, kiedy, a także relacje z tych już odbytych.

Moderator: Moderatorzy

Iza

Re: XXV Zlot Forumowiczów 14-15.10.2017 r. - B. Śląski

Cz 21 wrz, 2017

Beska napisał(a):Znając Marka wiem, że nigdy nie owija w bawełnę
Zwłaszcza w chińską :lol:
A nawiasem mówiąc od wieloletniego forumowego propagatora dobrych manier oczekiwałabym, Marku, bardziej wyważonych wypowiedzi. Szczerość niekoniecznie musi być od razu waleniem po pysku.
Na temat propozycji Górala się nie wypowiem, bo wyświetla mi się jedynie informacja, że album jest pusty.

Beska

Ulubione góry: wszystkie, w których da się odetchnąć od zgiełku

Cz 21 wrz, 2017

Góral z WW napisał(a):bez Górala:

Bardzo szkoda :( Kto mnie teraz wesprze w głosowaniu za Kotliną Kłodzką? Liczyłam na Ciebie jako na jaskółkę odnowy frakcji dolnośląskiej... :(

Iza napisał(a): A nawiasem mówiąc od wieloletniego forumowego propagatora dobrych manier oczekiwałabym, Marku, bardziej wyważonych wypowiedzi. Szczerość niekoniecznie musi być od razu waleniem po pysku.

Popieram w 100 % - bardzo trafnie to ujęłaś.

Co do trasy, to tym razem raczej planujemy wyruszyć raczej w sobotę - w sumie też myślałam o wyjściu znad jeziorka, tylko raczej czarnym szlakiem najpierw pod schronisko - co wydaje się całkiem słuszne przy opcji zrzucenia betów i wyruszenia dalej - i żeby w niedzielę wrócić do autka doliną Białej Wisełki.
Tyle jeszcze przed nami...
Góry jak góry, a Sherpowie to ciury, najważniejszy jest blues...

Czort

Ulubione góry: Karpaty

N 24 wrz, 2017

Beska napisał(a):Sądziłam, że jak Ty Czorcie coś dorzucisz, to będą to raczej dwa kółka albo sześć strun :lol:

O dwóch kółkach nie wspominałem, bo są w zasadzie standardem przy przemieszczaniu się po górach w okresie kiedy nie mogę tego czynić na nartach. Co do tego drugiego, to spodziewam się, że jak co roku wystąpi dylemat "kto uniesie", a że ów instrument niesie się znacznie gorzej niż np. dodatkowe dwie flaszki to wiadomo. Natomiast nie wiadomo czy przyjadę, bo zlot akurat zazębia się z okresem przejściowym przy przeprowadzce i zmianie roboty co owocuje długotrwałym dymaniem od Annasza do Kajfasza.
===============================
Tymczasem na horyzoncie - refraktor.pl

Zbiór paplanin geologicznych - sekwencjaboumy.blogspot.com

Omnia mea mecum porto...

Ayla

Pn 25 wrz, 2017

Właśnie zarezerwowałam pokój dla naszej trójki, więc nieśmiało też się dopisujemy na zlot :) Dawno nas nie było, ale może tym razem uda nam się z Wami spotkać. Szymon bardzo sprawnie chodzi po górach więc może nawet wspólną trasę zrobimy.

:arrow: Aśka + Marek
:arrow: Ewelina + Aleks
:arrow: Beska + Artur
:arrow: Ania* i Marcin Hannibal
:arrow: gobo (ale tak na razie bardzo nieśmiało)
:arrow: Monia, Jaś i Jarek (happybilly)
:arrow: Czort (jeszcze nieśmielej niż gobo, ale pracuję nad tym)
:arrow: Iza i Romek (my raczej namiotowo)
:arrow: mMa (tym razem już nic nie powinno mi wyskoczyć - chyba że dysk :lol: )
:arrow: Ayla (Dorota), Piotrek i Szymonek
"Chcesz poznać człowieka...Zabierz go w góry"

Góral z WW

Ulubione góry: Tatary i oGóry

Cz 28 wrz, 2017

:arrow: Aśka + Marek
:arrow: Ewelina + Aleks
:arrow: Beska + Artur
:arrow: Ania* i Marcin Hannibal
:arrow: gobo (ale tak na razie bardzo nieśmiało)
:arrow: Monia, Jaś i Jarek (happybilly)
:arrow: Czort (jeszcze nieśmielej niż gobo, ale pracuję nad tym)
:arrow: Iza i Romek (my raczej namiotowo)
:arrow: mMa (tym razem już nic nie powinno mi wyskoczyć - chyba że dysk :lol: )
:arrow: Ayla (Dorota), Piotrek i Szymonek
:arrow: Góral z Ww (a jednak :D )
Droga jest celem.

