Świnica zimą - wierzchołek taternicki?

Dyskusje o górach i turystyce górskiej. Jeśli Nie Wiesz gdzie napisać, istnieje duża szansa że należy to zrobić właśnie tu.

Moderator: Moderatorzy

deprre

Ulubione góry: Tatry

Świnica zimą - wierzchołek taternicki?

N 11 lut, 2018

Cześć. :)

Nie będę ukrywać, że dużego doświadczenia w Tatrach zimą nie mam - dlatego przychodzę z pytaniem. Jak w skali 1-10 oceniacie trudność wejścia na taternicki wierzchołek Świnicy w warunkach zimowych? Wiem, że każdy oceni inaczej, każdy ma inną wrażliwość na ekspozycję, kondycję itp., itd... Ale jest to czysto teoretyczne pytanie. Spotkałam się z opiniami, że wejście zimowe jest łatwiejsze od letniego (pomijając oczywiste kwestie, choćby warunków pogodowych).
Do tej pory zimą zaliczyłam Kopę Kondracką, Trzydniowiański Wierch, Grześ, Rakoń i Wołowiec. I mam po prostu chęci zrobić coś bardziej "ambitnego". :D Oczywiście nic na siłę, jeśli warunki nie pozwolą.

Będę wdzięczna za wszystkie rady, sugestie i może inne propozycje. :)

Pozdrawiam.

Zawrat

Ulubione góry: Beskidy .Tatry .Pireneje .Bałkany.Kaukaz,

Re: Świnica zimą - wierzchołek taternicki?

Cz 15 lut, 2018

dasz radę , oczywiście ocenisz warunki na miejscu , w lutym przy 3 - stopniu lawinowym weszliśmy z kolegami . Na wszelki wypadek zadbaj o ubezpieczenie Wchodząc na Świnicę poruszamy się częściowo po słowackiej stronie granicy (możliwość osunięcia się również na stronę słowacką), w związku z czym należy być odpowiednio ubezpieczonym .

deprre

Ulubione góry: Tatry

Re: Świnica zimą - wierzchołek taternicki?

Wt 20 lut, 2018

Cześć. :) dzięki za odpowiedź.

Właśnie niedawno wróciliśmy i nie wyszło z tą Świnicą - trójka lawinowa i sporo nawianego śniegu, nie ryzykowaliśmy i zakończyliśmy wycieczkę na Kasprowym.
Ubezpieczenie wykupujemy zawsze - nigdy nie wiadomo co nas spotka. ;)
Czekamy na dobre warunki i atakujemy, oby tym razem się udało. :D

Powrót do Rozmowy o górach