Skarpetki

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

duncan76

Re: Skarpetki

Wt 24 lip, 2018

mrBudziol napisał(a):... autora wątku pewnie zaintetesuje Twój punkt widzenia :wink:

Za to Twój sposób przedstawienia Twojego na pewno sprawił, że bezkrytycznie go przyjął :P
Żeby była jasność - nie mam uwag do merytorycznej strony Twoich wypowiedzi, przeważnie się z nimi zgadzam. Natomiast lekko irytujący jest Twój sposób przedstawiania poglądów: "zaczepno - mentorsko - arbitralno - oskarżający" :? Ktoś o coś pyta, bo się nie zna, chce poszerzyć wiedzę, poznać opinię bardziej doświadczonych. I na dzień dobry dostaje wiązankę w stylu - jak można tego nie wiedzieć? co za bzdury wygadujesz? z kim ja tu rozmawiam? Uwierz mi taki wstęp zniechęca potencjalnego słuchacza/czytelnika, odbiorcę tego co chcesz przekazać, a przecież chcesz coś mu przekazać. Wyobraź sobie nauczyciela, który lekcję zaczyna od "debile, znowu muszę wam to tłumaczyć". Chciałbyś mieć takiego nauczyciela? Ja wiem, że to fajnie stawiać się w pozycji alfy i omegi, ale to z całą pewnością nie poprawia wzajemnej komunikacji, zwłaszcza w kontaktach z kimś kto faktycznie ma tą wiedzę mniejszą (skoro o coś pyta), albo ma inne zdanie. I nie chodzi tu o jakieś kółko wzajemnej adoracji, tylko o sposób przedstawiania swojego zdania i wymiany (różniących) się poglądów.

Stanko

Ulubione góry: Karpaty

So 24 lis, 2018

Witam posiada ktoś może mund atlas i jak z żywotnością? mechacą się ?
Mam kilimandzaro to ich wyglądem przed 1 praniem po tygodniu jestem rozczarowany a te atlasa pasują mi składem.

dzixonPP

Ulubione góry: Tatry Zachodnie

So 29 gru, 2018

mrBudziol napisał(a):To ja Was zaskoczę... Od jakiegoś czasu używam w lecie skarpet z merino... TAK MERINO. Grube ale niby "wersja letnia, jakiś model icebreaker'a( nie pamiętam nazwy)Nie odczuwam przegrzewania stóp, po tygodniu zaczynam dopiero je czuć(tak, zdarza się że dymam tydzień w jednej parze) mam wrażenie że dychają lepiej od coolmaxu( też używałem). Od dnia kiedy zacząłem takowych używać inne poszły w odstawkę. Co do bawełny hmmm... Wodę toto ciągnie szybko ale już tak szybko nie oddaje. Nie polecam a wręcz odradzam !

Ja również używam w lato merino. I to grubej skarpety z 80% wełny ... takie są właściwości tej wełny. W zimę grzeje, w lato chłodzi :) + 25 stopni, gruba skarpeta z merino, do tego LOWA z membraną GORE i po 30km stopa sucha

Stanko

Ulubione góry: Karpaty

Pt 04 sty, 2019

Ja używam grubych merino 80% munda altai i przy 0 stopni noga na granicy suchości but siateczka bez gore salomon aero to pewnie wiecie jaką to ma wentylację, z gore to pewnie miałbym zupę. Coolmax jeśli chodzi o pot to z mojego porównania jest zauważalnie lepszy od merino(odnoszę się do skarpetek mund). . Mam jeszcze 2 różne skarpetki munda z coolmaxem. Na zimę 0 i niżej to wezmę merino na lato wiosnę i jesień coolmax,. Możliwe że jakieś cieńsze merino było by lepsze na umiarkowaną porę ale niestety nie posiadam.

Bawełna nie jest idealna ale co mi w niej pasuje to wytrzymałość i brak poślizgu który niestety jest dla mnie odczuwalny przy coolmax czasem bardziej czasem mniej, jest zwyczajnie bardziej śliski a bawełna tępa.
W runnerach ekspansiva pływa mi stopa i powoduje odparzenia.

Ciekawą opcją na pewno było by połączenie 50coolmax/35merino ale takich nie nie widzę niskich i pranie wełny w pralce takie se, dlatego pytam czy nie mechacą się atlasy munda ;) ale nie zostaje mi chyba nic innego jak je wypróbować i się przekonać,

Poprzednia strona
Powrót do Sprzęt, szpej