Zimowy Kurs Turystyki Wysokogórskiej - Betlejemka

Dyskusje o górach i turystyce górskiej. Jeśli Nie Wiesz gdzie napisać, istnieje duża szansa że należy to zrobić właśnie tu.

Moderator: Moderatorzy

milicjant1738

Ulubione góry: Pamir

Zimowy Kurs Turystyki Wysokogórskiej - Betlejemka

Wt 07 sie, 2018

Cześć, chciałbym się wybrać zimą na wymieniony w tytule kurs i mam parę pytań.
Wiem że sprzęt dostaję na miejscu ale czy jest możliwość zabrania własnego?
Jak wygląda nocleg w Betlejemce i czy są łazienki?
Który instruktor ma najlepsze podejście? Trochę się przestraszyłem gdy zobaczyłem filmik z takowego kursu gdzie instruktor był trochę "zniecierpliwiony", wiem że uczy on właśnie w Betlejemce więc chciałbym udać się na kurs z kimś innym i chciałbym wiedzieć kto ma najlepsze podejście.
I ostatnie pytanie , jakie macie ogólnie odczucia po tym kursie? Czy była fajna atmosfera (jestem osobą bardzo nieśmiałą więc trochę się boję współpracy w grupie), i czy jeśli była jakaś dłuższa wycieczka górska to gdzie? (wyczytałem że chyba najczęściej idzie się na Świnicę).

Z góry dziękuję za pomoc. :D
"Nie oddałbym za Everest nawet paznokcia!" ~ Andrzej Heinrich

feler 11

Ulubione góry: Alpy

Re: Zimowy Kurs Turystyki Wysokogórskiej - Betlejemka

Śr 08 sie, 2018

Dla bardzo nieśmiałych to raczej szydełkowanie.

nowakos

Ulubione góry: Tatry, Dynarskie

Śr 08 sie, 2018

@Feler11, wygrałeś nagrodę na najbardziej idiotyczną odpowiedź roku na tym forum.

@mijicjant1738. Na pewno warto zrobić taki kurs, fajna przygoda. Program rzeczywiście obejmuje jedą dłuższą wycieczkę. W moim przypadku była to Świnica. Sprzęt zapewnia instruktor, ale jeśli masz własny, to oczywiście możesz go mieć i używać. Ale zakładam że mówisz o uprzęży, rakach, kasku, czekanie. To możesz mieć spokojnie swoje. Reszta, czyli lina, ABC lawinowe to już raczej od instruktora. Atmosfera w Betlejemce jest super i nawet nieśmiała osoba nie powinna mieć problemu z integracją, choć zauważyłem, że najczęsciej grupa z danego kursu trzyma się razem. "Łazienki" są;) Ale... to nie Hilton i też czesto na swoją kolej trzeba zaczekać, bo "prysznic" jest jeden. Generalnie górskie warunki. Jeśli chodzi o instruktorów to każdy z nich jest specyficzny, ale wszyscy to ciekawi ludzie. Nikt Ci tu raczej personalnie nie poleci, bo nie wypada. Mogę Ci na priv napisać z kim ja byłem. Na marginesie - jak zapisujesz się przez Betlejemke to chyba nie wiesz do kogo trafisz. Ale mozesz soe zapisac za posrednictwem instruktora
Korona Europy:
1) Musała-17.07.2014, 2) Maglić-26.07.2015, 3) Zla Kolata-4.08.2015, 4) Gerlach-15.08.2017, 5) Howerla-29.04.2018, 6) Góra Dzierżyńska-30.06.2018

milicjant1738

Śr 08 sie, 2018

@nowakos Jak możesz to napisz na pv.

milicjant1738

Śr 08 sie, 2018

A i jeszcze takie pytanko, ilu osobowe są grupy? Czy zawsze jest tyle samo osób czy np. w poszczególnych terminach grupy są większe/mniejsze?

nowakos

Ulubione góry: Tatry, Dynarskie

Śr 08 sie, 2018

Grupy na tym kursie są pięcioosobowe według mojej wiedzy. Na pewno nigdy nie są grupy większe, bo to jest maksymalna liczba osób, którą może mieć instruktor (n określonych kursach jest różna ilość maksymalnych uczestników). Natomiast może być uczestników mniej, ale to chyba wpływa na koszt. W sensie instruktor (czy tam Betlejemka) bierze ryczatł który po prostu dzieli się na mniej osób. Ale to może ktoś jeszcze potwierdzić...
Korona Europy:
1) Musała-17.07.2014, 2) Maglić-26.07.2015, 3) Zla Kolata-4.08.2015, 4) Gerlach-15.08.2017, 5) Howerla-29.04.2018, 6) Góra Dzierżyńska-30.06.2018

m___s

Ulubione góry: Bieszczady

Cz 09 sie, 2018

Cena podana na stronie dotyczy jednej osoby i nie ma żadnej informacji na temat tego, że cena może ulec zmianie jeśli nie znajdzie się komplet kursantów, więc nie wydaje mi się, że cena jest jakoś rozbijana, ale tak jak napisał @nowakos lepiej potwierdzić. Obserwuję temat bo też wybieram się w tym roku. :wink:

Powrót do Rozmowy o górach