Lekkie buty typu trampki, sandały

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

Stefanek
Moderator

Ulubione góry: Im większe tym lepsze.

Lekkie buty typu trampki, sandały

Cz 04 maja, 2017

Witam :)

Poszukuję bardzo lekkich bucików, najlepiej trampki lub sandały (wzornictwo najmniej ważne), takich gdzie po dotarciu w góry wrzuca się to do plecaka i wyjmuje tylko w schronisku zamiast kapci. Mam jedne takie sandały ale ważą tyle samo co zwykłe adidasy. Gdyby ktoś znał sklep gdzie podają wagę obuwia to byłoby super.

menel

Ulubione góry: Pogórze Przemyskie

Re: Lekkie buty typu trampki, sandały

Cz 04 maja, 2017

Jak się człowiek umyje, to czar i blask od niego bije

Stefanek
Moderator

Cz 04 maja, 2017

Japonki odpadają, bo jak będzie chłodniej to przyda się założyć skarpety. I tu jest problem, powszechnie uważa się że skarpety do klapek czy sandałów to wielki obciach :) Ale czasami trudno inaczej jak nie chce się adidasów potem targach w plecaku. :) Co wy na to?

hiker72

Ulubione góry: Tatry

Cz 04 maja, 2017

Jak na lato.

duncan76

Cz 04 maja, 2017

Ja do łażenia po schroniskach używa klapek (klapków? :? ) "basenowych" z Decathlonu. Kosztowały ze dwie dychy ważą tylko co paczka chusteczek (no może dwie...) i nie mam żadnych oporów w noszeniu ich na skarpetkach - głównie dlatego, że mam w d... czy to obciach czy nie.

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

Cz 04 maja, 2017

Obciach to w sandałach iść na Rysy :wink:
Jakoś też nigdy nie miałem oporów przed zakładaniem skarpetek do sandałów za kilkanaście zeta z Tesca czy innego Oszołoma, których używam od lat wielu.
Podeszwa to jakaś taka gęstsza pianka skutkiem czego prawie nic nie ważą, choć do normalnego chodzenia terenowego nadają się przez to słabo.
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

gobo
Moderator

Ulubione góry: puste

Pt 05 maja, 2017

Lucass napisał(a):Obciach to w sandałach iść na Rysy :wink:

Zainspirowałeś mnie :D

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

Pt 05 maja, 2017

Parę lat temu Sprocket73 zamieścił zdjęcie damskiej stopy "obutej" w coś, co wyglądało jak podeszwa z rzemykami. Jak nietrudno się domyślić, zdjęcie zrobione zostało na szlaku na Rysy. :mrgreen:
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

Ewelina7

Ulubione góry: Beskidy

So 06 maja, 2017

Skarpetki do japonek nosili samuraje, ciężko o lepszą rekomendację :)
Ja mam sandałki trekingowe Source, lekkie, szybko i łatwo pierne, latem niezastąpione jako obuwie do schroniska i zamiennik na łatwiejsze odcinki i asfalt dla butów górskich.
Pozdrawiam,
Ewelina

Dlaczego nie pozwolą mi nigdy zachować moich wspomnień o wędrówkach tylko dla siebie? Czy nie mogą zrozumieć, że gadaniem niszczą wszystko? Jeśli im opowiadam, to potem nic nie zostaje.

gobo
Moderator

Ulubione góry: puste

So 06 maja, 2017

W sandałach (Source właśnie) wchodziłem na Mont Blanc. Oczywiście nie na sam szczyt tylko do Tete Rousse :) Gdyby mnie kto pytał to poleciłbym właśnie Source lub Teva.

Błędny Rybak

Ulubione góry: Beskid Niski, Beskid Wyspowy

So 03 cze, 2017

Moje sandały raczej się skończyły i potrzebuję kolejnych. Znowu wymyśliłem, że potrzebuję "miejsko- wiejskich" (oczywiście myśląc o wędrówkach) choć realizacja tego pomysłu co do butów była porażką. Co poradzicie? PS. Porad co do skarpetek nie oczekuję ale nawet torturowany nie zdradzę jakie mam preferencje.
Ой верше мій верше, мій зеłеній верше. юż ми так не будє, юż ми так не будє, як ми буłо перше.

Stefanek
Moderator

Wt 13 cze, 2017

Idealne byłyby bardzo lekkie sandały trekkingowe z wystarczająco twardą podeszwą. Szukałem... nie znalazłem. Przeważnie sandały trekkingowe co można je kupić tu i ówdzie ważą tyle co zwykłe adidasy.

Marko1

Ulubione góry: Alpy

N 23 wrz, 2018

Myślę, że Geoks i Eссo powinni mieć dobre opcje na lato.
Ważne jest, że płuca i oddychanie noga.
Możesz nawet zamówić z oficjalnej strony internetowej, jeśli znajdziesz to, czego potrzebujesz.
Dostawa kurierem do domu i nie trzeba iść na zakupy, aby spędzić czas szukając odpowiedniego modelu.

Powrót do Sprzęt, szpej