Plecak do transportu nart

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

bogdan

Ulubione góry: Beskid Wyspowy

Plecak do transportu nart

Pn 11 cze, 2018

Szukam plecaka ok. 50 litrów z możliwością przypięcia i transportu nart. Narty do 150 cm. Poszukiwania trwają od zimy, niedługo następna, ja dalej szukam.

Maniek
Moderator

Ulubione góry: Tatry, Dolomity

Re: Plecak do transportu nart

Pn 11 cze, 2018

Swego czasu poszedłem do takiego niebieskiego sklepu i nabyłem plecak 45+ za jakieś dwie stówy znanej outdorowej firmy na Q. Chdzę z nim i w lato i w zimie, narty przypinam (bo ma z boku paski) i jestem zadowolony.
Maniek

bogdan

Pn 11 cze, 2018

Czy same paski kompresyjne wystarczą ? Czy lepiej by było, żeby plecak miał specjalny uchwyt z dołu, a pasek żeby stabilizował u góry ?

Zawrat

Ulubione góry: Beskidy .Tatry .Pireneje .Bałkany.Kaukaz,

Pn 11 cze, 2018

SŁABON szukasz - Boczne uchwyty do przytroczenia nart POJEMNOŚĆ 42 l + 8l WIĘC JEST TWOJE 50 L
MAM TAKI - Deuter Guide 42+ EL najważniejsze cechy: JEŚLI MASZ WZROST OD 180 CM - polecam wersję z LITERKAMI EL - Model jest szczególnie polecany użytkownikom o wzroście wynoszącym ok. 185-200 cm, A JEŚL JESTEŚ NIŻSZY BEZ OZNACZENIA EL

Innowacyjny system nośny Deuter Alpine Back System z aluminiowym stelażem w kształcie litery X;
Plecak przystosowany specjalnie dla osób o wyższych wzroście;
Ergonomiczny pas biodrowy VariFlex (z możliwością wyjęcia);
Pas piersiowy z gwizdkiem;
Rozpięcie z boku, umożliwiające szybki i prosty dostęp do ładunku;
Kompatybilny z systemem H2O (max. 3L);
Kieszeń w klapie;
Specjalna kieszeń wewnątrz plecaka do bezpiecznego przechowywania kosztowności;
Specjalna komora na mokrą odzież;
Wyjmowana karimata do siedzenia;
Szpejarki w pasie biodrowym i w dwóch rzędach od frontu plecaka;
Boczne uchwyty do przytroczenia nart;
Troki ściągające przy pasach nośnych dla lepszego dopasowania;
Dwa uchwyty na czekan i pozostały sprzęt;
Pasy kompresyjne;
Instrukcja SOS wewnątrz — zawiera niezbędne informacje dotyczące postępowania w sytuacjach awaryjnych;
Plecak kompatybilny z uchwytem Deuter Helmet Holder (do nabycia osobno);

Wymiary: ok. 76 × 28 × 20 cm

Maniek
Moderator

Ulubione góry: Tatry, Dolomity

Wt 12 cze, 2018

bogdan napisał(a):Czy same paski kompresyjne wystarczą ? Czy lepiej by było, żeby plecak miał specjalny uchwyt z dołu, a pasek żeby stabilizował u góry ?
Mnie wystarczają - mam z każdego boku po dwa, między nie wchodzą wiązania. Czuby nart spinam rzepem i jest w miarę stabilnie.
Maniek

bogdan

So 16 cze, 2018

[quote="Zawrat"]SŁABON szukasz - Boczne uchwyty do przytroczenia nart POJEMNOŚĆ 42 l + 8l WIĘC JEST TWOJE 50 L
MAM TAKI - Deuter Guide 42+ EL najważniejsze cechy: JEŚLI MASZ WZROST OD 180 CM - polecam wersję z LITERKAMI EL - Model jest szczególnie polecany użytkownikom o wzroście wynoszącym ok. 185-200 cm, A JEŚL JESTEŚ NIŻSZY BEZ OZNACZENIA EL

Dziękuję za podpowiedź, wiele razy oglądałem plecaki Deuter, ale jakoś omijałem linię Guide, a to właśnie to co potrzebuję. Po namyśle i porównaniu wymiarów z dotychczas używanym zdecydowałem, że 35+ będzie w sam raz. Czekam na kuriera.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Powrót do Sprzęt, szpej