Beska

Pt 29 wrz, 2017

Czort napisał(a): Co do tego drugiego, to spodziewam się, że jak co roku wystąpi dylemat "kto uniesie", a że ów instrument niesie się znacznie gorzej niż np. dodatkowe dwie flaszki to wiadomo.

Pewnie wyniese, no bo zaś kto... :wink: licząc na to, że ewentualne braki w zaopatrzeniu uzupełnię w barze lub też będę bezczelnie żerować na innych :mrgreen:
Ewelina, Ayla&Co, Iza&Romek - jako pewniaki frakcji pieszej koniecznie umówmy się gdzieś na trasę, bo przecież nie ma tam znów tak dużo różnorodnych tras, a fajnie się rozpoczyna zlotowanie od wspólnego tuptania.

jano

So 30 wrz, 2017

Kurcze mi też się nie otwiera folder z koszulki zlotu o którą jest ta zadyma ☺Fajnie byłoby by się z Wami spotkać po latach ale jeszcze nie teraz.Może na wiosnę?
Partnera w górach nie zostawia się -nawet jakby był bryłą lodu

Beska

N 01 paź, 2017

jano napisał(a):Kurcze mi też się nie otwiera folder z koszulki zlotu o którą jest ta zadyma ☺Fajnie byłoby by się z Wami spotkać po latach ale jeszcze nie teraz.Może na wiosnę?

Hej, temat oceny projektowej jest już zamknięty - jeśli ktoś nie doczytał między wierszami - a tak w ogóle, to nie była koszulka :mrgreen:
Dobrze Jano, że chociaż zrobiłeś mały wypadzik rok temu na przedzlotowy wieczór kameralny na Kordowcu, bo przynajmniej wiadomo, że żyjesz :wink:

W uzupełnieniu i uaktualnieniu informacji:
Po spokojnym przeglądzie map oraz sprawdzeniu odległości i czasów postanowiliśmy wybrać się na zlot jednak w piątek, żeby uniknąć konieczności zrywania się w sobotę przed świtem i walczenia z drogą Kraków-Bielsko B. Wyjedziemy po południu (ok. 14.00) w celu dotarcia na wieczór do schroniska, a w sobotę przewidujemy wyruszenie grzbietem w stronę Malinowskiej Skały - ostateczny cel zależy od ochoty i pogody :) Wobec powyższego mamy nadzieję, że gdzieś na tej trasie spotkamy się chętnymi piechurami :mrgreen:

Ewelina7

Ulubione góry: Beskidy

N 01 paź, 2017

Beska,
To może poczekacie na nas w schronisku?

:arrow: Góral z Ww (a jednak :D )

Góralu, super :)
Pozdrawiam,
Ewelina

Dlaczego nie pozwolą mi nigdy zachować moich wspomnień o wędrówkach tylko dla siebie? Czy nie mogą zrozumieć, że gadaniem niszczą wszystko? Jeśli im opowiadam, to potem nic nie zostaje.

