Cho Oyu

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

Piotr81

Ulubione góry: wysokie

Cho Oyu

Cz 19 kwi, 2018

Tak wpadł mi do głowy pomysł by pojechać w 2020 r na Cho Oyu. Chciałbym pominąć niepotrzebnych pośredników i kontaktować się bezpośrednio z agencją w Nepalu. We dwójkę lub trójkę byłoby nieco raźniej. Myślę że całkowity koszt powinien się zamknąć w 22 tyś. $ na osobę. Jak ktoś ma podobne plany to proszę o info. a ja zaczynam swoją drogą jakieś poszukiwania. Pozdro Piotr

sylwas72

Ulubione góry: Tatry, Alpy w zimie.

Re: Cho Oyu

Pt 20 kwi, 2018

22 tyś $ ??? o wiele taniej pojedziesz z agencją. Może chodziło Tobie o 22 tyś. zł ?

Piotr81

N 22 kwi, 2018

No właśnie tak nie do końca ponieważ cena którą oferują "polskie" agencje nie oferują wszystkiego. Płatne dodatkowo: nocleg i wyżywienie w KTM w drodze do i z BC, ubezpieczenie, pakiet ratunkowy, sherpa, telefon i net, dolot tam i z powrotem, napiwki dla sherpy za pracę i ewentualny udany atak szczytowy, wizy, transport bagazu z BC do ABC . Jest dużo kosztów o których dowiadujesz się jak już podpiszesz z nimi umowe. Czasami nawet z Polski nikt z Tobą nie leci a jak już poleci to nie ruszy się wyżej poza BC.
W kwota 22 tyś $ uwzględniłem to wszystko i powinno nawet zostać.

Jozin

Ulubione góry: Alpy

N 29 kwi, 2018

Cześć!

Planowałem parę miesięcy temu, że zdobędę tę górą w przeciągu 3 lat. Może jest zatem okazja aby połączyć siły?

Ciekawa oferta jest np. na: http://4challenge.org/wyprawy/chooyu/#program.

Kompletnie póki co nie kalkulowałem kosztów ale chyba nie wyjdzie aż atak drogo.

W każdym razie wstępnie jestem zainspirowany.
Jaki Twoje doświadczenie?
Moje pierwsze 7 tyś planuję dopiero na 2019... może ze dwa się uda:)

Jozin

Ulubione góry: Alpy

So 05 maja, 2018

Jestem chętny. Myślałem o tej górce za 3 lata a więc w 2021 ale jeśli w przyszłym roku uda się zrobić jakiś 1 lub 2 7tyś. to nie widzę przeszkód. Czy masz już w głowie jakiś konkretny plan czy to na razie przymiarka?

Diablos

Ulubione góry: Tatry, Alpy , Alaska

Śr 09 maja, 2018

Byłbym zainteresowany jesli uda sie pozyskac jakichs sponsorów? Warto nad tym pomyslec , jest czas.

ion

Ulubione góry: ...

So 12 maja, 2018

Mogę pojechać jeśli koszty do 7tyś Euro jak w ofertach agencyjnych. Link z 4ch. pasuje
Mam doświadczenie powyżej 7000m, sprzęt, fundusze

Piotr81

Śr 16 maja, 2018

Jozin napisał(a):Cześć!

Planowałem parę miesięcy temu, że zdobędę tę górą w przeciągu 3 lat. Może jest zatem okazja aby połączyć siły?

Ciekawa oferta jest np. na: http://4challenge.org/wyprawy/chooyu/#program.

Kompletnie póki co nie kalkulowałem kosztów ale chyba nie wyjdzie aż atak drogo.

W każdym razie wstępnie jestem zainspirowany.
Jaki Twoje doświadczenie?
Moje pierwsze 7 tyś planuję dopiero na 2019... może ze dwa się uda:)

W górach mam spore doświadczenie i w niskich i w wysokich. Ja osobiście wolę unikać polskich agencji bo się z nimi najeżdziłem i mi wystarczy. wolę zagraniczną. kwota jaką pisałem to maksymalna na wypasie

kazber

Ulubione góry: Skaliste

Cz 17 maja, 2018

Skąd te $ 22,000? Zaciekawiła mnie ta suma i tak wrzuciłem temat.
https://www.summitclimb.com/climb/cho-oyu/

Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów