Majówka - zagraniczne góry

Dyskusje o górach i turystyce górskiej. Jeśli Nie Wiesz gdzie napisać, istnieje duża szansa że należy to zrobić właśnie tu.

Moderator: Moderatorzy

nowakos

Ulubione góry: Tatry, Dynarskie

Majówka - zagraniczne góry

Wt 10 kwi, 2018

Witam :)

Majówka już za chwilę, czas ruszyć w jakieś góry. No właśnie...
Czy ktoś ma jakąś propozycję gór zagranicznych, w które można by się było udać na 4-5 dni w okresie przełomu kwietnia i maja. W polskie góry nie chcę jechać, bo za duży tłok w tym okresie, a poza tym ile razy można jeździć w te same miejsca...

Zależałoby mi, żeby zaproponowane góry leżały względnie blisko Polski (na południe od Węgier już nie bardzo, bo te tereny mam zeksplorowane) i żeby dojazd tam był względnie łatwy naziemnymi środkami komunikacji publicznej. Bardziej żeby było to w charakterze Karkonoszy, niż raczej Alp (nie chciałbym ładować się w góry, w których zalega jeszcze dużo śniegu).

Ktoś dysponuje jakimiś ciekawymi propozycjami?
Pozdrawiam

Edit: a jakby był w tych górach jakiś szczyt Korony Europy, to już w ogóle byłoby super...
Korona Europy:
1) Musała-17.07.2014, 2) Maglić-26.07.2015, 3) Zla Kolata-4.08.2015, 4) Gerlach-15.08.2017, 5) Howerla-29.04.2018, 6) Góra Dzierżyńska-30.06.2018

mpb10

Ulubione góry: Beskidy

Re: Majówka - zagraniczne góry

Śr 11 kwi, 2018

Może Góry Bukowe na Węgrzech? A niedaleko od nich leży Kekes - najwyższy szczyt Węgier

Edytka
Choć Karkonoszy to one za bardzo nie przypominają....
si Deus pro nobi quis contra nos?

Stefanek
Moderator

Ulubione góry: Im większe tym lepsze.

Śr 11 kwi, 2018

Co do niezatłoczonych gór blisko Polski to czeskie Karkonosze z pominięciem szlaków w okolicach Śnieżki, Jeseniki z pominięciem szlaków na Pradziad i Niżne Tatry. Fatrę nie polecam bo bardzo popularna.

Co do góry która byłaby (1) blisko Polski, (2) nieszczególnie wysoka, (3) na liście Korony Europy, (4) krajobraz przypominał Karkonosze i (5) niezbyt zatłoczona to może Howerla na Ukrainie? Ma nieco ponad 2000m. n.p.m więc ze śniegiem może być bardzo różnie.

Góry na Węgrzech nie przypominają Karkonoszy bo są zalesione po same wierzchołki.

nie chciałbym ładować się w góry, w których zalega jeszcze dużo śniegu

Kwiecień zapowiada się ciepły więc powinno być mniej śniegu niż na majówkę rok temu. Moim zdaniem nie pchać się w Alpy na majówkę z powodu śniegu to jak w tedy gdy Japończycy masowo odwoływali wycieczki do Szwajcarii bo był zamach we Francji. Można pojechać w niższe partie, np. te bliżej Wiednia i jednocześnie bliżej Polski i nie wchodzić wysoko. :)

nowakos

Śr 11 kwi, 2018

Dzięki Stefanek :) Twój pomysł jest bardzo dobry, tym bardziej, że sam na niego niezależnie wpadłem i powoli ogarniam wyjazd :D Niedrogo można tam dojechać, mapy są w miarę dostępne, góry fajne, a po drodze można zwiedzić Lwów. Dla mnie brzmi to jak idealny przepis ma majówkę :D
Korona Europy:
1) Musała-17.07.2014, 2) Maglić-26.07.2015, 3) Zla Kolata-4.08.2015, 4) Gerlach-15.08.2017, 5) Howerla-29.04.2018, 6) Góra Dzierżyńska-30.06.2018

miras7

Ulubione góry: Karpaty

So 14 kwi, 2018

Tak wyglądała Howerla na zeszłorocznej majówce:
https://www.youtube.com/watch?v=LaTotH8x5gs
Oglądaj od ok 5:07, wcześniej inna tematyka. W tym roku zadałem sobie podobne pytanie do Twojego - blisko, z Korony Europy.... i padło na Dinarę i Maglić

nowakos

So 14 kwi, 2018

Na Maglić'u byłem. Dojazd już nie tak łatwy jak w okolice Howerli, ale góra bardzo fajna. Polecam wejście wprost z Prevjoru (czy jak ta przełęcz się nazywa), a dopiero potem schodzenia nad Tvernackie jezioro :)
Korona Europy:

melka

Ulubione góry: Tatry

Pn 16 kwi, 2018

Bardzo ciekawe propozycje, może za rok uda mi się wybrać na taki dalszy wyjazd. W tym roku mam do zdobycia Tatry o strony Słowackiej

Powrót do Rozmowy o górach