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

N 01 paź, 2017

Beska napisał(a):żeby uniknąć konieczności zrywania się w sobotę przed świtem i walczenia z drogą Kraków-Bielsko B. :mrgreen:
Śmiało mogę polecić trasę przez Kryspinów, Babice, Zator, Przeciszów, Polankę Wielką, Zasole, Wilamowice.
https://www.google.pl/maps/dir/50.04301 ... 20!1m0!3e0
Omijacie zakopiankę z jej blaskami i cieniami, wszystkie korkujące się miejscowości na drodze nr 52, omijacie Bielsko, wjeżdżając od razu na drogę S52 w kierunku Wisły.
Jeżeli jadę w kierunku Bielska, to tylko tamtędy. Pusto, cicho i spokojnie. I dla mnie z zachodniej części Krakowa to o 10 km krócej niż zakopianką. Bardziej ze wschodu/południa Krakowa alternatywą pierwszej części trasy do Zatoru może być droga nr 44 przez Skawinę, Wielkie Drogi i Spytkowice, ale ruch na tym odcinku będzie na pewno większy.
https://www.google.pl/maps/dir/49.99525 ... ac!1m0!3e0
Tylko dobrze mieć trasę wklepaną w nawigację, bo łatwo się pogubić (dróżek dużo, oznakowanie średnie), względnie pilota z mapą przed oczami na fotelu obok.
:)
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

Beska

Pn 02 paź, 2017

Ewelina7 napisał(a):Beska, To może poczekacie na nas w schronisku?

Pewnie poczekamy - a jako, że macie bardzo blisko liczymy, że nie za długo :wink: szkoda by było potem marnować wieczór na wracanie po ciemku gdy miło go spędzać np. przy ognisku.

Lucass, dzięki za wskazówki, różne boczne drogi są nam znane lepiej lub gorzej :) akurat my ruszamy z południa Krakowa, a nawet pewnie tym razem z południa pod Krakowem, więc w grę wchodzi ewentualnie tylko opcja z drogą 44, ale nawet nie przez Skawinę, bo tą omijam jadąc z pracy - jeśli Artur nie stanie okoniem do propozycji jeżdżenia drogami wysoce lokalnymi :?

Beska

Wt 03 paź, 2017

Zarezerwowałam sobie nocleg na noc piątek/sobota w forumowym pokoju, jeśli są inni chętni do wcześniejszego przyjazdu to miejsca są :D

Ewelina7

Ulubione góry: Beskidy

Pn 09 paź, 2017

Beska napisał(a):
Ewelina7 napisał(a):Beska, To może poczekacie na nas w schronisku?

Pewnie poczekamy - a jako, że macie bardzo blisko liczymy, że nie za długo :wink: szkoda by było potem marnować wieczór na wracanie po ciemku gdy miło go spędzać np. przy ognisku.

Beska, albo może spotkajmy się na Gawlasie?
Poszlibyśmy tędy. I potem już razem na Malinowską.
Pozdrawiam,
Ewelina

Dlaczego nie pozwolą mi nigdy zachować moich wspomnień o wędrówkach tylko dla siebie? Czy nie mogą zrozumieć, że gadaniem niszczą wszystko? Jeśli im opowiadam, to potem nic nie zostaje.

Beska

Pn 09 paź, 2017

Ewelina7 napisał(a):Beska, albo może spotkajmy się na Gawlasie?

Jeśli o to chodzi to jak wolicie, i nawet nie musisz teraz decydować, wystarczy, że dasz znać SMSem w piątek wieczór jaką opcję wybraliście i się na pewno znajdziemy. Jeżeli zdecydujecie się na wędrowanie z tobołkami nie ma sprawy, jak postanowicie dojść na krótko np. z Pietraszonki, poczekamy na Przysłopie. My już na 100 % będziemy tam w piątek.

Kto jeszcze jest zainteresowany łapaniem się na szlaku, a nie ma telefonów kontaktowych, to niech da sygnał.

Hannibal

Ulubione góry: Te w których czuję się naprawdę wolny...

Wt 10 paź, 2017

Marku - ponieważ "niepełnosprawni" na rowerze nie dadzą rady, ja na pewno z opcji rowerowej odpadam i pójdę pewnie najkrótszą drogą do schroniska.
Na Pietraszonce nigdy nie byłam, więc może tamtędy? Miło by było, gdyby ktoś jeszcze dołączył do mojego spacerowego tempa.

Marcin być może pojedzie rowerem, ale tego na 100% to on sam jeszcze nie wie.

Ania
"Albo znajdziemy drogę, albo ją wytyczymy!"

"Nie bój się zrobić wielkiego kroku, nie pokonasz przepaści dwoma małymi" (David Lloyd George)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zloty forumowiczów