Dufourspitze - zakaz rozbijania namiotów od tego roku.

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

PawelZZZ

Ulubione góry: ALPY

Dufourspitze - zakaz rozbijania namiotów od tego roku.

Pt 13 lip, 2018

Witam. Atakowaliśmy Dufourspitze od strony Szwajcarskiej . Jeszcze rok temu z rozbiciem się nad Monte Rosa Hut nie było problemu.
W tym roku wypadła do nas obsługa schroniska ( widząc namiot i karimaty) i postraszyła wezwaniem helikoptera.
Musieliśmy zapłacić. Najtańsza opcja ( łóżko) ze zniżką Alpenverein to 53 franki za osobę. Nie mieliśmy franków więc skasowano nas tyle samo w EURO.

ps. Rano o 3.00 w nocy rozdawana jest herbata ( 1 litr na głowę)

Pozdrawiam.

gobo
Moderator

Ulubione góry: puste

Re: Dufourspitze - zakaz rozbijania namiotów od tego roku.

Pt 13 lip, 2018

Ale jak rozumiem chodzi tylko o okolice schroniska? Na Obere Plattje na 3300 m n.p.m. chyba nikt ze schroniska nie przyleci?

Stanisław

Ulubione góry: alpy

So 14 lip, 2018

Potwierdzam, zakaz biwakowania na terenie całego lodowca, byłem na początku lipca 2018. Obsługa schroniska zaproponowała nocleg, albo wypad do domu. Od razu dzwonili do Zermatt, że chcemy biwakować, więc nie ryzykowaliśmy.

Stefanek
Moderator

Ulubione góry: Im większe tym lepsze.

N 15 lip, 2018

Obowiązkowy nocleg w schronisku o ile jest miejsce rozumiem, ale 53 euro za łóżko ze zniżką? W sąsiednich krajach jest ok. 5 razy taniej. A byli chociaż mili czy traktowali jak intruzów?

viking

Ulubione góry: Himalaye, Alps

N 15 lip, 2018

Tablice z zakazem rozbijania namiotów w okolicy schr MR były juz w ub roku (sierpień 2017) , owszem wypad gospodarz z zapytaniem i wygórowana ofertą? , jednak jego oferta nie była dla mnie atrakcyjna totez ruszyłem do góry :-), na Obere Plattje, napisze tylko ,ze stały juz tam 3 namioty (nie polaków, dla ciekawych, byli to obywatele zachodu).

"Każdy jest sternikiem swojego losu"

Stanisław

N 15 lip, 2018

W tym roku zrobiłem awanturę, że stoją tablice na rotenboden i jak wracałem już je zdjęli. Jak ktoś chce niech ryzykuje, ale kwota może być niebagatelna.

PawelZZZ

N 15 lip, 2018

Stefanek napisał(a):Obowiązkowy nocleg w schronisku o ile jest miejsce rozumiem, ale 53 euro za łóżko ze zniżką? W sąsiednich krajach jest ok. 5 razy taniej. A byli chociaż mili czy traktowali jak intruzów?

Obsługiwał nas taki młody chłopak który miał problemy z angielskim. Nie wyczułem wrogości. Jak powiedzieliśmy, że nie mamy franków to wskoczyła do nas kobieta i groziła wezwaniem helikoptera. Potem sobie poszła.

Jeśli ktoś chce ryzykować to lepiej niech nie pokazuje sie w okolicach schroniska z karimatą. Śmigłowiec ostatni słyszałem w okolicach godziny 18.00 . Następnego dnia - pierwszego słyszałem dopiero popołudniu. Można zakładać że mają noktowizory.

A tutaj zdjęcie zakazu:

Obrazek

Stanisław

N 15 lip, 2018

Tego zakazu już nie ma!!! To jest nieaktualny zakaz z 2017 roku. W tym roku obowiązuje całkowity zakaz biwaku na terenie całego masywu Monte Rosa.

viking

Ulubione góry: Himalaye, Alps

Wt 17 lip, 2018

Stanisław napisał(a):W tym roku zrobiłem awanturę, że stoją tablice na rotenboden i jak wracałem już je zdjęli. Jak ktoś chce niech ryzykuje, ale kwota może być niebagatelna.

Tzn, po twojej awanturze ( z jakiego powodu) , zdjęli tablice ? Masz "Moc" w sobie.
Skoro je zdjeli to dlaczego mam ryzykowac (niebagatelną kwotę), skoro tablic nie ma , to znaczy, ze jest legal :-)

Szczerze, kto ci zabroni iść z karimatą (namiotem) obok schroniska MR ?

Stanisław napisał(a):Tego zakazu już nie ma!!! To jest nieaktualny zakaz z 2017 roku. W tym roku obowiązuje całkowity zakaz biwaku na terenie całego masywu Monte Rosa.

Stanisław, po stronie włoskiej ten zakaz równiez obowiązuje ??. Kiedy tam byłeś?

Stanisław

Wt 17 lip, 2018

Byłem na początku lipca, od strony szwajcarskiej, o włoskiej nic nie wiem. Informację podaję dla tych co nie chcę daremnie dźwigać namiotu. Każdy ma wolny wybór.

PawelZZZ

Śr 18 lip, 2018

Stanisław napisał(a):Tego zakazu już nie ma!!! To jest nieaktualny zakaz z 2017 roku. W tym roku obowiązuje całkowity zakaz biwaku na terenie całego masywu Monte Rosa.

Tabliczka dalej wisi. Robiłem to zdjęcie telefonem w dniu schodzenia : 1 lipca 2018 roku . Miejsce : tuż za tą wysoką drabinką przy potoku.
Nie wiem co tam jest napisane, ale wnioskuje, że właśnie zakaz rozbijania się na całym szlaku i okolicach :D
viking napisał(a):Stanisław, po stronie włoskiej ten zakaz równiez obowiązuje ??. Kiedy tam byłeś?

Atakowałem Dufourspitze w tamtym roku od strony włoskiej i raczej wątpię że da się tam gdzieś rozbić namiot. Nikogo nie widziałem z karimatą. Wszyscy cisnęli do schroniska.

Maniek
Moderator

Ulubione góry: Tatry, Dolomity

Cz 19 lip, 2018

PawelZZZ napisał(a):...
Tabliczka dalej wisi. Robiłem to zdjęcie telefonem w dniu schodzenia : 1 lipca 2018 roku . Miejsce : tuż za tą wysoką drabinką przy potoku.
Nie wiem co tam jest napisane, ale wnioskuje, że właśnie zakaz rozbijania się na całym szlaku i okolicach :D
...
Przyjrzałem się mapce z tego zdjęcia tabliczki i jak dla mnie to zakaz obejmuje obszar obejmujący mniej więcej rejon lodowca i skał od wejścia na lodowiec przy Gornergrat do schroniska. Powyżej - w szczególności na Obere Platje - już jest "normalnie".
Pozdrawiam,
Maniek

Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów