Grossvenediger

Dyskusje o górach i turystyce górskiej. Jeśli Nie Wiesz gdzie napisać, istnieje duża szansa że należy to zrobić właśnie tu.

Moderator: Moderatorzy

Ooola

Ulubione góry: Tatry

Grossvenediger

Cz 12 lip, 2018

Planujemy za miesiąc wyjazd do Austrii i wejście na Grossvenediger, szukamy rad praktyczno technicznych, dotyczących góry, myślimy o noclegu w Defregerhaus.
Będę wdzięczna za wszystkie wskazówki.
Na swoim koncie mamy kilka górek jak Marmoladę, Triglav czy Zugspitze.
Może polecacie inne trzytysięczniki w okolicach Grossvenediger?

Z góry dziękuję ;)

duncan76

Re: Grossvenediger

Pt 13 lip, 2018

Ooola napisał(a):Może polecacie inne trzytysięczniki w okolicach Grossvenediger

Jest ich sporo, nawet jeśli brać tylko te od południa - pierwsze z brzegu: Weisspitze, Kreuzspitze, Wildenkogel, Lasorling, Kristallwand - wszystkie proste, bez lodowców. Simonyspitze, Eichham, Malhamy czy Rotspitze - trudniejsze. To tylko oczywiście część tych w rejonie Virgental.

SebaTrek

Ulubione góry: Alpy Tatry Himalaje

So 14 lip, 2018

Hej.. w 2002 byłem w masywie Grossvnediger z tego co pamiętam do pierwszego schroniska jest długie podejście (monotonne) i można (ja szedłem pieszo.. ;) zamówić tzw taxi venediger(z dol Virgen-od południa) ale nie jestem pewien czy na chwilę obecną nie ma już podobnej alternatywy (taxi było na lpg) Do Defregerhaus -trek przy którym szybko nabiera się wysokości..tu -nocleg i tradycyjne z wczesnego rana np4-5 godz zakładalo się sprzęt i na lodowiec jest w miarę bezpieczny ale lepiej się związać.. ☺ Pozdrawiam..

Ooola

Ulubione góry: Tatry

N 15 lip, 2018

Czy wejście na Grossvendiger można ocenić jako łatwiejsze od wejścia na Grossglocker?

viking

Ulubione góry: Himalaye, Alps

Wt 17 lip, 2018

Ooola napisał(a):Czy wejście na Grossvendiger można ocenić jako łatwiejsze od wejścia na Grossglocker?

Tak, wejście na Grossvendigera jest 100 razy bezpieczniejsze i łatwiejsze od Glocka.

Powrót do Rozmowy o górach