Orla Perć

Jedziesz i masz wolne miejsca w samochodzie ? w Grupie raźniej? Trafiłeś wprost idealnie - tutaj zamieszczamy propozycje wyjazdów.

Moderator: Moderatorzy

Pełta

Ulubione góry: Alpy

Orla Perć

So 11 sie, 2018

Witam...planuję przejść OP,mam zarezerwowany nocleg Pod Wielką Krokwią w dn. 3-6 września,wyjazd z Wa-wy północnej.Dwa miejsca w aucie,jak i miejsca w w/w pensjonacie.Na Zawrat od strony Murowańca...przejście szlaku chcę podzielić...wyjazd,tj.godziny można ustalić,co do paliwa i noclegu,to jakieś niewielkie pieniążki,ile kto może.W tym roku przeszedłem łatwą via ferratę Costa Giumenta (A) w okolicy Lecco we Włoszech.
Na OP zabieram uprząż,lonżę i kask...
Mariusz
lehita68@gmail.com

Pełta

Re: Orla Perć

Wt 14 sie, 2018

Witam,
...plan się krystalizuje,doszła mapa Orlej wyd.WiT,którą szczerze polecam,dość dobrze i szczegółowo opisany szlak OP oraz odcinki czasowe...
Szlak planuje podzielić na dwa dni.
Wyjazd 3 września rano z Wa-wy,aby po południu być na kwaterze,rano 4 wyjście z Kuźnic na Murowaniec,CSG,Zawrat...
Planuję zejście na Zadnim Granacie,dojście na Zmarzły Staw,CSG...do Murowańca.
Dnia następnego 5.09 z Kuźnic podobnie wejście jak schodziłem do Zadniego Granatu i kontynuować do Krzyżnego,aby na koniec zejść żółtym szlakiem do CSG i Murowańca.
Rano 6.09 powrót do Wa-wy.
Spokojnie,bez pospiechu,w końcu mam urlop :D ...nie wszystkim pasuje,a bo to w tygodniu,a to za długo,a to do paliwa i noclegu trzeba się dolorzyć :shock: ,no cóż...mogę zabrać 2 osoby i każdy niech dysponuje swoim czasem i idzie gdzie mu się podoba...co nie znaczy że można wspólnie dojechać i mieć wspólne zakwaterowanie.
To tyle,gdyby ktoś jednak...to zapraszam do kontaktu.

Czarek.

Ulubione góry: Tatry.

Wt 14 sie, 2018

Witam.

Żeby nie zakładać nowego, takiego samego tematu, to napiszę tutaj.

Też chce przejść całą Orlą perć, o ile pogoda pozwoli.
Będę jechał z Gdańska samochodem, więc mogę zabrać kogoś po drodze lub jeśli ktoś ma podobne plany, to możemy przejść razem cały szlak.
Moim miejscem docelowym będzie Małe ciche albo schronisko pięciu stawów, o ile się uda i stąd też najlepiej było by ruszyć, bo najbliżej.
Będę ruszał z Gdańska w czwartek 23 sierpnia z samego rana i zostane do niedzieli.
Chce przejść całą Orlą perć jednego dnia, w piątek. Jakby nie było pogody, to zapasowym dniem jest sobota.

Jakby ktoś coś, to pisać tutaj albo prywatna wiadomość.

Pozdrawiam.

Pełta

Wt 14 sie, 2018

No sprytny kolego Czarek jesteś :lol:...ok. chciałbym tylko dodać,co zamiaruję ze sobą zabrać do plecaka,jeśli biorę coś zbędnego to proszę mnie poprawcie :oops: ...
-na sobie coś termoaktywnego
-termos 1L z herbatą + butelka wody,pojemność według uznania...
-sucha kiełbasa + czekolady
-Kurtka przeciwdeszczowa +plus ponczo(mała kostka)
-Mapa szlaku
-uprząż,lonża i kask(jest to zalecane,nie bez kozery ponad 100 wypadków śmiertelnych,myślę że zasłabnięcia = odpadnięcia,więc na pewno wspomniany zestaw zwiększa bezpieczeństwo...),kask już bezwarunkowo.
-Kijki,wbrew pozorom na OP zbędne,ale dojście i zejścia jak najbardziej,skoro teleskopowe,a plecak ma możliwość ich przypięcia,to jak najbardziej zabieramy.
-apteczka,mój zestaw dość lekki(mat.opat.bandaże elastyczne,tab.przeciwbólowe,coś do odkażania,ja mam płyn Lugola,nadaje się do odkażania wody...)
-rękawiczki bezpalcowe,ja mam z grubej skóry,myślę że najlepsze,sprawdzone gdy zawisłem na łańcuchu z 10kg plecakiem w czerwcu...
-okulary przeciwsłoneczne
jak coś jeszcze,proszę pisać...

Pełta

Cz 16 sie, 2018

Witam,
temat wyjazdu zamykam,mam komplet osób.
Pozdrawiam i życzę wszystkim udanych eskapad.

Czarek.

Pt 17 sie, 2018

Jeśli ktoś by chciał, to nadal mogę kogoś podrzucić do Zakopanego lub wspólne przejście Orlej Perci.

Pozdrawiam.

bartasPL

Ulubione góry: Tatry

Śr 29 sie, 2018

Hejka

I jak tam udało sie przejść całą orlą jednego dnia?

Pozdrawiam

Czarek.

Śr 29 sie, 2018

Witam.

W poniedziałek przeszedłem całą Orlą perć w 7 godzin.
O 5:50 byłem na parkingu w Palenicy Białczańskiej, o 9:40 na Przełęczy Zawrat, 20 minut odpoczynku, trochę zjeść, napić się i o 10-tej w drogę. Co jakiś czas chwilę przerwy, żeby coś zjeść, napić się i przed 17-tą na Przełęczy Krzyżne. Na Palenicy Białczańskiej było około 20:30, ale miałem czołówkę, także problemu z ciemnością nie było.

Odcinek Przełęcz Zawrat - Kozi wierch, jest chyba nieco trudniejszym odcinkiem, jak pozostała część szlaku.

Warunki były idealne. Było można iść na koszulce. Zero deszczu, słońce nie grzało, a wiatr dał o sobie znać przed Przełęczą Krzyżne.

Oczywiście miałem kask, uprząż, lonże na via ferraty.

Pozdrawiam.

Janek

Ulubione góry: TATRY

Cz 30 sie, 2018

Czarek. napisał(a):Witam.

W poniedziałek przeszedłem całą Orlą perć w 7 godzin.

brawo Czarek - gratulacje
Pozdrawiam serdecznie
Obrazek
http://www.kochamnarty.pl/
:D

Powrót do Propozycje wypraw i wyjazdów