Czy warto kupować kijki?

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

kazber

Ulubione góry: Skaliste

Re: Czy warto kupować kijki?

Pn 30 lip, 2018

Gdyby nie kije to już od kilku lat temu siedziałbym w fotelu. Muszą być dobre i nie skręcane (lata temu takie złożyły mi się podczas schodzenia i poleciałem na pysk). Od lat jestem wierny Black Diamond.

Frekz

Ulubione góry: Beskidy

Pn 30 lip, 2018

To myślicie, że lepiej dołożyć te 10 zł do Trail Sport 3 Black Diamond?

Stefanek
Moderator

Ulubione góry: Im większe tym lepsze.

Pn 30 lip, 2018

Trail Sport 3 po złożeniu są dużo bardziej kompaktowe, przez co zmieszczą się w plecaku. Trail Sport 2 po złożeniu już się nie zmieszczą w żadnym plecaku, więc doczepia się je z boku na gumce. Kije dwu-segmentowe są z reguły troszkę bardziej wytrzymałe a trzy-segmentowe wygodniejsze w transporcie. Trail Sport 2 w Skalnik-u, 8a i OutdoorPro chodzą po 149zł. Trail Sport 3 zaczynają się od 186zł.

Frekz

Pn 30 lip, 2018

Prawdopodobnie i tak przyczepie je do pasków w plecaku, w sumie chyba po to zostały tam dane :)? Chyba, że jest obawa zgubienia to już by było trochę gorzej.

Po prostu chciałbym wziąć coś z tego sklepu, bo mam już tam trochę dogadane więc w razie zwrotów itd nie robią problemów.

Dlatego zastanawia mnie czy nie wymienić tego Fizan Na Trial Sport 3 albo na te drogie:
Discovery XT FL Gabel, ale te już 60 zł drożej.

Stefanek
Moderator

Pn 30 lip, 2018

Jedne i drugie powinny być dobre i sporo trwalsze niż Fizan :) Co do tych drugich (firmy Gabel) to nie miałem w ręku więc będę ostrożny z sądami. Tych drugich znalazłem test http://blog.sportbazar.pl/testy/kije-tr ... e-wygodne/ jest bardzo pozytywny, chociaż troszkę pachnie mi tekstem sponsorowanym. Ale tak czy siak kije powinny być OK.

Frekz

Pn 30 lip, 2018

Chyba wezmę te trail sport, w sumie podobna cena, więc dużo nie stracę :).

Stefanek
Moderator

Pn 30 lip, 2018

Jedyna wada Trail Sport 3 to taka, że ich malowanie jest skromne i zwyczajne. Ale może to nie jest najważniejsze.

rafcio76

Ulubione góry: Beskidy, Tatry

Pn 30 lip, 2018

Warto, od kiedy kupiłem kije sobie, żonie i całej rodzinie nie wyobrażamy sobie wyjścia w góry bez nich.

Frekz

Wt 31 lip, 2018

We w miarę podobnej cenie znalazłem też takie kijki: Trail Back Black Diamond, na plus względem tych innych (w moim uznaniu) może być pianka na chwycie zamiast gumy.

Stefanek
Moderator

Wt 31 lip, 2018

Raczej guma + pianka + szerszy pasek na rękę. Te zwykłe (Trail Sport 3) mają wąski pasek, szeroki będzie wygodniejszy. Wydaje mi się, że Trail Back będą lepsze.

Frekz

Wt 31 lip, 2018

Czyli głównie różnią się paskiem na plus?

Stefanek
Moderator

Wt 31 lip, 2018

Tak to wygląda na obrazku, sam nie testowałem. Wąski pasek czasem odrobinę się wrzyna jak opieram na nim rękę, szeroki powinien być wygodny. Jak dla mnie to warto dopłacić te 30zł.

Zastanawiająca jest ta opinia:
Podczas 9 godzinnej wycieczki musiałem kilkukrotnie regulować długość kijów - samoczynnie się skracają

Nigdy mi się nie zdarzyło, żeby same się skróciły. Może ktoś dostał jakąś feralną sztukę... ale prawdopodobnie (tak moim zdaniem) historia jest taka, że klient nie zorientował się, że śrubokrętem krzyżakowym reguluje się siłę zacisku tej "zapadki" czy jak to tam się zwie, jeden obrót śruby powinien załatwić sprawę. Trail Sport 3 i Trail Back to teoretycznie identyczna konstrukcja z innym malowaniem i innym paskiem i trochę pianki dodatkowo.

Frekz

Śr 01 sie, 2018

A polecicie jakieś nakładki do Beskidów? Bo dostałem z samym grotem metalowym.

Stefanek
Moderator

Śr 01 sie, 2018

Frekz napisał(a):A polecicie jakieś nakładki do Beskidów? Bo dostałem z samym grotem metalowym.

Jaki model kijów?

Wchodzisz do sklepu sportowego (najlepiej do większego) i pytasz o zwykłe gumowe nakładki na kijki trekkingowe. Często pani sprzedawczyni wygrzebie buciki do Nordic Walking to mówisz, że to nie te. :D Kup 2 komplety bo szybko się ścierają, najzwyklejsze są po 5-7zł za komplet. Jakieś markowe cuda mogą kosztować 30zł za komplet.

Frekz

Śr 01 sie, 2018

W końcu wziąłem te czarne trial back ;)

Poprzednia strona
Powrót do Sprzęt, szpej