Szukam namiotu

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

olka_0101

Ulubione góry: Bieszczady

Szukam namiotu

Cz 21 cze, 2018

Witam serdecznie!

Czy ktoś z Was miał może styczność z namiotami firmy Rockland? Chodzi mi po głowie namiot Rockland Hiker 2. Ktoś testował, jakieś przemyślenia? Druga opcja to FN Sierra II- z tego co czytałam mają raczej podobne parametry.
Albo polećcie proszę coś do 300zł- wolnostojące, z dwoma wejściami i stelażem na zewnątrz.

Bardzo dziękuję za rady!!!

Zmieniono tytuł z "Namiot Rockland" na "Szukam namiotu", moderator.

Stefanek
Moderator

Ulubione góry: Im większe tym lepsze.

Re: Namiot Rockland

Pt 22 cze, 2018

Chodzi mi po głowie namiot Rockland Hiker 2 (...) polećcie proszę coś do 300zł

Pytanie: do czego "polećcie", na ile osób ma być namiot i jaki masz plan? Chcesz wozić go autem, rowerem, brać na pieszą wędrówkę, wyprawę, do plecaka, do lasu, w wysokie góry, na Patagonię czy Antarktydę? Pytam bo w poście nic o tym nie piszesz.

Nie miałem styczności ale rzuciła mi się w oczy waga. 3.4 kilograma za 2 osobówkę to raczej sporo. Na podwórko czy na kemping gdzie namiocik wyciągamy z bagażnika to OK, w tedy bardziej liczy się wygoda użytkowania i miejsce w środku. Ale dźwigać aż tyle w plecaku przy dwuosobówce pod czas długiego marszu to moim zdaniem taki układ wydaje się być troszkę kiepską opcją. Namiot ma w nazwie "hiker" ale moim skromnym zdaniem nie jest to namiot dla hikerów.

Dlatego pytam do czego namiot potrzebujesz. :)

Powrót do Sprzęt, szpej