Albania - druga polowa sierpnia 2018

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

mysliwiatrrozwiewa

Ulubione góry: Karkonosze

Albania - druga polowa sierpnia 2018

N 29 kwi, 2018

Hej,
czy ktos wybiera sie moze w gory Albanii w drugiej polowie sierpnia? Chetnie dolaczylabym do jakiejs ekipy, ktora sie wybiera w te okolice. A moze ktos tez nie ma z kim wspolnie powloczyc sie po Balkanach? Moze by cos razem zorganizowac?Pozdrawiam, Karina, k35+

Ceperek

Ulubione góry: Karpaty aż po kres.

Re: Albania - druga polowa sierpnia 2018

So 09 cze, 2018

Hej Karina.
Ciekawa propozycja, ale jako że aktualnie nie mam kompanii na tego typu wyjazd jestem sam, a to raczej nie ekipa :)
Niemniej kierunkiem bałkańskim jestem zainteresowany, więc jak coś pisz. Uprzedzam z nigdy tam nie byłem, Ukraina, Rumunia. I owszem. Termin wydaje się odpowiedni.

Krzysiek

KrissK2

Re: Albania - druga polowa sierpnia 2018

Cz 21 cze, 2018

Cześć
Od dawna chodzi mi po głowie tzw. "Korona Bałkanów" w tym Albański Golem Korab (2763 m) oraz chętnie zobaczyć samą Albanię. Nie wiem czy jest wykonalne w 10-14 dni zaliczyć wszystkie szczyty ale chociaż niektóre + zwiedzanie i jeszcze znaleźć czas na zasłużony odpoczynek nad morzem Adriatyckim, Egejskim lub Czarnym. W samych górach najdalej na południe europy byłem w Alpach Julijskich.
Korona Bałkanów przedstawia się tak:
Dinara (1831 m) – najwyższy szczyt Chorwacji. Krajobrazy jak w westernie, prawdziwa europejska pustynia.
Maglić (2386 m) – najwyższy szczyt Bośni i Hercegowiny. Pierwotna puszcza, wapienne ściany, malownicze polany.
Zla Kolata (2534 m) – najwyższy szczyt Czarnogóry. Prawdziwe wysokogórski krajobraz Gór Przeklętych.
Dzierawica (2656 m) – najwyższy szczyt Kosowa. to podróż w tatry z przed dwustu lat
Golem Korab (2763 m) – najwyższy szczyt Albanii i Macedonii. Bezkresne połoniny po horyzont.
Olimp (2918 m) – najwyższy szczyt Grecji. Prawdziwie mityczna góra.
Musala (2926 m) – najwyższy szczyt Bułgarii. Dach Bałkanów.
Wolnym czasem dysponuje od 5 do 19 sierpnia. Chętnie bym się podpiął do takiej wyprawy.
Pozdrawiam
Kriss
Zdobywca nie zdobywa szczytów gór... przezwycięża swoje słabości by je zdobywać

Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów